moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Porażki wojskowych drużyn z liderami

Wojskowe drużyny grające w klasach okręgowych w ostatniej kolejce zmierzyły się z liderami. Obie przegrały wyjazdowe spotkania: Twardy Świętoszów 1:2 z Włókniarzem Leśna, a Kawaleria Tomaszów Mazowiecki 0:4 z Polonią Piotrków Trybunalski.

Tak padła czwarta bramka dla Polonii w meczu z Kawalerią. 

Drużyna ze Świętoszowa w drugiej kolejce jeleniogórskiej klasy okręgowej walczyła o punkty w Leśnej z zespołem, który po 11-letniej przerwie powrócił do rywalizacji w okręgówce. Włókniarz w debiucie rozgromił 9:1 Pogoń ze Świerzawy i został liderem rozgrywek. Po pojedynku z wojskowymi beniaminek obronił fotel lidera. Gospodarze, dopingowani przez blisko czterystu kibiców, nie dali Twardemu zdobyć pierwszego punktu w nowym sezonie.

Do przerwy drużyna Włókniarza prowadziła 1:0. Po zmianie stron wyrównującego gola dla wojskowych zdobył młodzieżowiec Sylwester Drozd. Niestety, piłkarze Twardego, którzy stworzyli więcej dogodnych sytuacji strzeleckich od gospodarzy i powinni wywieźć z Leśnej trzy punkty, nie obronili nawet jednego. Tuż po stuprocentowej okazji do zdobycia gola zmarnowanej przez st. szer. Marcina Łojkę rywale wojskowych strzelili drugą bramkę i utrzymali korzystny wynik do końcowego gwizdka sędziego.

Po dwóch kolejkach Włókniarz Leśna korzystniejszą różnicą bramek wyprzedza Piasta Wykroty i Leśnika Osiecznica (wszystkie drużyny mają po sześć punktów). Natomiast wojskowi zajmują ex aequo czternastą pozycję z Miteksem Podgórzyn. W trzeciej kolejce rywalem Twardego będzie Nysa Zgorzelec. Spadkowicz z IV ligi z czterema oczkami zajmuje szóste miejsce w tabeli. Wojskowi jesienią wszystkie spotkania rozgrywają na wyjeździe. Mecz w Zgorzelcu odbędzie się w sobotę (początek o godz. 11.)

Jedenastka Wojskowego Klubu Sportowego Kawaleria po pechowym remisie 1:1 z Gerlachem Drzewica w drugiej kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej, w trzeciej straciła komplet punktów z aspirującą do awansu do IV ligi Polonią. Poloniści przed sezonem wzmocnili się czterema nowymi wartościowymi piłkarzami i nie dali żadnych szans kawalerzystom, którzy pojedynek z liderem najwyraźniej przegrali już przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Remis z Gerlachem mocno podciął skrzydła drużynie kierowanej przez szer. Jakuba Szkopińskiego.

Na stadionie Polonii wojskowi stworzyli zaledwie jedną groźną sytuację pod bramką gospodarzy. W 83. min honorowego gola dla wojskowych mógł strzelić nowo pozyskany młodzieżowiec Bartłomiej Goździk. W pierwszej połowie (w 28. i 33. min) dwukrotnie piłkę w bramce bronionej przez bramkarza Kawalerii umieścił Mariusz Zaor. W drugiej części spotkania na listę strzelców wpisali się Dariusz Stęborowski (w 61. min) i Konrad Jarzembowski (w 70. min).

Po trzech kolejkach w piotrkowskiej klasie okręgowej prowadzi z dziewięcioma punktami Polonia. Oprócz drużyny z Piotrkowa komplet punktów zdobyła jeszcze Omega II Kleszczów. Kawalerzyści z czterema oczkami zajmują siódmą pozycję. W sobotę wojskowi podejmować będą na Stadionie Miejskim w Tomaszowie Mazowieckim drużynę Świtu Kamieńsk (początek spotkania o godz. 17).

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Ostatnia niedziela…
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Pierwszy krok do Invictusa
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Wojsko stawia na „armię talentów”
Pierwszy krok do specjalsów
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Polski Gnom
MON i MSZ o szczycie NATO
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
W drodze po oficerskie gwiazdki
Morska bryza w dwóch odsłonach
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Inwestycje w bezpieczeństwo
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Śmierć w sercu Azji
Test w stratosferze
Kajakiem na światowe podium
Wielki sukces podchorążych z AMW
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Pieta Michniowska
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Tour przez garnizony
Azjatycka szansa
Wyścig snajperów
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Spadochronowy triumf
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Gen wojownika
Borsuki i roje dronów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Innowacje z PERUNA
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Atak i przejęcie dokumentów
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Wsparcie ma znaczenie
Marzenia częściowo spełnione
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Dawka wiedzy na trudne czasy
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
PKW Irak zostaje w Jordanii
Paliwowy krwiobieg NATO
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Prezydent RP o szczycie NATO
Poskromić kolosa
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Baobaby docierają do wojska
Pancerne starcie
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO