moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Twardy po raz trzeci zdobył puchar dyrektora WIW

Drużyna Twardego Świętoszów pokonała 3:0 Kawalerię Tomaszów Mazowiecki w meczu o puchar dyrektora Wojskowego Instytutu Wydawniczego. To był czwarty pojedynek pomiędzy zespołami, w których grają żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej i 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Odbył się w Świętoszowie z okazji święta 10 BKPanc.


Mecz rozegrany na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji obserwowali m.in. gen. bryg. Maciej Jabłoński, dowódca 10 Brygady Kawalerii Pancernej i st. chor. Tomasz Mucha, pierwszy trener reprezentacji Wojska Polskiego w piłce nożnej. Po zakończeniu spotkania Jacek Szustakowski, dziennikarz sportowy portalu polska-zbrojna.pl, w imieniu dyrektora WIW wręczył puchar kapitanowi zwycięskiej drużyny, st. szer. Danielowi Szkarapatowi.

Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0, a pierwszego gola strzelił w siódmej minucie Mateusz Bernad. Po zmianie stron, w 51. minucie bramkę zdobył st. szer. Krystian Chruścicki. Pięć minut później wynik podwyższył Mateusz Bernad. Strzelec dwóch goli debiutował w drużynie Twardego. Obecnie odbywa w 10 BKPanc szkolenie dla kandydatów do Narodowych Sił Rezerwowych. Piłkarzowi bardzo zależy na grze w Twardym w rozgrywkach jeleniogórskiej klasy okręgowej. Udanym debiutem wzbudził zainteresowanie działaczy świętoszowskiego klubu, którzy nie ukrywają, że widzą dla niego miejsce w drużynie.

Po raz pierwszy w historii meczów Twardego z Kawalerią na boisku pojawili się obaj sternicy klubów. Na ostatnie 10 minut wbiegli na murawę ppłk Mariusz Bolecki, prezes Piłkarskiego Klubu Sportowego Twardy i st. sierż. Piotr Mostowski, prezes Wojskowego Klubu Sportowego Kawaleria Tomaszów Mazowiecki.


– Obie drużyny potraktowały ten mecz jako sprawdzian przed rozpoczęciem nowego sezonu. Gospodarze odnieśli zasłużone zwycięstwo. W pierwszej połowie było dużo walki i niedokładnych zagrań z obu stron. W drugiej części gry obejrzeliśmy więcej sytuacji bramkowych i mecz był o wiele ciekawszy – mówi st. chor. Tomasz Mucha, pierwszy trener reprezentacji Wojska Polskiego. W pojedynku Twardego z Kawalerią grało dwóch reprezentacyjnych piłkarzy. Szkoleniowiec obserwował ich poczynania na boisku, jak i zawodników, którzy mogą otrzymać zaproszenie na kolejną selekcję do kadry WP. – Janek Szkarapat miał „ciąg” na bramkę. Był wyróżniającym się zawodnikiem tego spotkania. Krystian strzelił gola i pokazał, że potrafi skutecznie uderzyć z dalekiej odległości. To jest jego atut i powinien częściej go wykorzystywać – ocenia grę reprezentantów trener Mucha.

– Po ostatniej przegranej w Tomaszowie Mazowieckim spodziewaliśmy się, że Kawaleria postawi nam wyżej poprzeczkę. Ale mecz meczowi nie jest równy. Miesiąc temu oni dominowali na boisku, a w tym meczu my byliśmy lepsi. W pełni zasłużyliśmy na to zwycięstwo – uważa st. szer. Sebastian Tylutki, trener drużyny Twardego. – Koledzy spisali się świetnie. Popełniliśmy trochę błędów, ale to można wytłumaczyć tym, że spotkaliśmy się na boisku po raz pierwszy po urlopach – dodaje szkoleniowiec, który po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzjami zagrał w meczu przeciwko Kawalerii na pozycji stopera.


Zwycięska drużyna grała w składzie: st. szer. Tomasz Kowalczyk – st. szer. Marceli Laskowski, st. szer. Paweł Rissman, st. szer. Sebastian Tylutki, st. szer. Janusz Szkarapat – Mateusz Bernad, st. szer. Daniel Szkarapat, st. szer. Krystian Chruścicki, Aron Król – st. szer. Marcin Łojko, Piotr Grabowski. Rezerwowi: ppłk Mariusz Bolecki, st. szer. Wojciech Lupa, szer. Adrian Burniak. Natomiast w Kawalerii wystąpili: mł. chor. Edward Adamczyk – st. szer. Łukasz Lewandowski, Aleksander Wojewódzki, kpr. Adam Nowicki, Bartłomiej Kawecki – Sebastian Nowak, Michał Hajdera, Karol Skowroński, Jakub Bogusz – Sebastian Kawecki, st. szer. Wojciech Bogusz. Rezerwowi: st. sierż. Piotr Mostowski, st. kpr. Sławomir Pietrzyński, st. szer. Norbert Duła, st. szer. Krystian Głowacki, st. szer. Paweł Idzikowski, st. szer. Tomasz Stańczyk, Łukasz Gutman i Michał Lis.

Mecz o puchar dyrektora Wojskowego Instytutu Wydawniczego w Warszawie odbył się po raz czwarty. Pierwszy rozegrano w czerwcu zeszłego roku na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim – świętoszowianie wygrali wtedy 2:1. Drugie spotkanie rozegrano w sierpniu zeszłego roku na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świętoszowie. W podstawowym czasie gry zakończyło się ono bezbramkowo, w rzutach karnych 5:4 wygrali gospodarze. W trzecim pojedynku, w czerwcu br. w Tomaszowie Mazowieckim, 4:1 wygrała drużyna Kawalerii.

PZ

autor zdjęć: Edward Adamczyk i Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Masz problem prawny? Pomogą studenci ASzWoj-u
Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Wojsko szuka specjalistów. Sprawdź, czy masz kwalifikacje
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Szef MON-u: Nie ma decyzji o redukcji sił USA w Polsce
Wypadek w PKW UNIFIL
Nowe centrum badawcze w Jaśle
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Poznaj tajemnice Husarza
Będą rozmowy w sprawie wojsk US Army w Polsce
Husarze już w Polsce!
Groźny incydent w Libanie
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Bez zmian w emeryturach
Polsko-kanadyjska współpraca
Sprawdzian dla zawiszaków
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Ryś w boksie
Trump: dodatkowe 5 tys. żołnierzy do Polski
Symbol skupiający wiele znaczeń
Od cyberkursu po mundurówkę
Koniec odliczania, wielki dzień Wojska Polskiego
Polskie F-16 wróciły z Grecji
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Bieg ku pamięci bohaterów
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Syndrom Karbali
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Biało-czerwona na Monte Cassino
Szkarłatne obroże dla najlepszych czworonogów
Marsz prawdę ci powie
Witajcie w domu, Husarze!
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Ochrona lasu dla obronności
Jak wojsko chroni lotniska?
WAT wzmacnia „opelotkę”
Polski wkład w San
Równanie z „Iksem”
Początek wielkiej historii
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Wojsko zaprasza rodziny
Generał z cienia
Adaptacja i realizm
Odbić farmę z rąk przeciwnika
Desant na Odrze
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Polsko-estońska współpraca
Czekamy na F-35
Czerwieńsze będą…
F-35 Husarz lada moment w Polsce! Latający multitool
NATO i USA o Iranie
Huta Częstochowa bliżej wojska
Strzelnice w Świętoszowie na nowo

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO