moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Znaczek pocztowy terytorialsów

Wizerunek szkolącego się żołnierza, na dole podpis: wojska obrony terytorialnej i hasło formacji „Zawsze gotowi, zawsze blisko”, a na górze nominał – 1,40 – tak wygląda znaczek pocztowy terytorialsów. W obiegu jest już milion sztuk. Można je kupić w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju.

Znaczek z wizerunkiem żołnierza wojsk obrony terytorialnej przygotowała Poczta Polska. Jego prezentacja odbyła się w siedzibie spółki. – Przyszło nam żyć w niełatwych czasach. Jak nigdy wcześniej widzimy dzisiaj, jak ważna jest promocja postaw obronnych, a także łącznie wysiłku różnych instytucji na polu budowy odporności państwa. To właśnie ta myśl stoi za zaprezentowanym dzisiaj znaczkiem – mówił podczas uroczystości gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca WOT. Dodał, że wśród terytorialsów jest 160 pracowników Poczty, a w 2019 roku żołnierze uznali Pocztę Polską Świętokrzyskiego Regionu za jednego z najlepszych pracodawców zatrudniających żołnierzy. – Poczta Polska podobnie jak WOT ma strukturę terytorialną i jest obecna niemal w każdym miejscu kraju, dla wielu Polaków jest wręcz symbolem państwa – zaznaczył generał.

Natomiast Tomasz Zdzikot, prezes Zarządu Poczty Polskiej, podkreślił, że spółka wspiera ideę służby w WOT. – Wartości reprezentowane przez terytorialsów pokrywają się z tymi, które przyświecają narodowemu operatorowi pocztowemu. Dlatego też wydanie znaczka poświęconego WOT było dla Poczty naturalnym krokiem – powiedział.

REKLAMA

 

Znaczek wojsk obrony terytorialnej przygotowany przez Pocztę Polską ma rozmiary 31,25 na 25,5 mm. Jego główną część stanowi wizerunek żołnierza w czasie ćwiczeń, na dole widnieje podpis „wojska obrony terytorialnej” i hasło formacji „Zawsze gotowi, zawsze blisko”. Na górze znaczka umieszczono nominał – 1,40. Takich znaczków jest w obiegu milion. Można je kupić w placówkach pocztowych na terenie całego kraju. Poczta przygotowała także okolicznościową kopertę FDC (ang. first day cover). Jej nakład jest ograniczony i wynosi zaledwie 1370 sztuk. Można ją kupić w każdej z 200 placówek specjalistycznych PP, które zajmują się filatelistyką. Natomiast w Warszawie, w placówce Poczty Głównej, znajduje się okolicznościowy datownik. Będzie dostępny dla każdego przez miesiąc od premiery znaczka (trafił do obiegu 14 lutego tego roku).

Przygotowany przez pocztę znaczek WOT nie jest pierwszym, jaki nawiązuje do Wojska Polskiego i jego tradycji. Na znaczkach pocztowych znajdowały się już wizerunki m.in. gen. Władysława Sikorskiego czy Feliksa Selmanowicza „Zagończyka”. Poczta uczciła okolicznościowym znaczkiem także setną rocznicę szkolenia kadr łączności wojskowej w Zegrzu, zaślubin Polski z morzem oraz 80. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej czy zbrodni katyńskiej. Ostatnio, z okazji 30. rocznicy utworzenia Grupy Wyszehradzkiej, do obiegu wszedł także znaczek przygotowany wspólnie z odpowiednikami Poczty Polskiej z Czech, Słowacji i Węgier.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


Rozpoznanie na medal
 
It Can Only Get Worse
Legia Akademicka po raz czwarty
Trudny rok na misjach
Grupa V4 na zakupach zbrojeniowych
Podwodniacy na spluwaczkach
Złoty biatlon żołnierzy
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
W WIM otwarto szpital dla chorych na COVID-19
Antena Nura wypatruje F-16
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Związek Walki Zbrojnej zmienia się w Armię Krajową
Nowa rola starych twierdz
Komisje sejmowe o umowie z USA
Pierwszy skok do kraju
Gotowi na ratunek
Na pomoc Libańczykom
Topaz w ASzWoj-u
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Zmiana w unijnej misji we Włoszech
Laserowa artyleria US Army
Będą zmiany w „Regulaminie ogólnym”
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
Walki pod Mostami
Kto zaoferuje najlepsze szpitale polowe?
Amerykanie odmładzają F-16
Krwawa łaźnia pod klasztorem
Pamiętajmy o śląskich zrywach
Pancerny jak „Wojownik”
Serwis Grotów
Obrady ministrów obrony NATO
Znaczek pocztowy terytorialsów
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Szer. Hojnisz mistrzynią Europy w biatlonie
Będziemy leczyć najciężej chorych na COVID-19
Jak to jest z awansami bez limitu?
Szpital w Legionowie wcześniej niż planowano?
Walka z COVID-19 trwa
Komisja Obrony debatowała o Grotach
Jakie zmiany w mundurówce?
Sybir dla wrogów
Rekordowy bieg kaprala Lewandowskiego
Żołnierze sportowcy nadają ton
Pancerniacy będą się szkolić z GROM-em
Po śladach „Orła”
Rekrutacja na wojskowe studia po nowemu
Przed 68. laty zgładzono generała „Nila”
Co ze sprawdzianem z WF?
Machina „Irini”
Ukraiński kurs na Zachód
Specjalsi zakończyli dyżur w Siłach Odpowiedzi NATO
Prezydent wręczył nagrody „Dla dobra wspólnego”
Maskowanie to nie wszystko
Alarm, tonący pod lodem!
Kuźnie oficerskich kadr
F-35 wylądują w Łasku
Większe uprawnienia dla wojskowych ratowników medycznych
Medalowe „oczko” żołnierzy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO