moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Warszawa pokłoniła się bohaterom

Jak co roku, od wielu lat, Warszawa o godzinie 17 stanęła. Gdy wybiła godzina „W”, zawyły syreny, zabiły kościelne dzwony, zamarł uliczny ruch. Przechodnie stanęli, by oddać hołd warszawskim powstańcom. 74 lata temu żołnierze Armii Krajowej postanowili dać odpór niemieckiemu okupantowi. 63 dni trwała ta największa akcja zbrojna podziemia. Pełni determinacji żołnierze walczyli do 2 października. Kompletnie zburzona Warszawa podniosła się jednak z ruin i co roku kłania się bohaterskim powstańcom.

Fot. Michał Niwicz, Paweł Sobkowicz, Jarosław Wiśniewski
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO