moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
To oni dostaną wojskowe Oscary

Dowódca zespołu bojowego Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, kpt. Sebastian Bąbel – pilot śmigłowca Marynarki Wojennej RP i żołnierze FORMOZY – to oni między innymi odbiorą w tym roku wojskowe Oscary. Ujawniamy laureatów Buzdyganów, nagrody miesięcznika „Polska Zbrojna”. Tylko do środy czekamy na głosy w plebiscycie internautów.

Buzdygany, zwane wojskowymi Oscarami, przyznawane są corocznie przez miesięcznik „Polska Zbrojna” osobom nietuzinkowym, kształtującym nowoczesny wizerunek polskiego wojska. Konkurencja w tym roku była wyjątkowo ostra. Kapituła nagrody, złożona z ubiegłorocznych laureatów Buzdyganów, pod przewodnictwem redaktora naczelnego miesięcznika Wojciecha Kiss-Orskiego musiała wybrać pięciu zwycięzców spośród ponad 40 kandydatur. Zgłosili je dowódcy jednostek oraz szefowie największych wojskowych instytucji.

Buzdygany 2012 dostaną:

  Kapitan marynarki pilot Sebastian Bąbel, dowódca klucza śmigłowców pokładowych SH-2G w 43 Bazie Lotnictwa Morskiego, za wyjątkowe umiejętności pilota lotnictwa morskiego, które wielokrotnie wykorzystał w wielu arcytrudnych operacjach bojowych i kryzysowych.
     
  Dowódca zespołu bojowego Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca za osiągnięcie bezprecedensowych w historii misji ISAF efektów operacyjnych, nominujących go do tytułu niekwestionowanego ambasadora Sił Zbrojnych RP w międzynarodowych strukturach.
     
  Zespół żołnierzy jednostki Formoza za nietuzinkowy pomysł, jak pomóc koledze, urzeczywistniający zasadę morskich komandosów mówiącą, że nigdy nie zostawiają swoich.
     
  Podpułkownik Cezary Kiszkowiak, szef Wydziału Współpracy Cywilno-Wojskowej (CIMIC) 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu, za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie współpracy cywilno-wojskowej podczas misji w Iraku i Afganistanie.
     
  Starszy chorąży sztabowy Andrzej Wojtusik, pomocnik dowódcy Wojsk Lądowych do spraw podoficerów, za zmaterializowanie nowej idei szkolenia podoficerów w polskim wojsku „Lider”.


Nagrody – posrebrzane repliki szesnastowiecznej oznaki godności rotmistrzowskiej – wręczymy laureatom w czasie uroczystej gali 1 marca 2013 roku.

Po raz pierwszy Buzdygan przyznają także nasi czytelnicy. Na stronie portalu polska-zbrojna.pl do środy można oddać głos na: Katarzynę Tomiak – pierwszą Polkę, która została pilotem odrzutowca MiG-29; Marcina Ogdowskiego – dziennikarza, twórcę bloga „zAfganistanu” i gen. Bogusława Winida – podsekretarza stanu w MSZ.

Więcej o naszych laureatach na portalu polska-zbrojna.pl oraz w marcowym wydaniu miesięcznika „Polska Zbrojna”.Przypominamy, że cały czas możecie oddawać swoje głosy w Plebiscycie na Najpopularniejszych Sportowców Wojska Polskiego.

  Sportowy plebiscyt polski-zbrojnej.pl

Plebiscyt na Najpopularniejszych Sportowców Wojska Polskiego wchodzi w decydującą fazę. Teraz to Wy, czytelnicy portalu polska-zbrojna.pl zadecydujecie, któremu z zawodników przypadnie tytuł „Sportowca Roku 2012”. Zapraszamy do udziału w głosowaniu!
Anna Dąbrowska

autor zdjęć: Marian Kluczyński, Bogusław Politowski, arch. akcji Mila dla Sebastiana, arch. PKW, Ewa Korsak

dodaj komentarz

komentarze

~jaro
1361720100
Ukonczyłem ,,Lidera,, i uwarzam ze w naszej armi jest potrzebny zwłaszcza dla młodych podoficerów najlepiej wypowiadac sie na temat o którym nic sie nie wie byłes zobaczyłes pewnie nie nie to głupot nie gadaj
BA-5B-C3-A4
~zawiedziony2
1360600260
Zawiedziony ! Wykaż się swoją inwencją skoro uważasz że masz moralne prawo do krytyki naszego wyboru. Pokaż czego Ty dokonałeś, aby na tym forum być zauważonym? Jak się zapisałeś w naszej pamięci i co zrobiłeś dla armii? Tak aby ta nagroda mogła być twoim udziałem? Narzekać potrafią wszyscy ale robić coś, nie wielu. Słowa typu "Za tego dziwnego lidera? Do niczego nie potrzebnego? Powiedz to tym którzy ukończyli ten kurs. Pozdrawiam.
7F-81-9D-8C
~zawiedziony
1358887140
Brak mi słów do jednego pana, tego ostatniego! Za co? Za tego dziwnego lidera? Do niczego nie potrzebnego?
F9-6A-78-F3

Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
 
Kobiety w armii chcą mieć piłkarską reprezentację
Wielofunkcyjny scyzoryk
Najpierw czekanie, potem pośpiech
Preselekcja u komandosów
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Zmiany w kształceniu przyszłych kaprali
Sprawdzają Brutusa
Wojsko wróciło do Lublina
Gen. Błazeusz na wysokim stanowisku w NATO
Obrady Rady Unii Europejskiej
Świętuj z wojskiem na piknikach!
Szukamy następcy Herculesa
Zielonka dla Patriotów
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Czarny odchodzi do cywila
Najpierw „Sonda”, później promocja
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
A Torn Subcontinent
Przez krew zdobyty Śląsk
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
Blitzkrieg na stepach Mongolii
Irańskie szachy
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Wojna wywiadów
High Confidence Operations
Rivalry on Closed Sea
Amerykańska przyszłość WZL
Nowa misja i nowy sprzęt
„Pułaski” wrócił do kraju
Cienka niebieska linia
Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
A Wave of Alliances
Od sojusznika do kata
Piknik ze smakiem
Przysięga śląskich terytorialsów
Spełniliśmy swój obowiązek
Łask ponownie z dyżurem bojowym
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
Festyn Komandosa w Dziwnowie już w najbliższy weekend
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
„Operacja Wuhan”: Biegi na orientację
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Brunatno-czerwona zmowa
Desant z transportowca-giganta
Śladami Pierwszej Pancernej
Wozy amunicyjne do Raków
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Strzelać nauczyłem się sam
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
„Operacja Wuhan”: Spadochroniarstwo
Jedna misja, jeden zespół
Rozpoczynamy nową erę

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO