moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożegnanie z Wojskami Lądowymi

Generał dywizji Marek Tomaszycki obejmie jedno z kluczowych stanowisk w polskiej armii – podkreślił gen. broni Zbigniew Głowienka. Dowódca Wojsk Lądowych podczas uroczystej zbiórki podziękował gen. Tomaszyckiemu za dotychczasową służbę i wręczył mu pamiątkowy ryngraf.

Gen. Zbigniew Głowienka i gen. Marek Tomaszycki

Za trzy tygodnie gen. dyw. Marek Tomaszycki zostanie dowódcą operacyjnym sił zbrojnych. Dotychczas był szefem szkolenia w Dowództwie Wojsk Lądowych. Dziś podczas uroczystej zbiórki z okazji zbliżającego się Dnia Flagi i święta 3 maja generał żegnał się z Wojskami Lądowymi.

– Awans to efekt ciężkiej pracy generała. Docenione zostały jego zaangażowanie, kwalifikacje oraz służba podczas zagranicznych misji – powiedział gen. Głowienka, dziękując gen. Tomaszyckiemu za służbę w DWL.

Dowódca Wojsk Lądowych pożegnał też kilkunastu innych oficerów, którzy odchodzą do rezerwy, na emeryturę lub obejmują stanowiska w innych instytucjach i dowództwach. Kilkudziesięciu żołnierzom i pracownikom wojska wręczył odznaczenia, m.in. medale za długoletnią służbę, Gwiazdy Czadu, Iraku i Afganistanu, Odznakę Honorową Wojsk Lądowych oraz Medal 15-lecia DWL.

Jednym z wyróżnionych był gen. dyw. Andrzej Malinowski, zastępca dowódcy – szef sztabu DWL, który za szczególne osiągnięcia w służbie otrzymał Kordzik Honorowy Sił Zbrojnych. Wyróżnienie to odebrał także odchodzący do rezerwy płk Zdzisław Szczur, szef Oddziału Organizacyjnego Zarządu Zasobów Osobowych G-1 DWL.

– Gratuluję awansowanym i wyróżnionym, a wszystkim żołnierzom i pracownikom dziękuję za ciężką służbę i pracę – powiedział gen. Głowienka. Na zakończenie zbiórki odbyła się defilada Kompanii Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych.

Anna Dąbrowska

autor zdjęć: Anna Dąbrowska, st. chor. Grzegorz Litwin

dodaj komentarz

komentarze


Ustawa schronowa – nowe obowiązki dla deweloperów
Mundurowi z benefitami
Sto lat Grobu Nieznanego Żołnierza
Ukraina to największy zagraniczny klient polskiej zbrojeniówki
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Marynarze podjęli wyzwanie
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Pancerniacy na „Lamparcie ‘25”
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Komisja Obrony za Bezpiecznym Bałtykiem
Prof. Ilnicki – lekarz żołnierskich dusz
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Niespokojny poranek pilotów
Abolicja dla ochotników
Kaman – domknięcie historii
Sukces Polaka w biegu z marines
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
Nieznana strona Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie
Zapomniany utwór dla nieznanego żołnierza
Sportowcy na poligonie
Rusza program „wGotowości”
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce
Redakcja „Polski Zbrojnej” w szkole przetrwania
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
W Brukseli o bezpieczeństwie wschodniej flanki i Bałtyku
Pięściarska uczta w Suwałkach
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Polski „Wiking” dla Danii
Terytorialsi najlepsi na trasach crossu
Starcie pancerniaków
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Pomnik nieznanych bohaterów
Nowe sanitarki dla wojskowych medyków
Zasiać strach w szeregach wroga
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Marynarze mają nowe motorówki
Poszukiwania szczątków rosyjskich dronów wstrzymane
Szansa na nowe życie
MiG-i-29 znów przechwyciły rosyjski samolot
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Bataliony Chłopskie – bojowe szeregi polskiej wsi
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
„Road Runner” w Libanie
Brytyjczycy na wschodniej straży
Grób Nieznanego Żołnierza – drogowskaz i zwierciadło
Szkolenia obronne tuż-tuż. Instruktorzy uczą się przekazywać wiedzę
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Męska sprawa: profilaktyka
Nowe zasady dla kobiet w armii
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Były szef MON-u bez poświadczenia bezpieczeństwa
Mity i manipulacje
Standardy NATO w Siedlcach
Tomahawki dla Ukrainy? Pentagon mówi „tak”, Trump mówi „nie”
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Kircholm 1605
Wellington „Zosia” znad Bremy
Inwestycja w bezpieczeństwo
Nie daj się zhakować
Kolejny kontrakt Dezametu
Koniec dzieciństwa
Odznaczenia za wzorową służbę

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO