moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Na razie nie będzie negocjacji z talibami

Amerykański Departament Stanu zdementował informacje o planowanych na najbliższe dni rozmowach przedstawicieli USA z talibami. Miało do nich dojść w stolicy Kataru. – Na razie rozmawiamy tylko z przedstawicielami afgańskiego rządu – oświadczyła  Jennifer Psaki, rzeczniczka amerykańskiej dyplomacji.

O planach przeprowadzenia pokojowych rozmów pomiędzy przedstawicielami USA a talibami poinformowała we wtorek agencja Reutera.  Redakcja powołała się na wysokiego rangą przedstawiciela Waszyngtonu.

Rzeczniczka amerykańskiej dyplomacji podkreśla, że „nigdy nie potwierdzono oficjalnie” takiego spotkania. Dodaje, że przedstawiciele USA rozmawiają w dalszym ciągu z afgańskim rządem i Wysoką Radą Pokoju. Ta ostatnia została powołana przez prezydenta Hamida Karzaja do reprezentowania władz Afganistanu w rozmowach z talibami.

Spotkanie Amerykanów z talibami miało się odbyć w stolicy Kataru, Dausze,  gdzie talibowie utworzyli swoje przedstawicielstwo.

Amerykanie liczyli, że takie rozmowy ułatwią oficjalne negocjacje pokojowe pomiędzy rządem Afganistanu i rebeliantami. Jednak pomysł wywołał ostrą reakcję prezydenta Hamida Karzaja, który natychmiast zawiesił rozmowy z USA na temat zasad obecności ich wojsk w Afganistanie po 2014 roku. Rzecznik Karzaja uzasadniał, że sygnały i działania Amerykanów w sprawie procesu pokojowego były sprzeczne.

AFP, JT, DK

autor zdjęć: US DoD

dodaj komentarz

komentarze


Kluczowe 30 dni
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Wielkie strzelanie na „Baltic Shield”
Wypadek w PKW UNIFIL
Powrót WAM-u
Więcej strzelnic w powiecie
Syndrom Karbali
Podsekretarz stanu USA na granicy polsko-białoruskiej
Przygotowania do lotu do Polski
Bez zmian w emeryturach
Rzeźnik w rękach GROM-u
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Ostatni most
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Nauki i nauczki z Afganistanu
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Kurs „Piorun” – prawdziwy sprawdzian morale
Natarcie w deszczu
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
Gotowi na każdy scenariusz
Początek wielkiej historii
Granatnik M72 EC MK1 bez tajemnic
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Terytorialsi zapraszają
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Bieg ku pamięci bohaterów
Adaptacja i realizm
PKP Cargo przewiezie ciężki sprzęt wojskowy
Od cyberkursu po mundurówkę
WAM coraz bliżej Łodzi
Desant na Bornholm
Nitro-Chem będzie montował Hydry
Polsko-słowackie granaty dla NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Uczczono ofiary zamachu majowego
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Ostrosz zamiast Mureny
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Leopard, czyli zwycięstwo na ostatniej prostej
Wyścig Stalina
Psy na… materiały wybuchowe
Bursztynowy wstrząs
Kosmiczne oko armii
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
NATO i USA o Iranie
SAFE staje się faktem!
Groźny incydent w Libanie
Zbrodnia bez kary
Jest nowy szef BBN
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Strykery w akcji
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
WOT będzie szkolić pracowników Orlenu
Zbrodnia i kłamstwo

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO