moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Kawaleria ma puchar dyrektora WIW

4:1 – takim wynikiem Kawaleria Tomaszów Mazowiecki pokonała drużynę Twardego Świętoszów w meczu o puchar dyrektora Wojskowego Instytutu Wydawniczego. Kapitan zwycięzców, st. szer. Łukasz Lewandowski, odebrał nagrodę od kierującego WIW-em płk. Dariusza Kacperczyka. Spotkanie zorganizowano podczas święta 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Mecz odbył się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim. Tegoroczne spotkanie było już trzecim starciem drużyn, w których grają żołnierze z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej i 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Po raz pierwszy triumfowali piłkarze z Wojskowego Klubu Sportowego Kawaleria.

Pierwszego gola, podobnie jak przed rokiem, strzelił dla gospodarzy w 12. minucie st. szer. Tomasz Stańczyk. Dziesięć minut później Kawaleria prowadziła już 2:0, po bramce zdobytej przez Piotra Jaszczyka. W 38. minucie po rzucie rożnym, egzekwowanym przez st. szer. Łukasza Lewandowskiego, piłka trafiła na głowę Stańczyka, a ten efektownym uderzeniem po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Przed przerwą bramkę dla gości zdobył st. szer. Daniel Szkarapat. W drugiej połowie wpadł jeszcze jeden gol. W 78. minucie strzelił go dla Kawalerii Kamil Kubiak.

Wynikiem 4:1 drużyna Kawalerii wywalczyła puchar dyrektora Wojskowego Instytutu Wydawniczego. Nagrodę od kierującego WIW-em płk. Dariusza Kacperczyka odebrał kapitan zwycięzców, st. szer. Łukasz Lewandowski. – Cieszę się z wywalczenia pucharu i pierwszego zwycięstwa nad Twardym. Wierzyłem w naszą wygraną, ale nie spodziewałem się takiego wyniku – mówi st. sierż. Piotr Mostowski, prezes Kawalerii. – Nasza drużyna po przerwie była mniej skuteczna. Zmarnowaliśmy kilka dogodnych sytuacji – przyznaje sternik tomaszowskiego WKS.

Z kolei kapitan drużyny gości, st. szer. Daniel Szkarapat, dziwił się, że tak świetnie grająca drużyna, jak Kawaleria, spadła do klasy A. Przyznał też, że jego zespół przyjechał do Tomaszowa Mazowieckiego bez kilku ważnych zawodników. Dwóch z nich, st. szer. Janusz Szkarapat i st. szer. Krystian Chruścicki, walczy w Niemczech z reprezentacją Wojska Polskiego o awans do II Wojskowego Pucharu Świata w Omanie.

Kawaleria Tomaszów Mazowiecki wystąpiła w składzie: mł. chor. Edward Adamczyk – st. szer. Łukasz Lewandowski, Aleksander Wojewódzki, kpr. Adam Nowicki, Bartłomiej Kawecki – st. szer. Tomasz Stańczyk, Michał Hajdera, Kamil Kubiak, Sebastian Nowak – Sebastian Kawecki, Piotr Jaszczyk. Rezerwowi: Łukasz Domińczak, st. szer. Norbert Duła, Paweł Dziubałtowski, sierż. Jarosław Owsianka, Jakub Bogusz, szer. Wojciech Bogusz.

Natomiast w Twardym grali: st. szer. Marcin Kozdroń, st. szer. Marceli Laskowski, st. szer. Łukasz Iwaniak, st. szer. Dariusz Piechowiak, st. szer. Kamil Ganczarek – st. szer. Daniel Szkarapat, szer. Adrian Burniak, st. szer. Łukasz Rudyk, st. szer. Marcin Łojko – kpr. Dariusz Łojko, st. szer. Paweł Rissman. Rezerwowi: Dawid Kurnicki, st. szer. Wojciech Lupa, szer. Tomasz Gradowski, szer. Dawid Kizyma, st. szer. Sebastian Tylutki.

Mecz o puchar dyrektora Wojskowego Instytutu Wydawniczego w Warszawie odbył się po raz trzeci. Pierwszy rozegrano w czerwcu ubiegłego roku na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim – również dla uczczenia święta 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Jego zwycięzcą została drużyna Twardego. Świętoszowianie wygrali 2:1. Natomiast drugi mecz rozegrano w sierpniu 2015 roku na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świętoszowie – z okazji święta 10 Brygady Kawalerii Pancernej. W podstawowym czasie gry spotkanie zakończyło się bezbramkowo – w rzutach karnych 5:4 wygrali gospodarze. O zwycięstwie Twardego zadecydował ostatni celny strzał st. szer. Sebastiana Tylutkiego, grającego trenera drużyny ze Świętoszowa.

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: 25 Brygada Kawalerii Powietrznej

dodaj komentarz

komentarze


Rakiety w celu
 
Ochotnik do Polski
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
USA nie zacznie wojny z Iranem
Dowodzę najlepszymi
Bez zajęć na wojskowych uczelniach
Słowo oficera Armii Czerwonej…
Koronawirus na wojskowej uczelni
Poprad w kolejnej jednostce
Policja i wojsko kontra COVID-19
Bezpłatne turnusy dla weteranów
Medycy WOT kontra COVID-19
Studia on-line w Szkole Orląt
Ani z Czechosłowacją, ani z Polską
PGZ pomaga w walce z epidemią
Polak ranny w ataku na bazę w Iraku
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Arsenał Iranu
Trzy cele na ścieżce
Edukacja na platformie
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
„Wilk” pojawił się w Orzyszu
Obradowała Rada Gabinetowa
Sześć dekad pod wirnikiem
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Nadmorskie szkolenie przeciwlotników
We Are All Darfur
Trenażer Liwca dla toruńskiego centrum
MON i MSWiA kończą kwalifikację wojskową
Terytorialsi nie stracą dodatku
Wybierzmy najlepszego żołnierza w sporcie powszechnym w 2019 roku
Logistycy transportują środki ochronne
Certyfikacja na „Tarczowni”
Sukcesy sportowców w mundurach
Iran uderza w USA
Sportowcy w mundurach wyróżnieni za sukcesy 2019 roku
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Testy radarów dla Wisły
„Gwiezdne wojny” Reagana
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Proobronni na froncie walki z COVID-19
Starcie hubalczyków pod Huciskiem
Wojskowi i cywilni medycy we Włoszech
Aplikacja ułatwi działania terytorialsom
Nowy wiceminister w MON
Więcej żołnierzy pomaga walczyć z epidemią
Stocznia: budujemy zgodnie z planem
Zryw kościuszkowski
Dwa oblicza agenta wywiadu
Flaga Macedonii Północnej przed kwaterą NATO
Defense Without Politics
Wojskowi medycy w gotowości
Saperzy w walce z Covid-19
Koronawirus nie zagroził żołnierzom na misjach
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Invictus Games – jeden cel, różne motywacje
Rozkaz – „rozładować” więzienia
Skażenia, zasadzki i rajdy BWP, czyli „górale” na szkoleniu
Następca RPG-7

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO