moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Kombatanci pojadą nad morze

„Walczyli dla nas, teraz my zawalczmy dla nich” – to hasło akcji, której celem jest zorganizowanie wypoczynku dla kombatantów. Będą wycieczki, koncerty, a także zabiegi rehabilitacyjne. Chętnych na „Wakacje dla bohatera” nie brakuje, ale aby nad morze mogło wyjechać kilkadziesiąt osób, potrzebne jest wsparcie finansowe. Pomóc może każdy, m.in. biorąc udział w aukcjach charytatywnych.


Stowarzyszenie „Paczka dla bohatera” kolejny raz organizuje akcję „Wakacje dla bohatera”. Zdjęcie pochodzi z poprzedniej edycji wydarzenia.

To kolejna akcja zorganizowana przez stowarzyszenie „Paczka dla bohatera”, które wspiera kombatantów. Do tej pory dzięki wolontariuszom kilka tysięcy weteranów walk o niepodległość otrzymało świąteczne upominki, a prawie 100 osób wypoczywało nad morzem podczas turnusów rehabilitacyjnych. Kolejny taki wyjazd zaplanowano na 23 września. Tym razem weterani będą wypoczywać w Międzyzdrojach, w ośrodku „Rewita” należącym do Agencji Mienia Wojskowego.

Turnus ma potrwać dziewięć dni. W tym czasie kombatanci będą odwiedzać muzea, słuchać koncertów, a także bawić się na zorganizowanym specjalnie dla nich bankiecie. Każdy będzie mógł też skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych oraz konsultacji lekarskich. – Dotychczas zorganizowaliśmy dwa tego typu wyjazdy. Ich uczestnicy byli bardzo zadowoleni, cieszyli się, że mogą podreperować zdrowie i spotkać się z kolegami, z którymi razem walczyli o ojczyznę – mówi Tomasz Sawicki, prezes stowarzyszenia.

Na wakacjach zorganizowanych przez „Paczkę dla bohatera” wypoczywali między innymi powstańcy warszawscy, żołnierze Armii Krajowej, harcerze Szarych Szeregów. Wśród wczasowiczów był Jerzy Mindziukiewicz „Jur”, który podczas powstania warszawskiego walczył w Batalionie „Miotła”. – Mam problemy z biodrem, więc zgodnie z sugestią lekarza korzystałem z zabiegów borowinowych oraz ozonoterapii. Wypocząłem i czuję się o wiele lepiej – mówił po tygodniowym wypoczynku w Mielnie.

Tym razem organizator planuje zabrać nad morze 70 kombatantów, ale na liście zainteresowanych wakacjami jest już… 400 osób. Do wyjazdu szykują się zarówno powstańcy warszawscy i wileńscy, żołnierze AK, NSZ, WiN-u, a także ci, którzy służyli pod wodzą generałów Maczka i Andersa, walczyli o Wał Pomorski, żołnierze wyklęci, a także weterani operacji poza granicami kraju. O tym, kto będzie mógł wypocząć nad morzem, zadecydują związki zrzeszające weteranów oraz… możliwości finansowe stowarzyszenia. Koszt tegorocznych „Wakacji dla bohatera” organizator szacuje na 110 tys. zł. Do tej pory udało się zebrać 65 tys. Było to możliwe dzięki sponsorom: Polskim Kolejom Państwowym, Grupie Energa, a także darczyńcom, którzy wsparli zbiórkę prowadzoną przez stowarzyszenie. Duża część kwoty pochodzi również z internetowych aukcji charytatywnych. Wśród przedmiotów, jakie można tu wylicytować są książki, plakaty, a także gadżety związane z wojskiem i militariami, które na ten cel przekazali darczyńcy. – Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych aukcji, można na nich znaleźć prawdziwe perełki – mówi Sawicki. Zachęca także do przekazywania kolejnych przedmiotów na licytacje. – Podziękujmy kombatantom za to, co zrobili dla ojczyzny. Oni walczyli dla nas, teraz my zawalczmy dla nich – apeluje organizator akcji.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Marcin Górka

dodaj komentarz

komentarze


Wojsko wraca do Łomży
 
Moje serce należy też do Indii
Pamięć o tragedii
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Iranian Chess Game
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
„Górale” zdobywają miasto
Polscy weterani i książę Harry
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Irańskie szachy
Skok na lotnisko
Agresja sowieckiego kolosa
Klasy wojskowe po nowemu
Jedna misja, jeden zespół
Rozpoczynamy nową erę
Terytorialsi na wysokościach
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Z maratonu programowania do wojska
Głos (z) płonącej Warszawy
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Stalin czekał i kalkulował
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Umowa na Feniksy
GROM Challenge
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Thin Blue Line
Zawodnicy z Czarnej Dywizji zwycięzcami Spartakiady
Oko na Europę
Spadochroniarze znów wylądują pod Arnhem
Modernizacja starów 266
Cienka niebieska linia
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Selekcja w pigułce
Sprawdzają Brutusa
Amerykański żołnierz z … pilotem w ręku
Walka i dyplomacja
Dead to the World
A Torn Subcontinent
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Debiuty MSPO: Mistrz misji
W Indiach mieli swój drugi dom
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Brawurowa ucieczka „Orła”
Nowa misja i nowy sprzęt
Polska nie pozostanie osamotniona
Chorwacki test polskich kadetów
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Polscy nurkowie na Islandii
Samochód do desantowania
Nowy wiceminister w MON
Festiwal Orkiestr w Mundurach
20 lat temu powstał Korpus Północno-Wschodni
Groźny jak Tallboy
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Modernizacja Sokołów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO