moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Powitania i awanse w 2 BZ

12 lipca 2013 roku podczas cotygodniowej zbiórki pododdziałów 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów przedstawieni zostali obecnym żołnierzom jednostki nowi oficerowie, tj. ppłk Dariusz Motycki, który objął obowiązki szefa Wojsk Rakietowych i Artylerii złocienieckiej brygady oraz kpt. Sebastian Pawlus – nowy dowódca kompanii zaopatrzenia.


– Niezmiernie cieszy fakt, iż żołnierze z dużym bagażem doświadczeń, wysoką wiedzą i nieposzlakowaną opinią wzmacniają struktury 2 BZ – rozpoczął dowódca brygady płk Piotr Trytek. – Jestem głęboko przekonany, że opinia świetnych i rzetelnych fachowców, jak również pomocnych i życzliwych ludzi, którą wystawili panom wasi przełożeni, będzie miała odzwierciedlenie w waszej służbie na rzecz złotej złocienieckiej brygady serdecznie witamy w naszych strukturach! – powiedział dowódca.

Dzisiejszy dzień to również szczególny powód do dumy i radości dla dwóch podoficerów z 1 batalionu zmechanizowanego, którzy z rąk dowódcy otrzymali akt mianowania na kolejny stopień wojskowy. Sierż. Krzysztof POTRZEBSKI oraz sierż. Karol WOJTKIEWICZ, swoją codzienną postawą w służbie i właściwym zaangażowaniem w wykonywaniu powierzonych im obowiązków, niejednokrotnie udowodnili, że w pełni zasłużyli na swój awans.

Tradycyjne odśpiewanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz defilada pododdziałów, będąca jednocześnie treningiem musztry przed zbliżającym się Świętem 2 BZ, zakończyły piątkową zbiórkę na placu apelowym.

REKLAMA

*****

Ppłk Dariusz Motycki przygodę z mundurem rozpoczął w 1987 r. wstępując jako podchorąży do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu. Cztery lata później został wyznaczony na pierwsze stanowisko służbowe – dowódcy obsługi wyrzutni w 7 Dywizjonie Artylerii, aby po roku objąć dowództwo plutonem startowym w 2 Pułku Rakiet, gdzie spędził kolejne 9 lat obejmując po drodze takie stanowiska jak zastępca dowódcy baterii oraz dowódca baterii startowej.

W latach 2003–2005 piastował stanowisko szefa Sekcji Operacyjnej w 1 Brygadzie Artylerii, aby ponownie powrócić do 2 Pułku Artylerii na stanowisko oficera sekcji, tłumacza, gdzie realizował się niezmiennie do 2009 r., w międzyczasie biorąc udział w X zmianie PKW Irak jako szef zmiany.

Po ukończeniu podyplomowego studium operacyjno-taktycznego w Akademii Obrony Narodowej w 2010 r. wyznaczony na stanowisko zastępcy szefa WRiA w 12 DZ. Z dniem 1 lipca 2013 roku wyznaczony na stanowisko Szefa WRiA w 2 Brygadzie Zmechanizowanej w Złocieńcu.


Kpt. Sebastian Pawlus
związał się ze służbą wojskową w 2000 r. wstępując do Wyższej Szkoły Oficerskiej jak podchorąży. Po krótkim epizodzie dublera dowódcy plutonu w 3 Brygadzie Zmechanizowanej oraz 17 WBZ, w 2005 roku objął stanowisko dowódcy plutonu zmechanizowanego w 5 Batalionie Zmechanizowanym w Rzeszowie. Lata 2006–2013 to służba w 12 Brygadzie Zmechanizowanej kolejno na stanowiskach: dowódca plutonu, szef Sekcji „3”
i „4” w bdow oraz zastępca dowódcy kompanii logistycznej w  batalionie piechoty zmotoryzowanej. Od 12 lipca 2013 roku – dowódca kompanii zaopatrzenia
w batalionie logistycznym 2 BZ.

Źródło: por. Sebastian Stawiński

PZ

autor zdjęć: por. Sebastian Stawiński

dodaj komentarz

komentarze


Kwalifikacja odbędzie się …
 
Taktyka w Górach Izerskich
Kandydaci na nurków szkolą się w Gdyni
Symulator Orlika w Dęblinie
Nurkowie w głębinach
Treningi z gwiazdami zakończone, ale ćwiczcie dalej sami!
Amerykanie odmładzają F-16
Jak 8 Dywizja Piechoty czyniła się elitarną
Ukraiński kurs na Zachód
Kuźnie oficerskich kadr
Armia Fight Night znów w akcji
Dama odeszła do historii
Trudny rok na misjach
Pustynna burza wokół Husajna
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
Bohaterowie z 5 Pułku Artylerii
Na rozgrzewkę – zapasy
155 mm dla US Army
VIII zmiana PKW gotowa na misję
Trudny egzamin przed misją
Wojsko – plan na życie
Szpital tymczasowy na Okęciu jest już gotowy
„Tarzan” wróci do domu
Komandosi znad Garigliano
Niebawem ruszą szczepienia żołnierzy
Jakie zmiany w mundurówce?
Obrady ministrów obrony NATO
MMA w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego
Żydzi od Andersa
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Najlepsi wśród „górali”
Kolejny dzień walki z koronawirusem
Kutno w sieci LogHubs
Wojsko walczy z COVID-19
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
Laserowa artyleria US Army
Krok po kroku do cyberwojska
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
Na straży niebieskiej linii
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Powstali przeciw carskiej potędze
Komisje sejmowe o umowie z USA
Będą zmiany w „Regulaminie ogólnym”
Saperzy zimą otworzą ogień
Jakie zmiany w umundurowaniu?
WBH upublicznia swoje archiwa
Kolebka biathlonu w rozbudowie
Zmiana w unijnej misji we Włoszech
Jest Warszawa
Hartowanie spadochroniarzy
Kosmiczne inwestycje w Warszawie
Meta podsumowała komandoskie biegi
(Nie)olimpijski sezon udany dla żołnierzy
Żołnierz po raz dziewiąty mistrzem Polski „błotniaków”
IBCS dla Polski

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO