moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
PGZ pomaga w walce z epidemią

Spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej pomagają medykom i mundurowym walczyć z koronawirusem. Huta Stalowa Wola przekazała 100 tys. zł na zakup środków ochronnych, WZL nr 1 kupiły cztery respiratory, a Maskpol przekazuje medykom i terytorialsom komplety sprzętu ochronnego. – Wspieramy służby, wszędzie tam, gdzie pomoc jest potrzebna – mówi Andrzej Kensbok, prezes PGZ S.A.

Wojskowe Zakłady Uzbrojenia przekazały gogle, przyłbice, maski oraz środki czystości i płyny do dezynfekcji do szpitala zakaźnego im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu. Fot. Wojskowe Zakłady Uzbrojenia

Spółki PGZ włączyły się w walkę z epidemią COVID-19. Wiele firm należących do Grupy wspiera lokalne służby medyczne i mundurowe. – Znaleźliśmy się w zupełnie nowych okolicznościach. To duże wyzwanie dla całej grupy kapitałowej PGZ i nie chodzi tu tylko o zachowanie ciągłości pracy zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, ale także niezwykle potrzebne teraz wsparcie pierwszej linii walki z koronawirusem: szpitali, ośrodków zdrowia czy służb mundurowych – mówi Andrzej Kensbok, prezes zarządu PGZ S.A. Dodaje, że spółki PGZ chętnie pomagają lokalnym społecznościom. – Maskpol, producent m.in. masek, pochłaniaczy oraz gogli i kombinezonów, systematycznie przekazuje szpitalom, ratownictwu medycznemu i jednostkom wojsk obrony terytorialnej komplety sprzętu ochronnego. Zakład zasługuje na uznanie, bo pracuje na trzy zmiany i stale zwiększa moce produkcyjnie, żeby odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie – dodaje prezes PGZ.

Maskpol S.A. uruchomił linię produkcyjną maseczek jednorazowych i przekazał już około 200 zestawów ochronnych, czyli kombinezonów, maseczek, gogli i filtrów. Sprzęt otrzymali głównie ratownicy medyczni i policjanci na Śląsku. Wartość przekazanych zestawów przekroczyła 100 tysięcy złotych.

REKLAMA

Wśród spółek, które zaangażowały się w pomoc potrzebującym jest także Huta Stalowa Wola. Firma przekazała szpitalowi w Łańcucie 100 tysięcy złotych. Pieniądze są przeznaczone na zakup środków ochrony indywidualnej personelu medycznego oraz środków do dezynfekcji. To nie wszystko. Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 w Łodzi kupiły cztery respiratory dla szpitala zakaźnego w Zgierzu, a Wojskowe Zakłady Uzbrojenia z Grudziądza przekazały do lokalnego szpitala zakaźnego środki czystości, gogle ochronne i maseczki.

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. wsparła również powstańców warszawskich, podopiecznych Stowarzyszenia Monopol Warszawski, przekazując żywność i środki czystości. Fot. Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich Nowolipie 22

– Zakłady Metalowe Dezamet wspierają szpital w Nowej Dębie. Warszawska spółka PCO pomaga Instytutowi Matki i Dziecka w Warszawie, a bydgoski Nitro-Chem zaoferował dostawy wody dla pracowników i pacjentów miejscowego szpitala – wymienia Beata Perkowska, kierownik Działu Komunikacji, Departament Komunikacji i Marketingu PGZ.

Pomagają także Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2, które przygotowały 100 paczek z artykułami chemicznymi i higienicznymi dla seniorów i osób niepełnosprawnych z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy. Wojskowe Zakłady Łączności nr 2 z Czernicy udostępniły natomiast rozgłośnię REA-T, z której nadawane są komunikaty i zalecenia służb sanitarnych.

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. wsparła również powstańców warszawskich, podopiecznych Stowarzyszenia Monopol Warszawski, przekazując żywność i środki czystości. – Doceniamy działania służb medycznych i mundurowych, które od kilku tygodni z pełnym poświęceniem i zaangażowaniem dbają o nasze bezpieczeństwo. Dlatego wspieramy służby, wszędzie tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna – podkreśla Andrzej Kensbok.

Polska Grupa Zbrojeniowa zrzesza kilkadziesiąt państwowych firm przemysłu obronnego.

Magdalena Kowalska-Sendek

autor zdjęć: Źródło: PGZ

dodaj komentarz

komentarze


Ukraina ze statusem kandydata do UE
 
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Amerykańskie Chinooki nad Krakowem
Zielone światło dla miliardów
Pioruny – broń, która się sprawdza!
Ochotnicy rozpoczynają dobrowolną służbę
23 medale żołnierzy na lekkoatletycznym czempionacie
Dwanaście razy złoto
Amerykańskie F-15 w Polsce
Cougary w armii
Wyższy bieg Grota
Weterani doszli do złota
Zacieśnianie współpracy z Koreą
Taktyka walk partyzanckich
Dla kogo tanie wczasy?
Wojsko otwarte dla ochotników z niepełnosprawnościami
Historyczne szkolenie ochotników
Bezpieczne niebo
Spektakl Kremla
Nowoczesny internat dla żołnierzy
Piąta kadencja generała Konopki
Tak się szkoli saperska elita
Szef MON-u ma zostać wicepremierem
Święto Dowództwa Generalnego
Podchorążowie najlepsi na tatami
Te same zasady opiniowania dla większości żołnierzy
Wizyta w PKW Łotwa
Szturmani szykują się do dyżuru w UE
Coraz więcej powietrznych alarmów bojowych
Ministrowie obrony NATO o broni dla Kijowa
PKW Orlik wrócił do domu
Wielki test Żelaznej Dywizji w Hohenfels
Ukraina kupuje polskie Kraby
Podhalańczyk wygrał czwartą walkę MMA
Pułk Reprezentacyjny czeka na żołnierzy
Kształcenie przyszłych żołnierzy po nowemu
W służbie Jego Królewskiej Mości
Pierwszy taki rejs. Kadeci na ORP „Iskra”
Virtuti Militari ma 230 lat
Daglezje dla polskiego wojska
Setka Akademii Marynarki Wojennej
Pola walczy z SMA
NATO pokazało siłę na Bałtyku
Wojsko szykuje się na mecz z Gortatem
For Our Freedom and Yours
Szef MON-u objął tekę wicepremiera
PGZ na targach Eurosatory
Bramy dla generała
Bałtyk coraz ważniejszy
Ile zarobi starszy szeregowy specjalista?
Ukraina w UE? Ostateczna decyzja w przyszłym tygodniu
Śladem profesjonalistów
Trzecia zmiana jedzie do Turcji
Tysiące Piorunów dla Wojska Polskiego
Piąte zwycięstwo żołnierzy z gwiazdami Gortata
Zacięte walki o Siewierodonieck
Historyczna wizyta w Kijowie
Biden: gra na przeczekanie
Szkarłatne berety świętują
Minister o zmianach w wojsku
Prezydent i „niezwyciężeni”
Wschodnia flanka pod osłoną rakiet

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO