moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Gdy mrozi wiatr!

Lodowate Morze Archipelagowe z tysiącami wysp i skał było tym razem polem działania ORP „Czernickiego”. Polski okręt wziął udział w ćwiczeniach „Freezing Winds”, pierwszych międzynarodowych manewrach pod dowództwem Finlandii jako członka NATO. Uczestniczył w nich natowski zespół przeciwminowy SNMCMG1 dowodzony przez Polaków oraz ok. 4 tys. żołnierzy z państw Sojuszu. – To nie pierwszy raz, kiedy braliśmy udział w ćwiczeniach na taką skalę, ale warunki, w jakich przeprowadziliśmy operację, były wyjątkowe. Ćwiczenia „Freezing Winds” z pewnością zasługują na swoją nazwę – mówił kmdr por. Piotr Bartosewicz, który stoi na czele zespołu SNMCMG1.

Fot. SNMCMG1, Załoga ORP Czernicki
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO