moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Zmiana komendanta Oddziału ŻW w Szczecinie

W obecności komendanta głównego ŻW gen. dyw. dr. Mirosława Rozmusa płk Andrzej Doruch przekazał obowiązki komendanta Oddziału ŻW w Szczecinie płk. Andrzejowi Bobińskiemu.


Uroczystość związana z przekazaniem obowiązków na stanowisku komendanta Oddziału ŻW w Szczecinie odbyła się 28 lutego w sali konferencyjnej 15 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Szczecinie.

W przekazaniu stanowiska komendanta OŻW w Szczecinie udział wzięli m.in.: zastępca dowódcy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. bryg. Krzysztof Motacki, komendant wojewódzki policji w Szczecinie nadinsp. Wojciech Olbryś, przedstawiciele władz samorządowych, dowódcy jednostek i instytucji wojskowych oraz służb współpracujących na co dzień ze szczecińskim oddziałem ŻW, a także komendanci Oddziałów ŻW w Żaganiu i Bydgoszczy, żołnierze, pracownicy wojska oraz przedstawiciele Koła Regionalnego Stowarzyszenia ŻW „Żandarm”.

Komendant główny ŻW gen. dyw. dr Mirosław Rozmus przedstawił przebieg służby płk. Andrzeja Dorucha i płk. Andrzeja Bobińskiego oraz życzył im sukcesów na nowych stanowiskach służbowym.

Płk Doruch w swoim przemówieniu podziękował komendantom, dowódcom, szefom instytucji i jednostek wojskowych oraz podległym żołnierzom i pracownikom wojska za życzliwość, sympatię, którą wielokrotnie odczuwał, a także dziękował za wspólne sukcesy i osiągnięcia. Płk Bobiński w swoim wystąpieniu podziękował przełożonym za okazane zaufanie i docenienie dotychczasowego dorobku oraz podkreślił, że ma świadomość odpowiedzialności, z jaką wiąże się podjęte wyzwanie.

Źródło: st. chor. sztab. Tomasz Graczyk

PZ

autor zdjęć: chor. Tomasz Smolarz

dodaj komentarz

komentarze


Orka na kursie
Gdy ucichnie artyleria
Szwedzi w pętli
Pancerniacy jadą na misję
Najlepsze projekty dronów nagrodzone przez MON
Śnieżnik gotowy na Groty
Najlepsi w XXII Maratonie Komandosa
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Satelita MikroSAR nadaje
Nowe zdolności sił zbrojnych
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Combat 56 u terytorialsów
Wszystkie Kormorany na wodzie
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Zmierzyli się z własnymi słabościami
Amunicja od Grupy WB
Dzień wart stu lat
Nowe zasady dla kobiet w armii
Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Zawiszacy przywitali Borsuki
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Plan na WAM
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Formoza – 50 lat morskich komandosów
W ochronie granicy
Wojskowa łączność w Kosmosie
Polski „Wiking” dla Danii
Kadłub ORP „Wicher” w drodze do stoczni
Najdłuższa noc
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Kalorie to nie wszystko
Święto sportowców w mundurach
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Pierwsze spojrzenie z polskiego satelity
Pomagaj, nie wahaj się, bądź w gotowości
Niebo pod osłoną
Cel: zniszczyć infrastrukturę wroga w górskim terenie
Szef MON-u podsumował rok działania ustawy o obronie cywilnej
Holenderska misja na polskim niebie
Operacja „Szpej” nigdy się nie skończy
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Bóg wojny wyłonił najlepszych artylerzystów
Sportowcy podsumowali 2025 rok
Niemieckie wsparcie z powietrza
Mundurowi z benefitami
Artylerzyści mają moc!
Wojsko ma swojego satelitę!
Jaśminowe szkolenia na AWL-u
Militarne Schengen
Obywatele chcą być wGotowości
Kontrakt na ratowanie życia
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
Zawiszacy przywitali pierwsze Borsuki
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Gala Boksu na Bemowie
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Pływacy i panczeniści w świetnej formie
Nowe Warmate dla wojska
Smak służby

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO