moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Student WAT wicemistrzem świata

Piotr Jabłoński, zawodnik Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Wojskowej Akademii Technicznej i student tej warszawskiej uczelni zdobył tytuł wicemistrza świata juniorów do lat 23 w trójboju siłowym klasycznym. Polak rywalizował w kategorii wagowej 83 kg. Turniej odbył się w Suzdal w Rosji.

Medaliści w kategorii wagowej 83 kg, od lewej: srebrny medalista Piotr Jabłoński (uzyskał wynik 665,0 kg), złoty - reprezentant Kazachstanu Nikołaj Zemstow (695,0) i brązowy - Kanadyjczyk Lutz Connor (663,0).

Mistrzostwa w trójboju siłowym klasycznym zorganizowano po raz pierwszy w historii. Piotr Jabłoński uzyskał w trójboju wynik 665 kg. W poszczególnych konkurencjach zanotował następujące rezultaty: w przysiadzie ze sztangą – 230 kg, w wyciskaniu sztangi w pozycji leżącej – 182,5 kg oraz w martwym ciągu – 252,5 kg. Niespełna dwudziestodwuletni student trzeciego roku Wydziału Nowych Technologii i Chemii był także przez chwilę rekordzistą świata w wyciskaniu. – Szkoda, że 15 minut po mojej próbie, Kanadyjczyk w ostatnim podejściu pobił mój wynik o pół kilograma – mówi wicemistrz świata. – Rywal z Kanady jest jednak o rok ode mnie starszy i nie będzie mógł w przyszłym roku rywalizować w tej kategorii. Mam więc czas na odebranie mu rekordu – dodaje.

Piotr Jabłoński jest również aktualnym mistrzem Polski juniorów do lat 23 i seniorów oraz akademickim mistrzem Warszawy i Mazowsza. Ciężary dźwiga od blisko sześciu lat. – Na siłownię zacząłem chodzić w 2007 roku, ale trójbojem siłowym zająłem się, gdy zostałem studentem WAT – mówi Piotr Jabłoński . – Trener Waldemar Stangret przyjął mnie do sekcji, gdyż miałem dobre wyniki w wyciskaniu. W dwóch pozostałych konkurencjach trójboju wszystkiego musiałem się uczyć od początku, ale jak widać, przez te trzy lata coś udało mi się wywalczyć – dodaje zawodnik KU AZS WAT.


Jak sam przyznaje, na razie nie jest mu trudno łączyć naukę ze sportem. – Do tej pory wszystko zaliczyłem „na czysto”. W tym semestrze mam jednak trochę zaległości w związku z przygotowaniami do mistrzostw świata. Trenowałem bowiem cztery razy w tygodniu po dwie–trzy godziny – przyznaje wicemistrz świata. – Moja sportowa pasja spotyka się jednak z dużą wyrozumiałością na uczelni. Nie mam żadnych problemów z usprawiedliwianiem nieobecności z powodu startów w zawodach czy zaliczaniem kolokwiów w późniejszych terminach – dodaje student.

– Nie mieliśmy pełnego rozeznania na co stać światową czołówkę. Liczyliśmy po cichu na medal, bo nasz zawodnik uzyskiwał dobre rezultaty. Ale prawdę mówiąc, tytułem wicemistrzowskim sprawił mi miłą niespodziankę – mówi ppłk w st. spocz. Andrzej Wierniuk, prezes Klubu Uczelnianego AZS WAT. – Piotr podchodzi do sportu z olbrzymią pasją. Oprócz obowiązkowych treningów dodatkowo sam przychodzi na zajęcia, aby realizować założenia trenera – mówi prezes.

Mjr rez. Waldemar Stangret liczył na dobry występ swojego podopiecznego. – W zeszłym roku czołówka światowa rywalizowała w zawodach o Puchar Świata. Ten sport jest w pewnym sensie przewidywalny. Znamy rekordowe osiągnięcia zawodników i wiadomo, czego się można po nich spodziewać. Zawsze się zdarzają jakieś niespodzianki, ale tak po cichu liczyliśmy na medal, może niekoniecznie złoty – twierdzi trener, pod którego okiem szkoli się obecnie jedenastu zawodników i jedna zawodniczka – pchor. Magdalena Domaradzka, która jest aktualną mistrzynią Polski juniorek do lat 23.

szus

autor zdjęć: Arkadiusz Znojek

dodaj komentarz

komentarze


Edukacja na platformie
 
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Arsenał Iranu
Flaga Macedonii Północnej przed kwaterą NATO
Certyfikacja na „Tarczowni”
Aplikacja ułatwi działania terytorialsom
Wojskowi medycy w gotowości
MON i MSWiA kończą kwalifikację wojskową
Rakiety w celu
Nadmorskie szkolenie przeciwlotników
Bezpłatne turnusy dla weteranów
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Dowodzę najlepszymi
Obradowała Rada Gabinetowa
Więcej żołnierzy pomaga walczyć z epidemią
Rozkaz – „rozładować” więzienia
Polak ranny w ataku na bazę w Iraku
Koronawirus nie zagroził żołnierzom na misjach
PGZ pomaga w walce z epidemią
Sześć dekad pod wirnikiem
Koronawirus na wojskowej uczelni
Trenażer Liwca dla toruńskiego centrum
Proobronni na froncie walki z COVID-19
Sukcesy sportowców w mundurach
Stocznia: budujemy zgodnie z planem
Iran uderza w USA
Wybierzmy najlepszego żołnierza w sporcie powszechnym w 2019 roku
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Logistycy transportują środki ochronne
Studia on-line w Szkole Orląt
Sportowcy w mundurach wyróżnieni za sukcesy 2019 roku
Poprad w kolejnej jednostce
Nowy wiceminister w MON
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
We Are All Darfur
„Gwiezdne wojny” Reagana
Zryw kościuszkowski
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Medycy WOT kontra COVID-19
Starcie hubalczyków pod Huciskiem
Saperzy w walce z Covid-19
Wojskowi i cywilni medycy we Włoszech
Policja i wojsko kontra COVID-19
USA nie zacznie wojny z Iranem
Dwa oblicza agenta wywiadu
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Słowo oficera Armii Czerwonej…
Ani z Czechosłowacją, ani z Polską
Ochotnik do Polski
Testy radarów dla Wisły
Invictus Games – jeden cel, różne motywacje
Terytorialsi nie stracą dodatku
Bez zajęć na wojskowych uczelniach
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Trzy cele na ścieżce
Skażenia, zasadzki i rajdy BWP, czyli „górale” na szkoleniu
„Wilk” pojawił się w Orzyszu
Następca RPG-7
Defense Without Politics

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO