moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Cross rozstrzygnie o medalach

Wkrótce poznamy wyniki współzawodnictwa drużynowego w sporcie powszechnym. O końcowej klasyfikacji rozstrzygną mistrzostwa Wojska Polskiego w biegach przełajowych, które odbędą się we wtorek i środę w Bydgoszczy. Niezależnie od wyników ostatnich zawodów, w 2013 roku najlepsza była drużyna z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.


Reprezentacja Wojsk Lądowych 1, bo pod taką nazwą uczestniczy we współzawodnictwie w sporcie powszechnym ekipa złożona głównie z żołnierzy 11 LDKPanc, wypracowała sobie na tyle bezpieczną przewagę punktową, że nawet spora wpadka w crossie nie odbierze jej zwycięstwa w końcowej klasyfikacji. W skład reprezentacji WL 1, oprócz przedstawicieli jednostek 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, wchodzą także żołnierze z wybranych pododdziałów Wojsk Lądowych, m.in. 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa i 23 Pułku Artylerii z Bolesławca. Drużyna, której trzon stanowią sportowcy z Czarnej Dywizji, po raz trzeci z rzędu zostanie zwycięzcą we współzawodnictwie sportowym w Siłach Zbrojnych RP. A start w mistrzostwach w crossie, które odbędą się w dniach 15–16 października w Bydgoszczy, zapewniła sobie dzięki dobrym wynikom zdobytym podczas dwóch ostatnich czempionatów w pływaniu i maratonie. W obu bowiem pancerniacy zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacji drużynowej.

O dwa pozostałe miejsca na podium w klasyfikacji generalnej będą walczyć reprezentacje Wojsk Lądowych 2 (składająca się ze sportowców 12 Dywizji Zmechanizowanej), Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz Sił Powietrznych. Powtarza się więc historia sprzed roku. Wtedy to przed kończącymi współzawodnictwo mistrzostwami w futsalu (w tym roku turniej piłki halowej został odwołany) pewna zwycięstwa była drużyna Wojsk Lądowych 1, a o srebro i brąz walczyły te same ekipy: WL 2, IWSZ i SP.

– W Bydgoszczy czeka nas zacięta rywalizacja o miejsca od drugiego do czwartego. Różnice punktowe są niewielkie i jeszcze wszystko może się zdarzyć – mówi mjr Tomasz Bartkowiak z Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa Sił Powietrznych. – Tak jak przed rokiem, ostatnie zawody zadecydują o tym, czy wywalczymy miejsce na podium.

Ostatnie mistrzostwa w maratonie potwierdziły, że świetnych biegaczy ma drużyna Wojsk Lądowych 2 (12 DZ). W Warszawie dwa czołowe miejsca wśród mężczyzn zajęli zawodnicy z tej drużyny, ale drużynowo więcej punktów zdobyli reprezentanci 11 LDKPanc. – Mogliśmy wygrać klasyfikację drużynową w maratonie, ale kontuzje wyeliminowały ze startu trzech zawodników, a w ich miejsce nie mogliśmy już nikogo wstawić – mówi mjr Mirosław Langner, szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 12 Dywizji Zmechanizowanej. – W biegach przełajowych na pewno mamy szanse na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej. To zwycięstwo da nam srebrny medal w punktacji ogólnej pod warunkiem, że zespół Inspektoratu Wsparcia zawali biegi i nie zmieści się w czołowej piątce. A na to się raczej nie zanosi. Patrząc realnie na nasze szanse, uważam, że w Bydgoszczy powalczymy o trzecie miejsce – dodaje major.

Drużyna z 12 Dywizji Zmechanizowanej ma mocną ekipę biegaczy. W rywalizacji indywidualnej jej reprezentanci powinni walczyć o miejsca na podium w każdej kategorii wiekowej. – Siły Powietrzne ostatnio się wzmocniły o czworo mocnych zawodników, dwóch biegaczy i dwie biegaczki. Lotnicy też mają szanse powalczyć o podium – twierdzi szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 12 DZ. Na trasie w Myślęcinku, na której w tym roku odbyły się cywilne mistrzostwa kraju oraz mistrzostwa świata, zapowiada się więc interesująca walka.

szus

autor zdjęć: archiwum mjr. Tomasza Bartkowiaka

dodaj komentarz

komentarze


„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
 
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
„Defender 20”: pierwszy transport US Army już w Europie
Śmierć bohatera
Delegatura Departamentu Kontroli uhonorowała poległego żołnierza
Chciałem walczyć z Niemcami
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Krwawe walki o Monte Cassino
Arsenał Iranu
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
We Are All Darfur
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
USA nie zacznie wojny z Iranem
F-16 pod opieką sokołów i jastrzębi
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Double Eagle po nowemu
Stulatka hydrografia
Iran uderza w USA
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
JWK z odznaką pamiątkową
Ważka bliżej
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Pretorianie na Mazurach
They Train Together, They Fight Together
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
Władze Cassino chcą oddać hołd gen. Andersowi
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Rywalizacja strzelców wyborowych
Powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej
Zaproponują zmiany w systemie kształcenia żołnierzy
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Rozpoznają skażenie Rosomaków
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Własne interesy Europy
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
Klasy wojskowe po nowemu
For the Right Cause
Nauka zimowego pływania
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Wybierzmy najlepszego żołnierza w sporcie powszechnym w 2019 roku
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Obradowała Rada Gabinetowa
Podziemna potęga
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
Nowy wiceminister w MON
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Darłowo czeka na śmigłowce
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Defense Without Politics
Symulatory strzelań Rosomaków

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO