moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Komandosi pomagają chorej żonie kolegi

Trzy lata temu u Joanny Kapei wykryto złośliwy nowotwór mózgu. Kiedy wszystkie możliwości leczenia w Polsce zostały wyczerpane, jej mąż – były komandos, postanowił szukać pomocy za granicą. W pomoc przy zebraniu 100 tys. zł potrzebnych do sfinansowania operacji zaangażowali się komandosi z Lublińca.


Operację, która może uratować życie, zgodzili się przeprowadzić lekarze w Berlinie. Jednak jej koszt to prawie 100 tys. zł. – Walka, jaką Marcin toczy w obronie życia żony jest dowodem na to, że komandos nie poddaje się nigdy, bo zawsze jest iskra nadziei – mówi Adam Burzywoda, były komandos JWK Lubliniec i wiceprezes fundacji byłych żołnierzy Wojsk Specjalnych „Szturman”.

O glejaku, złośliwym nowotworze mózgu, Joanna Kapeja i jej mąż dowiedzieli się trzy lata temu. Joanna leczyła się w Polsce, ale nie udało się jej pokonać choroby. Kiedy kolejne terapie nie przynosiły skutku, Marcin wysłał dokumentację medyczną do jednej z klinik w Berlinie. – Niemieccy lekarze przeanalizowali ją i dali nam nadzieję – mówi Marcin Kapeja. Wierzy, że żona wyzdrowieje dla niego i ich 3-letniej córeczki Hani.

Decyzję o leczeniu w Berlinie musieli podjąć w ciągu dwóch tygodni. – Operacja ma kosztować ok. 22 tys. euro (prawie 100 tys. zł), na szczęście klinika zgodziła się, rozłożyć tę kwotę na raty – mówi Marcin.

Z pomocą Asi i Marcinowi przyszli koledzy z Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Na zorganizowaną przez Marcina internetową aukcję podarowali kilka przedmiotów. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie Joanny. Na aukcji można wygrać m.in. skok ze spadochronem w tandemie.

W pomoc zaangażował się też dowódca JWK. płk Wiesław Kukuła. Sam podarował na aukcję kilka przedmiotów. „Marcin to były żołnierz JWK. Biorąc pod uwagę jego postawę w służbie oraz fundamentalną zasadę obowiązującą w jednostce „Leave No Man Behind” w imieniu wszystkich żołnierzy i pracowników wojska JWK zdecydowałem o wsparciu Marcina i przekazaniu mu przedmiotów, które po zlicytowaniu zasilą pulę funduszy na leczenie żony” – napisał pułkownik Kukuła na Facebooku.

Rodzinę Kapejów wspiera też Fundacja byłych żołnierzy Wojsk Specjalnych „Szturman”. – W środę lub w czwartek ruszamy z naszymi aukcjami internetowymi – mówi Adam Burzywoda, wiceprezes Fundacji. – Już teraz wiemy, że będzie można licytować pamiątkowe medale oraz koszulki. Na serwisie Allegro istniejemy jako „fundacjaszturman”.

Joanna przejdzie operację już w środę 26 czerwca. Marcin zbiera pieniądze nie tylko na pokrycie jej kosztów, ale też na leczenie żony po operacji. – Dowiedziałem się, że 6-tygodniowa terapia będzie kosztował 3 tysiące złotych. Ile takich cykli będzie potrzebowała Asia? Nie wiem. Może to trwać nawet 2 lata – dodaje były komandos.

Każdy, kto chce wesprzeć Joannę może wpłacić pieniądze na specjalne konto bankowe, które założyła Fundacja. Nr konta 18 2490 0005 0000 4600 6874 5845 z dopiskiem „Pomóżmy Asi”.

EK

autor zdjęć: Fotolia

dodaj komentarz

komentarze


W Brukseli o bezpieczeństwie
Sto lat niepodległości
„Ślązak” na morskiej próbie
Amerykanie będą mieli wojska kosmiczne
Wolna Polska na gruzach starego świata
Morskie kły na „Anakondzie”
Cel – Fort Trump
Amerykańskie dowództwo przyszłości
Holendrzy w hołdzie maczkowcom
Sarex na Mazurach
Więcej miejsc na studiach wojskowych
Cel – bezpieczna Europa
Konwój dotarł do celu
Trzy medale dżudoczek na wojskowych mistrzostwach świata
Luzowanie na „Anakondzie”
Więcej pieniędzy na zapomogi
Wyślij paczkę do PKW
Film Frames from the War Front
Zmiany w powołaniach do służby wojskowej
Inwestycje w wewnętrzne bezpieczeństwo
Zmiany w ustawie o weteranach
W Sejmie o formowaniu nowej dywizji
Przełajowcy z 12 Dywizji Zmechanizowanej najlepsi
Invictus Games Sydney 2018 zakończone!
Polki mistrzyniami świata w maratonie
Pamiętajmy o grobach bohaterów Niepodległej
Celowniki holograficzne dla terytorialsów
Europejski Fundusz Obronny, czyli pieniądze (nie) do wzięcia?
Nothing Can Stop Our Tanks
Polska Casa nad Irakiem
Więcej pieniędzy dla żołnierzy
Obronne wyzwania fotoniki
Rząd za kluczowymi zmianami
Liceum im. Milewicza wyróżnione Medalem „Pro Patria”
Our efforts passed muster
Kawalerzyści na górskich trasach
Ratownicza nagroda WIM
Gorzki finisz wielkiej wojny
Drony dla geografów
Polsko-amerykańskie negocjacje
He Who Awaken Poles to Arms
Drony dla WOT-u
Patagonia: Polacy biegną po zwycięstwo
Finał „Anakondy” na drawskim poligonie
WIW częścią obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości
Kolejne Jelcze dla armii
Mistrz sztangi
Testament geopolityczny prezydenta
„Wostok”, czyli pokaz sztuczek wojennych
Bezpieczny powrót myśliwców
ORP „Ślązak” po pierwszych próbach
Kto zbiera burzę
Gen. Sokołowski: Służba na misjach procentuje
The United States of America Have It Their Way
„Pułaski” wrócił do Gdyni

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO