moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Maratończyk „Sportowcem roku”

Najlepszy Europejczyk w maratonie na igrzyskach st. szer. Henryk Szost został według internautów „Sportowcem roku”. Kapituła uznała, że st. chor. sztab. Józef Tracz jest najlepszym trenerem w sporcie wojskowym, a szer. Paula Wrońska jego nadzieją. Za całokształt uhonorowano Edwarda Stawiarza z WKS Wawel Kraków.

St. szer. Henryk Szost – „Sportowiec roku” w plebiscycie portalu polska-zbrojna.pl

Walka o zwycięstwo w zorganizowanym przez redakcję portalu polska-zbrojna.pl Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Wojskowego była bardzo zacięta. Do ostatniej chwili ważyły się losy pierwszego miejsca. Ostatecznie internauci wybrali zwycięzcą st. szer. Henryka Szosta – uzyskał 37 proc. głosów. Zawodnik Wojskowego Zespołu Sportowego Poznań i Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań był najlepszym Europejczykiem na miecie biegu maratońskim podczas ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Londynie. Zajął dziewiąte miejsce.

W imieniu zwycięzcy, który jest na zgrupowaniu w RPA, za głosy podziękowali internautom prezes WKS Grunwald Poznań gen. broni Lech Konopka i szef WZS Poznań ppłk Zygmunt Skrobicki. – Cieszę się, że kibice docenili sukces Henia na igrzyskach oraz poprawienie przez niego rekordu Polski w maratonie – mówi szef poznańskiego WZS.

Dzisiaj obradowała Kapituła Plebiscytu, która przyznała nagrody w kategorii „Trener roku” i „Nadzieja sportu wojskowego”. Najlepszym szkoleniowcem został st. chor. sztab. Józef Tracz, natomiast wyróżnienie wśród młodych sportowców przypadło szer. Pauli Wrońskiej.

St. chor. sztab. Józef Tracz był wybitnym zapaśnikiem w stylu klasycznym. Obecnie jest trenerem w tej dyscypliny w WKS Śląsk i wrocławskim Wojskowym Zespole Sportowym. Jego klubowym podopiecznym jest brązowy medalista z Londynu kpr. Damian Janikowski. St. chor. sztab. Tracz szkoli m.in. swojego bratanka Michała Tracza, który w 2012 roku zdobył tytuł akademickiego wicemistrza świata oraz zajął trzecie miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

– Cieszę się z wyróżnienia Kapituły i serdecznie za nie dziękuję. Przed laty byłem laureatem sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej” jako zawodnik i trener, ale dopiero teraz udało mi się zwyciężyć – mówi trener zapaśników, który o nagrodzie w naszym Plebiscycie dowiedział się w trakcie turnieju w Norwegii.

Szer. Paula Wrońska to złota i srebrna medalistka wojskowego czempionatu w Guangzhou – miejsce na podium wywalczyła w klasyfikacji drużynowej wraz z kpr. Sylwią Bogacką i st. szer. Agnieszką Nagay. Szer. Paula Wrońska także akademicką mistrzynią świata. Na mistrzostwach studentów w Kazaniu zdobyła także brązowy medal w klasyfikacji drużynowej.

– Jestem bardzo zaskoczona tym zwycięstwem. To dla mnie miła niespodzianka  – mówi w rozmowie z portalem polska- zbrojna.pl. – Na grudniowych mistrzostwach świata w Chinach debiutowałam w reprezentacji Wojska Polskiego i cieszę się, że dzięki osiągniętym tam wynikom zostałam uhonorowana. To wyróżnienie sprawia, że czuję ogromną motywację do dalszej pracy – dodała.

Kapituła przyznała również „Nagrodę specjalną”. Za całokształt dokonań i szczególne osiągnięcia dla sportu wojskowego wyróżniono Edwarda Stawiarza, wieloletniego zawodnika i działacza WKS Wawel Kraków. Specjalizował się w biegach na długich dystansach. Jako działacz zasłużył się utrzymaniem na sportowej mapie Polski jednego z najstarszych polskich klubów. – Jutro miną 53 lata gdy trafiłem do WKS Wawel. Wyróżnienie to docenienie mojej pracy na rzecz tego klubu i sportu wojskowego – podkreśla Edward Stawiarz.

Do „Nagrody specjalnej” nominowani byli także: Sebastian Chmara, były utytułowany wieloboista i działacz klubu Zawisza Bydgoszcz, mjr w st. spocz. Marcin Wasiołek, działacz sportowy, m.in. organizator kolarskiego Wyścigu o Puchar Ministra Obrony Narodowej oraz Zdzisław Strzemieczny, prezes Polskiego Związku Radioorientacji Sportowej.

Skład Kapituły:

płk Jerzy Gutowski, dyrektor Departamentu Wychowania i Promocji Obronności Ministerstwa Obrony Narodowej;
gen. broni Lech Konopka, dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego;
płk Wiesław Świtaj, szef Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu Sztabu Generalnego Wojska Polskiego;
gen. dyw. Bogusław Pacek, komendant-rektor Akademii Obrony Narodowej;
Jarosław Wołowicz, dyrektor sportowy Wojskowej Federacji Sportu;
Robert Korzeniowski, wybitny lekkoatleta, 4-krotny złoty medalista olimpijski;
płk w st. spocz. red. Wojciech Piekarski, wieloletni kierownik działu sportowego „Żołnierza Wolności”, „Żołnierza Rzeczypospolitej” i „Polski Zbrojnej”;
Jacek Szustakowski, dziennikarz portalu polska-zbrojna.pl;

Obrady Kapituły Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowców Wojska Polskiego.

Wyniki głosowania internautów w kategorii „Sportowiec roku”

Pierwsze miejsce st. szer. Henryk Szost – 37 proc. głosów. Drugie miejsce przypadło żeńskiej sztafecie sprinterek w składzie: st. mar. Marta Jeschke, st. szer. Daria Korczyńska, st. szer. Ewelina Ptak i st. szer. Marika Popowicz (35 proc. głosów). „Brązowy medal” kpr. Damian Janikowski (13 proc. głosów).

Kolejne miejsca zajęli: kpr. Sylwia Bogacka (10 proc. głosów), wioślarze z WZS Bydgoszcz (3 proc.), st. szer. Iwona Matkowska (1 proc.), st. szer. Aleksandra Socha-Szelagowski (1 proc.), szer. Tomasz Kowalski (poniżej 1 proc. głosów), szer. Janusz Wojnarowicz (poniżej 1 proc.) oraz st. szer. Monika Michalik (poniżej 1 proc.).W tym roku, po raz pierwszy w historii, internauci przyznali także Buzdygana, nagrodę miesięcznika Polska Zbrojna.

  Internauci przyznali swojego Buzdygana

Autor bloga o Afganistanie, Marcin Ogdowski, zwyciężył w plebiscycie miesięcznika „Polska Zbrojna” i jako pierwszy w historii otrzyma od naszych czytelników Buzdygana. Nagrodę nazywaną wojskowym Oscarem dostają osoby, które przyczyniły się do budowy wizerunku nowoczesnego wojska.
MC, szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski, Ewa Korsak, bieganie.pl

dodaj komentarz

komentarze

~GJ
1359748260
BRAWO!!!!!!! Gratulacje Heniu z pewnością nie raz jeszcze pokażesz co potrafisz pozdrawiam i życzę zdrówka do zobaczenia na maratonie..........
58-1D-91-F4

Kosmiczny gość
 
Chorwacki test polskich kadetów
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Historia Liberatora wyjaśniona
Rok Żelaznej Dywizji
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
„Polsce się poświęcam...” – generał znad Bzury
Śląskie sceny z życia
Nowa misja i nowy sprzęt
„Robot” w akcji
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Głos (z) płonącej Warszawy
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Defendery 2019 – część 3
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
W Pomiechówku pochowano ofiary hitlerowskich zbrodni
Oko na Europę
Iranian Chess Game
Defendery 2019 – część 4
Walka i dyplomacja
Sprawdzają Brutusa
Samochód do desantowania
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Polskie firmy na targach w Londynie
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
A Torn Subcontinent
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Nowy wiceminister w MON
W Indiach mieli swój drugi dom
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
GROM Challenge
Zielone światło z USA na sprzedaż F-35
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Umarły dla świata
Zapal światło dla ofiar Katynia
Warsaw Is Fighting, We Must Go Back
Rozpoczynamy nową erę
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
Klasy wojskowe po nowemu
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Cyberprzestrzeń priorytetem MON
Cienka niebieska linia
Polska nie pozostanie osamotniona
Irańskie szachy
Warszawa – miasto nieujarzmione
Jedna misja, jeden zespół
Terytorialsi na wysokościach
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Z maratonu programowania do wojska
Wrzesień ’39 na południu Polski
Thin Blue Line
Natowskie brygady pod polskim dowództwem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO