moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kup kalendarz, pomóż dzieciom

Dwanaście zdjęć ze szkoleń bojowych komandosów JWK z Lublińca znajduje się w kalendarzu wydanym przez Fundację Wspieram Cicho i Skutecznie. Pieniądze z jego sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc chorym dzieciom żołnierzy z jednostki – podopiecznym fundacji. Kalendarze są jeszcze dostępne w sprzedaży internetowej.

– Nasi podopieczni to w tej chwili trzynaścioro dzieci żołnierzy Jednostki Wojskowej Komandosów – mówi Beata Tumidalska, prezes Fundacji Wspieram Cicho i Skutecznie. – Potrzebują m.in. leków, specjalistycznego leczenia i sprzętu rehabilitacyjnego. Pieniądze, które zbierzemy dzięki sprzedaży kalendarzy, przeznaczymy właśnie na te cele.

Ostatnie egzemplarze

Zdjęcia do kalendarza zrobili fotografowie Michał Szlaga i Ireneusz Dorożański. – To 12 fotografii ze szkoleń, w których komandosi JWK uczestniczyli w ciągu ostatnich dwóch lat – mówi Łukasz Wójciński ze Stowarzyszenia FIA (Fideles et Instructi Armis – Wierni w Gotowości pod Bronią). Organizacja skupia miłośników militariów i zajmuje się promocją akcji związanej ze sprzedażą kalendarzy.

Na pomysł sprzedawania ich wpadli członkowie FIA i WCIS. Nie spodziewali się jednak, że akcja odniesie taki sukces. – Na początek wydrukowaliśmy sto sztuk. Wszystkie sprzedały się w ciągu dwóch godzin! – opowiada Wójciński. – Robiliśmy już dwukrotnie dodruk. Do tej pory sprzedaliśmy około trzystu sztuk kalendarzy. Rozchodzą się bardzo szybko, ale wciąż można je kupić i pomóc dzieciom. Dostępne są w dwóch sklepach internetowych: www.gunfire.pl oraz www.demobil.com.pl. Kosztują 60 złotych. – Cały dochód z ich sprzedaży trafi na konto fundacji Wspieram Cicho i skutecznie – mówi Łukasz Wójciński.

Jaką pomoc otrzyma Fundacja żon i córek komandosów JWK? – O tym będziemy mogły mówić dopiero pod koniec stycznia, kiedy akcja się zakończy – wyjaśnia Beata Tumidalska. – Na pewno podamy kwotę do publicznej wiadomości.


Pomagają wspólnie

Stowarzyszenie FIA ma charakter obronny, działa na rzecz niepodległości i obrony terytorialnej Rzeczypospolitej Polskiej. Statut stowarzyszenia był konsultowany z Ministerstwem Obrony Narodowej i został przez nie zaakceptowany. FIA współpracuje m.in. z 1 Warszawską Brygadą Pancerną im. Tadeusza Kościuszki. Wspólnie organizują imprezy militarne oraz treningi strzeleckie na terenie jednostki dla członków Stowarzyszenia. Biorą oni udział w biegach patriotycznych, szkolą również uczniów szkół mundurowych. FIA nie pierwszy raz współpracuje z Jednostką Wojskową Komandosów. W zeszłym roku wspólnie zorganizowali akcję „Aukcje W", czyli intrenetowe aukcje, na których można było wylicytować m.in. sztylety i koszulki opatrzone symbolami jednostki z Lublińca. Dochód z aukcji został przeznaczony na renowację grobów powstańców warszawskich.

Fundacja Wspieram Cicho i Skutecznie działa od 2013 roku. Założyły ją i nadal tworzą kobiety – żony komandosów JWK. Fundacja wspiera dzieci z rodzin żołnierzy wojsk specjalnych. Dziś pod jej opieką jest trzynaścioro dzieci.

Ewa Korsak

autor zdjęć: arch. Fundacji Wspieram Cicho i Skutecznie

dodaj komentarz

komentarze

~Katol
1422107640
Kupię ale , by pomóc w temacie : Kup .... dostaniemy nowego BWP'a za 2 lata ... .
4B-26-E9-39

Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Wojskowe roboty prosto z Polski
Wojskowe Targi Służby i Pracy wkrótce w całej Polsce
Akcja młodego terytorialsa
Muzeum na fali
Szef MON-u: polskie Patrioty nie trafią na Bliski Wschód
Polski sukces w Duńskim Marszu
Historyczny triumf terytorialsa
„Ślązak” w warsztacie
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Wypadek w PKW UNIFIL
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Nie tylko błękitne berety
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Początek wielkiej historii
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Testy autonomicznego Black Hawka
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Pasja i fart
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Pierwsze K9 w Braniewie
Praktyki w AMW, czyli morska sztafeta
Borsuki wyszły w pole
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Ćwiczą, aby bronić granicy
Piekło „Pługa”
Prototyp E-7 dla USAF
Zostać pilotem Apache’a
Terytorialsi strzelali z nowych Grotów
Debata o bezpieczeństwie
Sztuka spadania
A może studia na WAT?
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
PSL: niech NBP przekaże zysk na obronność
Czas nadziei, czas pokoju
Daglezja bez tajemnic
Fińska armia luzuje rygory
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
NATO coraz silniejsze
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Kosmiczne bezpieczeństwo
Buty żołnierzy po nowemu
Psiakrew, harmata!
Rezerwa na nowo
Świąteczne dowody wdzięczności i pamięci
Program „Narew” się rozkręca
Chłód Bałtyku
Ratunek na szczycie
Taktyka „stopniowego oślepiania”
Lasery dla polskiego wojska
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Syndrom Karbali

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO