moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
AON: mamy czołgi, transportery i wyrzutnie rakiet

Akademia Obrony Narodowej to chyba jedyna na świecie uczelnia otoczona czołgami, transporterami i wyrzutniami rakiet. Na terenie AON w Rembertowie powstał unikalny Park Militarny. Miłośnicy sprzętu wojskowego mogą zwiedzać go od 2 października. Park jest dostępny nie tylko dla wojskowych i cywilnych studentów AON, ale także dla miłośników sprzętu wojskowego spoza Akademii.

Inicjatorem powstania Parku był gen. dyw. dr Bogusław Pacek, rektor-komendant AON. Wśród eksponatów są m.in. czołgi T-34/85, T-54, T-55U, PT-76, transportery pływające Topas – 2AP i BWP-1, transportery Skot WPT i Skot-2AP. Ale to nie wszystko, dotknąć można także wyrzutni rakiet BM-14 i BM-21 Grad, śmigłowca Mi-2, samolotów Su-20 i Su22M4K, armat przeciwpancernych ZIS-2 (57-mm), D-44 (85 mm) i BS-3 (100-mm), haubic wz.38 (122-mm), armat wz.1931/37 (122mm), czy samobieżne działo przeciwlotnicze ZSU-57-2.

Fot. Jacek Szustakowski
Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO