moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nowy wiceminister w MON

Premier – na wniosek ministra obrony – powołał Pawła Woźnego na stanowisko podsekretarza stanu w MON. Nowy wiceminister zajmie się sprawami międzynarodowymi. – To dla mnie interesujące wyzwanie, będące kontynuacją mojej dyplomatycznej działalności – mówi Paweł Woźny portalowi polska-zbrojna.pl. Wcześniej pracował w m.in. ambasadach w Caracas, Bogocie i Meksyku.

Paweł Woźny odebrał nominację wczoraj. W resorcie obrony będzie odpowiadał głównie za sprawy zagraniczne, którymi zajmował się Tomasz Szatkowski, od lipca ambasador Polski przy Kwaterze Głównej NATO w Brukseli.

– To dla mnie interesujące wyzwanie i podchodzę do niego z dużym zapałem – mówi nowo powołany wiceminister. Dodaje, że praca w MON będzie dla niego kontynuacją dotychczasowej kariery związanej z dyplomacją. – Przez ponad 20 lat byłem pracownikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Pracowałem na różnych stanowiskach zarówno w centrali, jak i kilku placówkach zagranicznych. W MON dalej będę zajmował się stosunkami międzynarodowymi, ale moja działalność będzie rozszerzona o nowy aspekt dotyczący bezpieczeństwa, spraw wojskowych i obronności. To dziedzina bardzo interesująca i bardzo ważna dla Polski – mówi Paweł Woźny.

REKLAMA

Nowy wiceminister obrony w resorcie spraw zagranicznych zajmował się m.in. relacjami Polski z państwami Ameryki Łacińskiej, kwestiami dotyczącymi wsparcia dyplomatycznego dla polskich przedsiębiorstw za granicą oraz wsparciem przedstawicieli RP kandydujących na stanowiska w instytucjach i organizacjach międzynarodowych, w tym NATO, ONZ i OBWE. Doświadczenie dyplomatyczne Paweł Woźny zdobył także pracując w polskich placówkach zagranicznych. W latach 2001-2006 pełnił obowiązki II sekretarza ds. politycznych, gospodarczych, kulturalnych, prasowych i bezpieczeństwa w Ambasadzie RP w Caracas. Później objął stanowisko I sekretarza ds. ekonomicznych, promocji i bezpieczeństwa w Ambasadzie RP w Bogocie. W latach 2012-2018 był z kolei kierownikiem Referatu Polityczno-Ekonomicznego w Ambasadzie RP w Meksyku, odpowiadał także za kwestie bezpieczeństwa. Od lutego do sierpnia 2018 roku pełnił funkcję tymczasowego kierownika placówki dyplomatycznej w Meksyku.

– Obszar mojej działalności w resorcie obrony narodowej wymaga nieustannych kontaktów zagranicznych z naszymi partnerami. Moje doświadczenie na pewno się przyda i będę chciał je wykorzystać na nowym stanowisku – zapowiada wiceminister. Pytany o najbliższe plany, Paweł Woźny zastrzega, że za wcześnie na konkrety. Podkreśla jednak, że będzie kontynuował sprawy już rozpoczęte. – Mam tu na myśli kwestie: współpracy z NATO i Stanami Zjednoczonymi, zwiększenia obecności wojsk Sojuszu w Polsce, ale także ścisłej współpracy z Unią Europejską, państwami Grupy Wyszehradzkiej czy tzw. Dziewiątki Bukaresztańskiej. To zagadnienia wciąż aktualne i bardzo ważne – mówi podsekretarz stanu w MON.

Paweł Woźny urodził się 5 kwietnia 1971 roku. Jest absolwentem neofilologii na Uniwersytecie Warszawskim (specjalność iberystyka) oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych. Był uczestnikiem międzynarodowych kursów i seminariów poświęconych polityce zagranicznej oraz funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Brał udział w m.in. kursie dla dyplomatów zagranicznych w Akademii Dyplomatycznej w Madrycie, Seminar for Senior Diplomats „The EU - A Global Actor” czy kursie dotyczącym „Polityki zagranicznej Meksyku i Ameryki Łacińskiej” zorganizowanym w El Colegio de México.

PG

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Legia na ASzWoj po raz trzeci
 
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
Klasy wojskowe po nowemu
Polowy „Brave Band”
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Leopardy strzelały w dzień i w nocy
Pretorianie na Mazurach
They Train Together, They Fight Together
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Arsenał Iranu
Powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
Rozpoznają skażenie Rosomaków
Własne interesy Europy
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Awanse generalskie dla ośmiu oficerów
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
„Defender 20”: pierwszy transport US Army już w Europie
Double Eagle po nowemu
Palmiry – miejsce kaźni
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Nauka zimowego pływania
Delegatura Departamentu Kontroli uhonorowała poległego żołnierza
„Bolko” w służbie
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
USA nie zacznie wojny z Iranem
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Śmierć bohatera
Wybierzmy najlepszego żołnierza w sporcie powszechnym w 2019 roku
Stulatka hydrografia
Krwawe walki o Monte Cassino
Ważka bliżej
Trzydniowe obchody stulecia zwycięstwa nad bolszewikami
Obradowała Rada Gabinetowa
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Security Game
Symulatory strzelań Rosomaków
Chciałem walczyć z Niemcami
Darłowo czeka na śmigłowce
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Militaria na Zamku Królewskim
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Iran uderza w USA
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Defense Without Politics
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
JWK z odznaką pamiątkową
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Zaproponują zmiany w systemie kształcenia żołnierzy
Nowy wiceminister w MON
Rywalizacja strzelców wyborowych
F-16 pod opieką sokołów i jastrzębi
Władze Cassino chcą oddać hołd gen. Andersowi
We Are All Darfur
Terytorialsi będą współpracować z harcerzami

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO