moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Cross rozstrzygnie o medalach

Wkrótce poznamy wyniki współzawodnictwa drużynowego w sporcie powszechnym. O końcowej klasyfikacji rozstrzygną mistrzostwa Wojska Polskiego w biegach przełajowych, które odbędą się we wtorek i środę w Bydgoszczy. Niezależnie od wyników ostatnich zawodów, w 2013 roku najlepsza była drużyna z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.


Reprezentacja Wojsk Lądowych 1, bo pod taką nazwą uczestniczy we współzawodnictwie w sporcie powszechnym ekipa złożona głównie z żołnierzy 11 LDKPanc, wypracowała sobie na tyle bezpieczną przewagę punktową, że nawet spora wpadka w crossie nie odbierze jej zwycięstwa w końcowej klasyfikacji. W skład reprezentacji WL 1, oprócz przedstawicieli jednostek 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, wchodzą także żołnierze z wybranych pododdziałów Wojsk Lądowych, m.in. 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa i 23 Pułku Artylerii z Bolesławca. Drużyna, której trzon stanowią sportowcy z Czarnej Dywizji, po raz trzeci z rzędu zostanie zwycięzcą we współzawodnictwie sportowym w Siłach Zbrojnych RP. A start w mistrzostwach w crossie, które odbędą się w dniach 15–16 października w Bydgoszczy, zapewniła sobie dzięki dobrym wynikom zdobytym podczas dwóch ostatnich czempionatów w pływaniu i maratonie. W obu bowiem pancerniacy zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacji drużynowej.

O dwa pozostałe miejsca na podium w klasyfikacji generalnej będą walczyć reprezentacje Wojsk Lądowych 2 (składająca się ze sportowców 12 Dywizji Zmechanizowanej), Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz Sił Powietrznych. Powtarza się więc historia sprzed roku. Wtedy to przed kończącymi współzawodnictwo mistrzostwami w futsalu (w tym roku turniej piłki halowej został odwołany) pewna zwycięstwa była drużyna Wojsk Lądowych 1, a o srebro i brąz walczyły te same ekipy: WL 2, IWSZ i SP.

– W Bydgoszczy czeka nas zacięta rywalizacja o miejsca od drugiego do czwartego. Różnice punktowe są niewielkie i jeszcze wszystko może się zdarzyć – mówi mjr Tomasz Bartkowiak z Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa Sił Powietrznych. – Tak jak przed rokiem, ostatnie zawody zadecydują o tym, czy wywalczymy miejsce na podium.

Ostatnie mistrzostwa w maratonie potwierdziły, że świetnych biegaczy ma drużyna Wojsk Lądowych 2 (12 DZ). W Warszawie dwa czołowe miejsca wśród mężczyzn zajęli zawodnicy z tej drużyny, ale drużynowo więcej punktów zdobyli reprezentanci 11 LDKPanc. – Mogliśmy wygrać klasyfikację drużynową w maratonie, ale kontuzje wyeliminowały ze startu trzech zawodników, a w ich miejsce nie mogliśmy już nikogo wstawić – mówi mjr Mirosław Langner, szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 12 Dywizji Zmechanizowanej. – W biegach przełajowych na pewno mamy szanse na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej. To zwycięstwo da nam srebrny medal w punktacji ogólnej pod warunkiem, że zespół Inspektoratu Wsparcia zawali biegi i nie zmieści się w czołowej piątce. A na to się raczej nie zanosi. Patrząc realnie na nasze szanse, uważam, że w Bydgoszczy powalczymy o trzecie miejsce – dodaje major.

Drużyna z 12 Dywizji Zmechanizowanej ma mocną ekipę biegaczy. W rywalizacji indywidualnej jej reprezentanci powinni walczyć o miejsca na podium w każdej kategorii wiekowej. – Siły Powietrzne ostatnio się wzmocniły o czworo mocnych zawodników, dwóch biegaczy i dwie biegaczki. Lotnicy też mają szanse powalczyć o podium – twierdzi szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 12 DZ. Na trasie w Myślęcinku, na której w tym roku odbyły się cywilne mistrzostwa kraju oraz mistrzostwa świata, zapowiada się więc interesująca walka.

szus

autor zdjęć: archiwum mjr. Tomasza Bartkowiaka

dodaj komentarz

komentarze


Preselekcja u komandosów
 
Obrady Rady Unii Europejskiej
Zielonka dla Patriotów
Czarny odchodzi do cywila
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Wozy amunicyjne do Raków
Wielofunkcyjny scyzoryk
A Wave of Alliances
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Przysięga śląskich terytorialsów
Irańskie szachy
„Pułaski” wrócił do kraju
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Rozpoczynamy nową erę
Jedna misja, jeden zespół
Festyn Komandosa w Dziwnowie już w najbliższy weekend
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Sprawdzają Brutusa
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Rivalry on Closed Sea
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Świętuj z wojskiem na piknikach!
Łask ponownie z dyżurem bojowym
Jeśli pomagać, to bezinteresownie
Zmiany w kształceniu przyszłych kaprali
High Confidence Operations
Desant z transportowca-giganta
Cienka niebieska linia
Białorusini odnowili pomnik Polaków
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Wędrówka dla Dwóch Serc
Najpierw „Sonda”, później promocja
Wojsko wróciło do Lublina
A Torn Subcontinent
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Wojna wywiadów
Od sojusznika do kata
Najpierw czekanie, potem pośpiech
„Operacja Wuhan”: Spadochroniarstwo
Szukamy następcy Herculesa
Gen. Błazeusz na wysokim stanowisku w NATO
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
Śladami Pierwszej Pancernej
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
„Operacja Wuhan”: Biegi na orientację
Kobiety w armii chcą mieć piłkarską reprezentację
Strzelać nauczyłem się sam
Brunatno-czerwona zmowa
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Amerykańska przyszłość WZL
Bohaterowie jadą na wakacje
Blitzkrieg na stepach Mongolii
Nowa misja i nowy sprzęt
Spełniliśmy swój obowiązek
Przez krew zdobyty Śląsk
Piknik ze smakiem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO