moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze w Biegu Niepodległości

15 tysięcy osób wystartuje w XXVI Biegu Niepodległości. W 96. rocznicę odzyskania wolności biegacze pokonają 10 kilometrów ulicami Warszawy. Wśród nich będzie silna reprezentacja armii, m.in. maratończyk st. szer. Henryk Szost i dyskobol kpr. Piotr Małachowski.


Tegoroczny bieg będzie miał wyjątkową oprawę historyczną. Przed startem zostanie odegrany Mazurek Dąbrowskiego, a na trasie będzie można zobaczyć grupy rekonstrukcyjne, sobowtóra marszałka Józefa Piłsudskiego, a także wozy bojowe Wojska Polskiego. – Zgodnie z tradycją, wszyscy uczestnicy w pakietach startowych dostaną białe lub czerwone koszulki, tak, aby na trasie utworzyć flagę Polski – podkreśla Renata Popek, dyrektor Stołecznego Centrum Sportu „Aktywna Warszawa”.

Start będzie zlokalizowany przy skrzyżowaniu alei Jana Pawła i ulicy Stawki. Pierwsi, o godzinie 11.07, wystartują zawodnicy na wózkach. O 11.11 ruszą biegacze z pierwszej strefy, tzw. elity. Kolejne strefy będą włączać się do biegu co dwie minuty. Wystartuje też marsz Nordic Walking. Spacerowicze będą mieli do pokonania 6,5 km.

Wojskowa drużyna nawet w Afryce

W tym roku, po raz pierwszy, patronem honorowym Biegu Niepodległości zostało Ministerstwo Obrony Narodowej. Z tej okazji w imprezie weźmie udział 250 przedstawicieli wojska, m.in. Robert Kupiecki, podsekretarz stanu w ministerstwie obrony, st. szer. Henryk Szost, maratończyk, i kpr. Piotr Małachowski, dyskobol. – Grupa będzie biegła razem i wystartuje ze specjalnej strefy startowej powyżej 60 minut, ale trzy osoby: szeregowa Iwona Lewandowska, plutonowy Michał  Kaczmarek i szeregowy Mariusz Giżyński pobiegną na wynik i będą się starali pobić rekord trasy – zaznaczył Marcin Kuriata, kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez Stołecznego Centrum Sportu „Aktywna Warszawa”. Dodatkowo w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Republice Środkowej Afryki odbędzie się specjalna edycja biegu. Wystartuje 100 żołnierzy – 20 Polaków, 20 Włochów, 39 Hiszpanów, 3 Serbki, 12 Finów i 6 Francuzów.

Pamięć o pułkowniku Pileckim

W związku z przypadającą w styczniu 2015 roku 70. rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz - Birkenau organizatorzy chcą uczcić postać pułkownika Witolda Pileckiego. Jego syn, Andrzej, będzie honorowym starterem biegu. Przed biurem zawodów będzie można obejrzeć wystawę poświęconą legendarnej postaci polskiego ruchu oporu.

Pakiety startowe na Bieg Niepodległości już się rozeszły, ale mamy dobrą informację. „Polska Zbrojna” jest patronatem medialnym imprezy i w najbliższym czasie będzie można je u nas wygrać. Informacje są na naszym fanpagu na Facebooku.

Uczestnicy przygotowujący się do startu mogą skorzystać z bezpłatnych treningów, które odbywają się we wtorki o godz. 20.00, czwartki o godzinie 19.00 przy ulicy Rozbrat 26, a także w soboty o 9.30 na warszawskiej Agrykoli. 

Bieg Niepodległości, razem z Biegiem Konstytucji i Biegiem Powstania Warszawskiego, tworzą Warszawską Triadę Biegową, która już na stałe wpisała się w kalendarz polskich biegów masowych i co roku przyciąga coraz więcej uczestników i kibiców. Bieg Niepodległości jest największym z nich. Jego pierwsza edycja odbyła się w 1988 roku. Wówczas wystartowało 333 zawodników. Organizatorem wydarzeń jest Stołeczne Centrum Sportu „Aktywna Warszawa” i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: aktywnawarszawa.waw.pl

dodaj komentarz

komentarze

~krystian
1413989040
Artykuł na stronie o wojsku, a autor pisze "szeregowa"
1A-77-63-42

Tak umierał Wołyń
 
Żołnierz na cywilnym rynku pracy
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Moja „bazówka”
Obrady Rady Unii Europejskiej
„Operacja Wuhan” na ostatniej prostej
Zmiany w przepisach mundurowych
Kierunek: Afganistan
Fleet of the Future
Air-Landing Outside Comfort Zone
Zjawimy się tam, gdzie trzeba
Defilada na Śląsku pod hasłem „Wierni Polsce”
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Judocy z Czarnej Dywizji najlepsi w armii
The Chariots of Jihad
„Wojskowe wyzwanie” u pancerniaków
Sojusze na fali
Rozpoczynamy nową erę
Stawiamy na rozwój
„Mieszko” po wodowaniu
Rozdarty subkontynent
Dni Huty Pieniackiej były policzone
Gen. Joks na czele JFTC
„Dragon’19” od kuchni
Kolejna szabla AFN zdobyta
Początek dowódczej drogi
Miroslawiec Up
Polskie szpadzistki mistrzyniami Europy
Płk Krasnodębski – pierwszy dowódca Dywizjonu 303
Brytyjska „pamiątka”
Wielki Mecz: pomoc dla dzieci, szacunek dla żołnierzy
Obława pełna białych plam
Polscy żołnierze wracają do Libanu
Pierwsze kroki w „Legii Akademickiej”
Sport nie dzieli, sport łączy
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Pięcioro żołnierzy medalistami II Europejskich Igrzysk
Nowe nakolanniki
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Gotowi na F-35?
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Nowi szturmani w JW Agat
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Desant na czeskich spadochronach
You Don’t Get to Choose Your Tasks Here
Karabiny od dęblińskich saperów
Raki dla zawiszaków
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
Polsko-francuska szkoła uczuć
ORP „Mewa” – historia bliska końca
Działalność firm na rzecz obronności
Rywalizacja na zamkniętym morzu
Wielkie święto kawalerii!!!
„Pułaski” wrócił do kraju
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Nowy pułk artylerii

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO