moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
ANAKONDA 2010

Film dokumentujący Połączone Ćwiczenie Sił Zbrojnych i Układu Pozamilitarnego „Anakonda 2010”. Hipotetyczny scenariusz zakładał narastający lokalny konflikt zbrojny z roszczeniami terytorialnymi. Tłem fikcyjnego sporu międzynarodowego były interesy gospodarcze państw Wislandii i Mondy – agresora w ćwiczeniu. Główny wysiłek ćwiczących wojsk skupiony był na strategicznej osłonie granicy państwowej i zachowaniu terytorium Wislandii. Przeciwnik – atakujące siły Mondy, został zatrzymany, a następnie odrzucony przez wojska Wislandii. Dziesięciodniowym ćwiczeniem kierowało Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych.

Źródło: Combat Camera / Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO