moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożegnanie z 10 Brygadą

W ostatnich dniach marca 2013 roku 10 Brygadę Kawalerii Pancernej (10 BKPanc) opuścili żołnierze batalionu zmechanizowanego i 1 Batalionu Czołgów: sierżant Adam Jurczak, starszy kapral Piotr Pawlukiewicz i starszy szeregowy Sławomir Sieradzki.

Odchodzących pożegnał zastępca dowódcy brygady pułkownik Dariusz Nawrocki. – Za dobrą i gorliwą służbę dziękuję Wam, ale i Waszym rodzinom, bo gdyby nie wsparcie najbliższych, ich poświęcenie i cierpliwość praca w 10 Brygadzie byłaby niemożliwa – zwrócił się do podwładnych płk Nawrocki.

Po odczytaniu rozkazów wyznaczających podoficerów na nowe stanowiska służbowe wieloletnich współpracowników pożegnali również przełożeni oraz koledzy i koleżanki z pododdziałów, życząc im powodzenia na nowych stanowiskach służbowych i w życiu osobistym.

*   *   *

Sierżant Adam Jurczak pracę w wojsku rozpoczął od zasadniczej służby wojskowej. W 1998 roku rozpoczął służbę w 10 BKPanc jako dowódca drużyny batalionu logistycznego batalionu zmechanizowanego. Rok później służył jako mechanik w kompanii zmechanizowanej. W 2000 roku został starszym mechanikiem, a następnie dowódcą drużyny kompanii zmechanizowanej. Od 2011 roku był technikiem optoelektroniki w kompanii zmechanizowanej 10 Batalionu Dragonów. Wziął udział w misjach: PKW Kosowo w 2000 i 2001 roku, I zmianie PKW Irak w 2003 i IV zmianie w 2005 roku oraz VIII zmianie PKW Afganistan w 2010 roku.

Starszy kapral Piotr Pawlukiewicz pracę w wojsku rozpoczął od zasadniczej służby wojskowej. W 2008 roku rozpoczął służbę w 10 BKPanc jako dowódca drużyny plutonu zmechanizowanego kompanii zmechanizowanej batalionu zmechanizowanego. Od 2011 roku służył jako dowódca drużyny – dowódca sekcji 10 Batalionu Dragonów. Wziął udział w VIII zmianie PKW Afganistan w 2010 roku.

Starszy szeregowy Sławomir Sieradzki służbę wojskową rozpoczął w 2001 roku na stanowisku kierowcy. Od 2006 roku służył w 10 BKPanc jako kierowca – sanitariusz w plutonie medycznym batalionu czołgów. Następnie pełnił tę funkcję od 2008 roku. W 2012 roku został kierowcą operatorem plutonu zaopatrzenia kompanii logistycznej batalionu czołgów.

Źródło: Katarzyna Przepióra/ 10 BKPanc

PZ

autor zdjęć: kpt. Justyna Balik

dodaj komentarz

komentarze


Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Co nowego w przepisach?
Pies pomaga walczyć z PTSD
Nowoczesna hala remontowa dla Abramsów
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Pod nową czaszą
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Together on the Front Line and Beyond
Partnerstwo Polski i Litwy
FORT Kraków otwarty
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
Ferie z wojskiem
Moc z powietrza
Experience It Yourself
Partnerstwo daje siłę
Przeprowadzka CSWOT-u
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Medale na lodzie i śniegu
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Amerykański szogun
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zimowi podhalańczycy
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Polskie MiG-i dla Ukrainy
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
Co dalej z Tarczą Wschód?
Pucharowy medal na desce
To nie mogło się udać, ale…
Sprawdzili się na macie i w ringu
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Kierunek Rumunia
Ekstremalnie ważny cel
Litwa stawia na poligony
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
Na styku zagrożeń
Waiting for the F-35
O bezpieczeństwie u prezydenta
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
Ottokar-Brzoza w zawieszeniu
Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
Człowiek, który sprzedał ciszę
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
Robo-pies wojskowych kryminalistyków
Premier wojenny
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
PKW „Noteć” – koniec misji
Outside the Box
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
„Tarcza Wschód” – plany na 2026 rok
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
Maj polskich żywych torped
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
Utraceni, lecz nie zapomniani
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO