moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pogromcy Wichra biegali z „cukierkami”

Zwycięzcami III Pogromu Wichra zostali mł. kpt. Mateusz Jurkiewicz z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Tarnowie i ppor. Magdalena Wawrzyniak z 10 Brygady Logistycznej z Opola. Na starcie imprezy, pod patronatem dowódcy Wojsk Specjalnych gen. bryg. Piotra Patalonga, stanęło 145 zawodników i 19 zawodniczek.

Film: Jacek Szustakowski

W Oleśnicy rywalizowano na trasie o długości ok. 7 km. Walka była zacięta do końca i na ostatnim etapie, na bieżni stadionu w Oleśnicy rywalizowało kilku zawodników. Na finiszu najwięcej sił zachował strażak mł. kpt. Mateusz Jurkiewicz. W zawodach sportowych startuje od sześciu lat, ale zwycięstwo w III Pogromie Wichra jest jego największym sukcesem w karierze. W rywalizacji pań bezkonkurencyjna była, prowadząca od startu, ppor. Magdalena Wawrzyniak. W Oleśnicy debiutowała w tak ekstremalnej imprezie. Oboje triumfatorów zapowiedziało, że za rok będą bronić zdobytych dzisiaj tytułów.


Na ekstremalną trasę (błoto, brudna woda, trzęsawisko, zarośla, przeszkody naturalne i sztuczne) panowie wyruszyli z niespodzianką – „cukierkiem Wichra” – o wadze 3,5 kg, a panie z dodatkowym obciążeniem 2,5 kg. Każdy uczestnik biegu musiał dotrzeć do mety z nietypowym „cukierkiem”, aby otrzymać oryginalną nagrodę – Pogromkę.

– Pogrom Wichra, to bieg ku czci żołnierzy Wojsk Specjalnych. Nie może być łatwy – podkreśla mł. chor. rez. Sławomir Wiatr, pomysłodawca i organizator imprezy. Dlatego dodatkowym obciążeniem powiększył trudy pokonania i tak już ekstremalnej trasy. Pod jej wrażeniem był mjr Andrzej Weryński z Dowództwa Wojsk Specjalnych, który w imieniu swojego dowódcy wręczał nagrody najlepszym zawodnikom.


„Wicher” to ksywka chorążego Wiatra, a nazwa „Pogrom” nawiązuje do jednostki GROM, w której służył przed pożegnaniem ze służbą. Rok po odejściu do rezerwy zorganizował pierwszy błotny bieg w Oleśnicy. Marzyło mu się przygotowanie w rodzinnej Oleśnicy podobnego biegu do kultowego Katorżnika i sztuka ta mu się udała. Z roku na rok jego impreza cieszy się coraz większą popularnością i „Wicher” już myśli jak w przyszłym roku powiększyć limit startujących.

Wyniki

Mężczyźni

1. mł. kpt. Mateusz Jurkiewicz (Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie) 1 godz. 24 min 7 s
2. Artur Olszewski (Sarnów) 1.24,10
3. kpr. pchor.. Kamil Wierzbicki (Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu) 1.24,12
4. Dariusz Wróbel (Młodzik Bystrzyca Oławska) 1.24,12
5. Dariusz Bilski (Orońsko) 1.24,17
6. Marcin Burda (Grodzisko Dolne) 1.24,35
7. ppor. Piotr Bartoszewski (16 Batalion Powietrznodesantowy Kraków) 1.24,41.

Kobiety

1. ppor. Magdalena Wawrzyniak (10 Brygada Logistyczna Opole) 1.32,50
2. Malwina Jachowicz (Motio Fizjoterapia Wrocław) 1.36,18
3. Magdalena Żychowska (Wrocław) 1.38,15.

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Buzdygany – nagradzamy najlepszych
Siła współpracy
Nie pozwala spocząć na laurach
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Bezpieczeństwo to priorytet
Krok przed wrogiem
Kosmiczny nadzór
Północnica, czyli nocne szkolenie terytorialsów
Rośki i Borsuki kuszą SAFE-m
Przeprawy na Odrze
Nowe Abramsy do szkolenia
Zagrzmiały K9 Thunder
Łask z amerykańską akredytacją
SAFE kością niezgody
Szlify pod lodem
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Drony w akcji: operatorzy z 17 BZ pokazali swoje możliwości
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Nie stracić głowy w razie zagrożenia
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Wózki na Leopardy
Oko na Bałtyk
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
Gala MMA coraz bliżej
Wyższa rekompensata dla rannych weteranów
ORP „Wodnik” zimową porą
Dron odkryty w kopalni. Na miejscu działają służby
Nowa ścieżka finansowania
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
Koniec olimpijskich zmagań
Strzelnice wojskowe: reaktywacja
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Cyberatak na szpital. Do akcji ruszyli terytorialsi
Pentagon nad Wisłą? MON ma inny pomysł.
Opowieść o partnerstwie wojskowym Polski i USA
Zacięta walka o medale pod siatką
System San z koreańskimi elementami
Nie ma nudy
Lekowa tarcza państwa
Polska i Szwecja dla bezpiecznego na Bałtyku
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
New Line of Financing
Kosiniak-Kamysz: Pieniądze z SAFE są bardzo potrzebne
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Piekło „Pługa”
Polska i Szwecja razem dla bezpieczeństwa
Saperzy z dronami
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Wojskowi w akcji po tragedii w DPS-ie
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Tankowanie w przestworzach
Polska w NATO: od aspiranta do filaru wschodniej flanki
„Delty” w komplecie
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Nowa linia kolejowa w Małopolsce
Nowe brygady i inwestycje WP
Together on the Front Line and Beyond
Nowe zdolności podniebnego strażnika

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO