moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Lot zdalnie sterowanego F-16

Amerykańskie Siły Powietrzne i firma Boeing przeprowadziły pierwszy w historii bezzałogowy lot myśliwca F-16. W jego trakcie maszyna osiągnęła prędkość dźwięku, wykonała kilka ewolucji w powietrzu, a następnie bezpiecznie wylądowała. Myśliwcem z ziemi kierowało dwóch pilotów doświadczalnych US Air Force.

Zdalnie sterowana maszyna o nazwie QF-16 Full Scale Aerial Target będzie służyła amerykańskim lotnikom jako naturalnej wielkości cel w czasie testów nowego uzbrojenia i powietrznych treningów. Do tej pory korzystali oni ze zdalnie sterowanej wersji samolotu starszej generacji F-4 Phantom, ale jej możliwości odbiegały od wymagań współczesnego pola walki.

Do tej pory Boeing zmodyfikował 6 myśliwców F-16 do wersji QF-16 FSAT.

Źródło: Boeing, US Air Force
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO