moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wojskowa gala MMA – to już dziś!

Masternak, Jóźwik, Sulewski – to tylko niektóre nazwiska, jakie widnieją na karcie walk Mistrzostw Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie. Start – dziś wieczorem. Żołnierze stoczą siedem pojedynków MMA, odbędzie się też walka bokserska. Wydarzenie będzie transmitowane na kanale TVP Sport o godz. 19.00. Nie możecie tego przegapić!

Za nimi wiele lat treningów, emocjonujące eliminacje, teraz przyszedł czas na sprawdzian. 16 żołnierzy oraz najlepszych w armii zawodników sportów walki dziś wieczorem stawi się w oktagonie. Wezmą udział w Mistrzostwach Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie. Kogo zobaczymy w akcji?

W kategorii do 73 kilogramów zmierzą się szer. Robert Wróblewski z 2 Ośrodka Radioelektronicznego i st. szer. Hubert Sulewski z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. – Szanuję swojego rywala, bo w tym sporcie może zdarzyć się wszystko. Jedna chwila, jedno małe potknięcie i można przegrać. Ale obiecuję, że w piątek posypią się gromy – zapewnia szer. Wróblewski. – Mój rywal to bardzo mocny zawodnik. Wywodzi się z taekwondo, więc pewnie będzie dużo kopał, myślę, że trzeba będzie wykorzystać jego słabości – mówi z kolei żołnierz WOT-u.

REKLAMA

St. szer. Sulewski nie jest jedynym terytorialsem, który stawi się dziś w oktagonie. W sumie najmłodszy rodzaj sił zbrojnych będzie reprezentowało czterech wojskowych. Oprócz żołnierza z 1 BOT w akcji zobaczymy szer. Pawła Żyglińskiego z 13 Brygady Obrony Terytorialnej, pojedynek stoczą także szer. Sara Jóźwiak z 12 Brygady OT i szer. Agata Wasiluk z 8 Brygady OT. – Jedno jest pewne, w tym starciu zwycięży WOT – śmieje się płk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy terytorialsów.


Film: szer. Sara Jóźwiak / 12 BOT

W oktagonie stawi się też silna reprezentacja 18 Dywizji Zmechanizowanej. Będą to szer. Błażej Majdan, szer. Adam Okniński i st. szer. Sylwester Miller. – To dwóch pancerniaków i góral. Przygotowywali się do tej gali bardzo długo, trenowali nawet pod okiem samego Jana Błachowicza, zawodnika UFC, więc zapewniam: będzie się działo! – mówi mjr Przemysław Lipczyński, oficer prasowy 18 DZ.

Natomiast 12 Dywizję Zmechanizowaną będzie reprezentował kpr. Michał Piwowarski, a 11 Dywizję Kawalerii Pancernej – st. szer. Adam Smulski. W akcji zobaczymy również st. kpr. pchor. Dawida Ryka z Akademii Wojsk Lądowych, szer. Przemysława Dzwoniarka z 1 Pułku Saperów, „Zapasa” z Jednostki Wojskowej Nil, a także st. szer. Krzysztofa Kończalskiego i st. szer. Seweryna Kirschhiebla z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

W sumie podczas Mistrzostw Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie odbędzie się siedem pojedynków w formule MMA. Ale to nie wszystko. Organizator zaplanował również tzw. super fight. Wówczas odbędzie się walka bokserska, w której stawi się m.in. jeden z najlepszych polskich bokserów – szer. Mateusz Masternak z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. – Tego jeszcze nie było, „Master” w oktagonie – żartował na swój temat podczas rozmowy z „Polską Zbrojną”. Jego przeciwnikiem będzie szer. Bartosz Barczyński z 6 Brygady Powietrznodesantowej.


Film: MON

Swój udział w wydarzeniu, choć w nieco innym charakterze, potwierdził Doniu. Podczas gali raper i plut. Tomasz Rożniatowski, weteran z Afganistanu, wykonają utwór „Walkę mamy we krwi”.

Mistrzostwa Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie odbędą się w 33 Bazie Lotnictwa Transportowego. Z powodu epidemii wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności. Kibice mogą jednak obejrzeć galę w telewizji. Transmisja rozpocznie się o godzinie 19.00 na kanale TVP Sport.

Karta walk:

1. MMA 75 kg – szer. Paweł Żygliński (13 Śląska Brygada Obrony Terytorialnej) vs szer. Błażej Majdan (18 Dywizja Zmechanizowana);

2. MMA 59 kg – szer. Sara Jóźwiak (2 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej) vs szer. Agata Wasiluk (8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej);

3. MMA 95 kg – szer. Przemysław Dzwoniarek (1 Pułk Saperów) vs st. szer. Seweryn Kirschhiebel (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych);

4. MMA 67 kg – st. szer. Sylwester Miller (18 Dywizja Zmechanizowana) vs „Zapas” (Jednostka Wojskowa Nil);

5. MMA 85 kg – por. Piotr Zagdański (6 Brygada Powietrznodesantowa) vs st. kpr. pchor. Dawid Ryk (Akademia Wojsk Lądowych);

6. MMA 93 kg – kpr. Michał Piwowarski (12 Dywizja Zmechanizowana) vs szer. Adam Okniński (18 Dywizja Zmechanizowana);

7. MMA 73 kg – st. szer. Hubert Sulewski (1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej) vs szer. Robert Wróblewski (2 Ośrodek Radioelektroniczny);

8. BOKS 91 kg – szer. Mateusz Masternak (Centralny Wojskowy Zespół Sportowy) vs st. szer. Bartosz Barczyński (6 Brygada Powietrznodesantowa);

Walka zapasowa: MMA 85 kg – st. szer. Krzysztof Kończalski (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych) vs st. szer. Adam Smulski (11 Dywizja Kawalerii Pancernej).

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Monika Dwulatek

dodaj komentarz

komentarze


Katorżnik nie odpuszcza
 
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polskie szpadzistki trzecie na świecie
Śladem profesjonalistów
Żelazna Dywizja z nowym dowódcą
Armata nowej generacji dla Kormoranów
Proces krakowski na polityczne zamówienie
AFN uderzył w Kołobrzegu
Dwa złota w jeden dzień
Kolektywna obrona to priorytet
Operacja „Śluza”
Rada Bezpieczeństwa Narodowego po szczycie NATO
Przemysł idzie w OPL
Wymiana ciosów w Ukrainie
Trzecia zmiana jedzie do Turcji
Ostatni rozdział generała
Akademia Abrams ruszyła!
Zwiad ze spadochronem
Absolwenci klas mundurowych złożyli przysięgę
Wspierają rodziny ukraińskich żołnierzy
Raptory lecą do Polski
Żołnierze świętowali
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Wojsko świętuje, przyłącz się!
Kontraktowi mogą wycofać rezygnację
Wszystkiego najlepszego!
Włoscy lotnicy w Malborku
Czy po szczycie NATO Polska jest bezpieczniejsza?
Gwiazdy Diamentowej Ligi w Chorzowie
NATO zmienia priorytety
Sukcesy żołnierzy w kajakarstwie, strzelectwie i biegach
Desant do Jeziora Żywieckiego
Kask weterana może być twój!
Młot na bolszewików
Nowy dowódca 18 Dywizji
Rosyjskie rakiety spadły na Odessę
1 Kadrowa idzie w bój
O jeden most za daleko?
Ćwiczenia śmigłowców z Inowrocławia
Szkolenie na klifie
Raptory już w Polsce
Wojskowy prawnik pomoże żołnierzom
Trzeci turnus na szkoleniu
Awanse w święto wojska
Ppłk Sławomir Kędzierski: najważniejszy jest sukces drużyny
Natowskie ćwiczenia 400 mil od Odessy
CASA na pomoc rannym w wypadku
Powrót do korzeni
Dobrowolna służba wojskowa – poznaj zasady!
Jak zostać żołnierzem zawodowym
„Biorą inni, bierzmy i my”
Polacy świętują z żołnierzami
O pomocy dla Ukrainy
Pożegnanie z Iskrą
Pancerniacy rozpoczynają szkolenie
Polskie „tak” dla nowych członków NATO
Rozkaz ludobójstwa
Wizyta w PKW Łotwa
Wojsko pomoże w ratowaniu Odry

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO