moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
WOT cały czas na posterunku

W środę nad Wierzchowiskami (woj. lubelskie, gm. Modliborzyce) przeszły gwałtowne burze z ulewnym deszczem. Lokalna, niepozorna rzeka nie zdołała odprowadzić spływającej ze wzniesień wody i zalała dużą część wsi Wierzchowiska Pierwsze i Drugie. Na wniosek wojewody lubelskiego w nocy do wsparcia strażaków skierowani zostali żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT. Najpierw dostarczone zostały agregaty prądotwórcze, maszty oświetleniowe i cysterna z wodą, a od rana do pomocy mieszkańcom ruszyło 80 żołnierzy lubelskiej brygady.

Fot. WOT
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO