moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Testy bezzałogowca X-47B UCAS-D

Amerykański demonstrator technologii bezzałogowych statków powietrznych X-47B UCAS-D przeszedł pomyślnie kolejne testy. Tym razem udało się przeprowadzić próbę startu z pokładu lotniskowca oraz wykonać manewr touch-and-go, czyli zejścia maszyny do lądowania, dotknięcia pokładu i poderwania się do dalszego lotu. Wszystkie te operacje maszyna wykonała samodzielnie, operator jedynie nadzorował przebieg misji. Testy były przeprowadzane na lotniskowcu USS George H.W. Bush. Następnym etapem będą próby lądowania. Najpierw na lądzie przy wykorzystaniu lin hamujących, a potem ten sam manewr zostanie wykonany na pokładzie lotniskowca.

Filmy: US Navy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO