moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Pokaz umiejętności komandosek z Jordanii

Jednostka specjalna kobiet – Jordanian Female Kommando – dała pokaz umiejętności podczas NATO Days na lotnisku pod Ostrawą. W Czechach komandoski z Jordanii prezentowały odbicie zakładników uwięzionych przez terrorystów w porwanym, cywilnym samolocie. W akcji używały sprzętu produkowanego w Bielsku Białej – platform szturmowych służących do wchodzenia na pokłady samolotów, szturmowania pięter budynków oraz jako platformy dla działań snajperów. Urządzenia te są w wyposażeniu m.in. jednostki GROM. W pokazie Jordanek użyto również polskiego pojazdu Wirus, też z Bielsku-Białej. Podczas NATO Days wystąpili także polscy piloci – Demo Team z 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie na śmigłowcu SW-4 Puszczyk, produkowanym przez PZL Świdnik. Poza tym można było zobaczyć wystawione przez Polskę samoloty CASA C-295M i An-28TD, śmigłowiec W-3 Sokół oraz wielozadaniowe F-16 z bazy w Łasku. W imprezie wzięły udział niemal wszystkie państwa NATO – m.in. USA, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy i Belgia, a także sojusznicy: Jordania, Szwecja i Szwajcaria.

Foto: Marcin Górka
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO