moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Scorpion Legacy 2019

To były największe tegoroczne ćwiczenia w Rumunii z udziałem międzynarodowych sił zbrojnych. Podczas Scorpion Legacy 2019 nie mogło zabraknąć żołnierzy z Polski. Nasza kompania została wcielona w skład 22 batalionu piechoty (zielone skorpiony). Żołnierze wspólnie działali w obronie, natarciu i podczas działań opóźniających. Powtarzano m.in. bój spotkaniowy, rajd w celu opanowania obiektu, kierowanie ogniem batalionu oraz strzelanie sytuacyjne kompanii na rubieży ryglowej. Na poligonie w Cincu trenowała również artyleria oraz myśliwce bojowe i śmigłowce. Został też użyty system MILES, który służy do wskazywania trafionych celów. 

Fot. PKW Rumunia

 
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO