moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Kombatanci pojadą nad morze

„Walczyli dla nas, teraz my zawalczmy dla nich” – to hasło akcji, której celem jest zorganizowanie wypoczynku dla kombatantów. Będą wycieczki, koncerty, a także zabiegi rehabilitacyjne. Chętnych na „Wakacje dla bohatera” nie brakuje, ale aby nad morze mogło wyjechać kilkadziesiąt osób, potrzebne jest wsparcie finansowe. Pomóc może każdy, m.in. biorąc udział w aukcjach charytatywnych.


Stowarzyszenie „Paczka dla bohatera” kolejny raz organizuje akcję „Wakacje dla bohatera”. Zdjęcie pochodzi z poprzedniej edycji wydarzenia.

To kolejna akcja zorganizowana przez stowarzyszenie „Paczka dla bohatera”, które wspiera kombatantów. Do tej pory dzięki wolontariuszom kilka tysięcy weteranów walk o niepodległość otrzymało świąteczne upominki, a prawie 100 osób wypoczywało nad morzem podczas turnusów rehabilitacyjnych. Kolejny taki wyjazd zaplanowano na 23 września. Tym razem weterani będą wypoczywać w Międzyzdrojach, w ośrodku „Rewita” należącym do Agencji Mienia Wojskowego.

Turnus ma potrwać dziewięć dni. W tym czasie kombatanci będą odwiedzać muzea, słuchać koncertów, a także bawić się na zorganizowanym specjalnie dla nich bankiecie. Każdy będzie mógł też skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych oraz konsultacji lekarskich. – Dotychczas zorganizowaliśmy dwa tego typu wyjazdy. Ich uczestnicy byli bardzo zadowoleni, cieszyli się, że mogą podreperować zdrowie i spotkać się z kolegami, z którymi razem walczyli o ojczyznę – mówi Tomasz Sawicki, prezes stowarzyszenia.

REKLAMA

Na wakacjach zorganizowanych przez „Paczkę dla bohatera” wypoczywali między innymi powstańcy warszawscy, żołnierze Armii Krajowej, harcerze Szarych Szeregów. Wśród wczasowiczów był Jerzy Mindziukiewicz „Jur”, który podczas powstania warszawskiego walczył w Batalionie „Miotła”. – Mam problemy z biodrem, więc zgodnie z sugestią lekarza korzystałem z zabiegów borowinowych oraz ozonoterapii. Wypocząłem i czuję się o wiele lepiej – mówił po tygodniowym wypoczynku w Mielnie.

Tym razem organizator planuje zabrać nad morze 70 kombatantów, ale na liście zainteresowanych wakacjami jest już… 400 osób. Do wyjazdu szykują się zarówno powstańcy warszawscy i wileńscy, żołnierze AK, NSZ, WiN-u, a także ci, którzy służyli pod wodzą generałów Maczka i Andersa, walczyli o Wał Pomorski, żołnierze wyklęci, a także weterani operacji poza granicami kraju. O tym, kto będzie mógł wypocząć nad morzem, zadecydują związki zrzeszające weteranów oraz… możliwości finansowe stowarzyszenia. Koszt tegorocznych „Wakacji dla bohatera” organizator szacuje na 110 tys. zł. Do tej pory udało się zebrać 65 tys. Było to możliwe dzięki sponsorom: Polskim Kolejom Państwowym, Grupie Energa, a także darczyńcom, którzy wsparli zbiórkę prowadzoną przez stowarzyszenie. Duża część kwoty pochodzi również z internetowych aukcji charytatywnych. Wśród przedmiotów, jakie można tu wylicytować są książki, plakaty, a także gadżety związane z wojskiem i militariami, które na ten cel przekazali darczyńcy. – Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych aukcji, można na nich znaleźć prawdziwe perełki – mówi Sawicki. Zachęca także do przekazywania kolejnych przedmiotów na licytacje. – Podziękujmy kombatantom za to, co zrobili dla ojczyzny. Oni walczyli dla nas, teraz my zawalczmy dla nich – apeluje organizator akcji.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Marcin Górka

dodaj komentarz

komentarze


Army of Medics
 
Nowy wiceminister w MON
Terytorialsi nie stracą dodatku
Online z mistrzami sportu
Obradowała Rada Gabinetowa
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Płk Górka zadba o piątą domenę operacyjną
Pilot F-16 oślepiony laserem
Nowy tor przeszkód zawiszaków
Kontrakty na Raki i nowe mundury
Woda z Odry zdatna do picia
Na zakupy do sklepu AMW
W tym roku weterani stawiają na rehabilitację
Odpowiedz na alarm
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Hełm pomoże oddychać chorym na COVID-19
Armia medyków
Specjalsi świętują
Na misjach święta inne niż zwykle
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Pomnik gen. Andersa stanął w Międzyzdrojach
Rozbicie obozu NKWD w Rembertowie
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
F-16 kończą misję w Estonii
Pancerniacy szykują się do misji w Afganistanie
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Podchorążowie za sterami Bielików
Partyzanci rozgromili ubeków
Akcja krwiodawstwa proobronnych
Witold Pilecki: twórca konspiracji w obozie Auschwitz
Patrioty z polskimi przyczepami
Trening przed misją
Gotowi na „Defendera”
Pracowity tydzień flotylli
ORP „Orzeł”. Jak zaginął?
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Wojsko przeciw wirusowi
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Sztandar na gruzach, wśród chmur
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
NATO walczy z koronawirusem
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Amerykanie odmładzają F-16
Ostatnie prace przed „Defenderem”
Zwiadowcy trenują na Mazurach
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Rubiny w walce z epidemią
MBDA w walce o „Narew”
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Polskie porty bardziej otwarte
Poszukiwania Magneto
Sukcesy sportowców w mundurach
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Wojsko wspiera pensjonariuszy placówek opiekuńczych

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO