moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zwierzchnik sił zbrojnych na MSPO

Najważniejszy cel to odnowienie polskiej marynarki wojennej – zapowiedział prezydent Andrzej Duda, który dziś odwiedził Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. Zwierzchnik sił zbrojnych podkreślał, że w najbliższych latach marynarka wojenna powinna otrzymać nowe wyposażenie, w tym okręty podwodne.

Prezydent Andrzej Duda zwiedził dziś XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. Prócz stoisk wystawców z Polski i zagranicy, odwiedził również wystawę sił zbrojnych, na której prezentują się wojska lądowe, marynarka wojenna, siły powietrzne, wojska specjalne oraz wojska obrony terytorialnej. Obejrzał m.in. wyposażenie pilota F-16 oraz uzbrojenie myśliwców. Żołnierze zaprezentowali mu najnowszy sprzęt – samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad. – Jest tu wiele nowoczesnego sprzętu. Cieszę się, że przynajmniej część znajduje się w wyposażeniu polskiej armii – mówił prezydent Duda. – Systemy Poprad na przykład dosłownie w ostatnich dniach otrzymała jednostka wojskowa w Koszalinie. Jesteśmy też w trakcie realizacji programu „Wisła” i „Narew” – dodał prezydent Duda i podkreślił, że to polski sprzęt produkowany dla polskiej armii.

Prezydent zwrócił uwagę, że niezbędna jest modernizacja polskiej marynarki wojennej. – Niestety dziś marynarka operuje na ponadczterdziestoletnich okrętach. To się musi zmienić. Musimy kupić nowe wyposażenie dla marynarki wojennej, w tym i okręty podwodne – powiedział Andrzej Duda. Dodał, że modernizacja morskiego rodzaju sił zbrojnych powinna się odbyć w najbliższych latach.

Wczoraj, podczas otwarcia MSPO, Andrzej Duda przesłał list do uczestników targów. Zapewnił w nim, że polski przemysł obronny ma ogromne znaczenie dla całego kraju. „Cieszę się, że dużą część ekspozycji zajmują produkty polskich przedsiębiorstw. Oznacza to, że nasz przemysł zbrojeniowy dysponuje potencjałem, który możemy dalej rozwijać. To ważne dla polskiego bezpieczeństwa i polskiej gospodarki, w której, przykładem innych państw, przemysł zbrojeniowy powinien być jednym z kół zamachowych”, pisał prezydent. Dziś potwierdził te słowa. – Polski przemysł zbrojeniowy rozwija się szybko i dynamicznie. Chciałbym, żeby tak było nadal, żeby polscy inżynierowie pracowali, byśmy mieli wyposażenie coraz nowocześniejsze, na poziomie światowym – mówił prezydent. Jednocześnie zaznaczył, że zakupy dla polskiej armii nie mogą się odbywać wyłącznie u polskich producentów. – To oczywiste, że będziemy nabywali wyposażenie także poza granicami naszego kraju – mówił Duda. Podkreślił też, że MSPO to miejsce, gdzie polski przemysł może zaprezentować się klientom zagranicznym, którzy tu przyjeżdżają.

 

W Kielcach trwa XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Jeśli na nim będziecie, koniecznie odwiedźcie stoisko Wojskowego Instytutu Wydawniczego. Numer naszego stoiska to D-47 w hali D.

Z okazji tegorocznej imprezy wydaliśmy specjalny 140-stronicowy numer „Polski Zbrojnej” zawierający artykuły o żywotnych problemach naszych sił zbrojnych. Piszemy m.in. o tym, jak bardzo potrzebne są naszym siłom zbrojnym nowe śmigłowce i gruntownie analizujemy koncepcję modernizacji czołgu Twardy.

Oprócz specjalnego wydania „PZ” dostaniecie również na naszym stoisku bieżący numer „Polski Zbrojnej” – flagowego miesięcznika Wojska Polskiego, a także inne nasze wydawnictwa: kwartalnik „Polska Zbrojna. Historia”, „Przegląd Sił Zbrojnych” oraz kwartalnik naukowy „Bellona”.


Do zobaczenia na naszym stoisku D-47 w hali D.

 

Ewa Korsak

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


W Indiach mieli swój drugi dom
 
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Oko na Europę
Terytorialsi na wysokościach
Wojsko wraca do Łomży
„Górale” zdobywają miasto
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Głos (z) płonącej Warszawy
Debiuty MSPO: Mistrz misji
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Irańskie szachy
Nowa misja i nowy sprzęt
Modernizacja starów 266
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Agresja sowieckiego kolosa
Zawodnicy z Czarnej Dywizji zwycięzcami Spartakiady
20 lat temu powstał Korpus Północno-Wschodni
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Modernizacja Sokołów
Iranian Chess Game
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Polska nie pozostanie osamotniona
Chorwacki test polskich kadetów
Selekcja w pigułce
Rozpoczynamy nową erę
Sprawdzają Brutusa
Umowa na Feniksy
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Cienka niebieska linia
Pamięć o tragedii
Stalin czekał i kalkulował
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Z maratonu programowania do wojska
Klasy wojskowe po nowemu
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Dead to the World
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Groźny jak Tallboy
Spadochroniarze znów wylądują pod Arnhem
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
A Torn Subcontinent
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Polscy weterani i książę Harry
Thin Blue Line
Samochód do desantowania
GROM Challenge
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Polscy nurkowie na Islandii
Jedna misja, jeden zespół
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Amerykański żołnierz z … pilotem w ręku
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Walka i dyplomacja
Brawurowa ucieczka „Orła”
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Nowy wiceminister w MON

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO