moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy dowódca szczecińskiej „dwunastki”

Generał brygady Marek Mecherzyński został dowódcą 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Podczas uroczystego apelu, który odbył się 26 sierpnia, generał Mecherzyński przyjął sztandar dywizji z rąk dotychczasowego dowódcy generała dywizji Ireneusza Bartniaka i tym samym rozpoczął dowodzenie szczecińską „dwunastką”.

Uroczystość na placu apelowym 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie, przebiegającą zgodnie z ceremoniałem wojskowym zaszczycił dowódca Wojsk Lądowych, generał broni Zbigniew Głowienka. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz państwowych i samorządowych województwa zachodniopomorskiego, kierownicza kadra Dowództwa Wojsk Lądowych, żołnierze i pracownicy „dwunastki”, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji garnizonowych, kadra i dowódcy jednostek wojskowych 12 Dywizji, kombatanci, weterani i byli żołnierze 12 Dywizji.

Po rozpoczęciu uroczystości, dowódca Wojsk Lądowych przy asyście zdającego i obejmującego obowiązki dowódcy dywizji, dokonał przeglądu pododdziałów i oddał honory obecnym sztandarom wojskowym. Następnie, po przedstawieniu przez generała Głowienkę nowego dowódcy dywizji i złożeniu podziękowań zdającemu obowiązki, zgromadzeni goście byli świadkami ceremonii przekazania sztandaru, będącego symbolem dowodzenia 12 Szczecińską Dywizją Zmechanizowaną.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił dowódca Wojsk Lądowych,w którym zwrócił uwagę na szczególne znaczenie związku taktycznego, jakim jest 12 Dywizja dla polskich Sił Zbrojnych. Nadmienił również, że „zmiana dowódcy dywizji to ważne wydarzenie nie tylko dla wojska, ale również dla środowiska lokalnego”, akcentując tym samym znaczenie dywizji dla Szczecina i Pomorza Zachodniego.

Generał dywizji Ireneusz Bartniak w swoim wystąpieniu, w sposób szczególny odniósł się do swoich żołnierzy − dotychczasowych podwładnych. Podziękowania i wyrazy najwyższego uznania nabrały wyjątkowej mocy po słowach:  − Dowodzenie Wami było dla mnie wyróżnieniem i zaszczytem.

Nowy dowódca dywizji, generał brygady Marek Mecherzyński zapewnił, że 12 Dywizja da kolejne powody do dumy i chluby wszystkim żołnierzom i rodakom, a w szczególności społeczności województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego.

Uroczystość na placu apelowym zakończyła defilada pododdziałów i sprzętu bojowego „dwunastki”.

Źródło: por. Maciej Zapolski

PZ

autor zdjęć: por. Maciej Zapolski

dodaj komentarz

komentarze


Generał Chmielewski na czele cyberwojska
NATO i USA o Iranie
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Kurs „Piorun” – prawdziwy sprawdzian morale
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Groźny incydent w Libanie
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Syndrom Karbali
Wielkie strzelanie na „Baltic Shield”
Podsekretarz stanu USA na granicy polsko-białoruskiej
Przygotowania do lotu do Polski
Bursztynowy wstrząs
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Więcej strzelnic w powiecie
Wyścig Stalina
Adaptacja i realizm
Od cyberkursu po mundurówkę
Zbrodnia i kłamstwo
Leopard, czyli zwycięstwo na ostatniej prostej
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Nitro-Chem będzie montował Hydry
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
Zbrodnia bez kary
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Desant na Bornholm
WAM coraz bliżej Łodzi
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Psy na… materiały wybuchowe
Jest nowy szef BBN
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Gotowi na każdy scenariusz
Bieg ku pamięci bohaterów
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Terytorialsi zapraszają
PKP Cargo przewiezie ciężki sprzęt wojskowy
Bez zmian w emeryturach
Granatnik M72 EC MK1 bez tajemnic
WOT będzie szkolić pracowników Orlenu
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
Polsko-słowackie granaty dla NATO
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Ostatni most
Kluczowe 30 dni
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Uczczono ofiary zamachu majowego
SAFE staje się faktem!
Natarcie w deszczu
Kosmiczne oko armii
Początek wielkiej historii
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Wypadek w PKW UNIFIL
Ostrosz zamiast Mureny
Rzeźnik w rękach GROM-u
Strykery w akcji
Powrót WAM-u
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Nauki i nauczki z Afganistanu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO