moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Bohater Powstania Warszawskiego i wojny w Indochinach

Żołnierze Batalionów „Miotła” i „Czata 49” to była elita Powstania Warszawskiego. Niestety, niewielu tych żołnierzy przeżyło zażarte walki toczące się na ulicach. Jednym ze szczęśliwców, którym udało się wyjść cało z tego piekła, był Zygmunt Jatczak. Nie dość tego – po wyzwoleniu z obozu jenieckiego ten żołnierz „Miotły” i „Czaty 49” trafił do kolejnego piekła! Jako legionista francuskiej Legii Cudzoziemskiej cztery lata walczył w wojnie indochińskiej. Niewielu legionistów wytrwało tak długo i przeżyło w dżungli. Za to Francuzi odznaczyli Zygmunta Jatczaka Legią Honorową. Wysłuchajcie Bohatera i przeczytajcie jego wspomnienia z Powstania Warszawskiego i wojny indochińskiej w książce „Jedno z moich imion brzmi życie”, która ukazała się nakładem Wojskowego Instytutu Wydawniczego.

Redakcja: Piotr Korczyński
Zdjęcia i montaż: Paweł Sobkowicz
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO