moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Majorowska gwiazdka

Kapitan Jarosław Kasperczak został zastępcą dowódcy Batalionu Dowodzenia Strzelców Wielkopolskich – szefem Sztabu batalionu. Jednocześnie otrzymał awans na stopień majora.

Uroczystość wręczenia aktu mianowania odbyła się w Międzyrzeczu, gdzie stacjonuje jednostka. Oprócz dowódcy batalionu podpułkownika Grzegorza Kaliciaka, obecny był na niej generał brygady Rajmund T. Andrzejczak, dowódca 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, który serdecznie pogratulował majorowi awansu. W trakcie krótkiego przemówienia przypomniał majorowi, że czas płynie szybko i nieubłaganie. Wspominał, że jeszcze niedawno siedzieli w szkolnych ławach i uczyli się sztuki wojennej w poznańskiej szkole pancernej. Dziś przyszedł czas na kolejny awans, który dla żołnierza jest najwyższą formą uznania.

Obecność dowódcy brygady i dowódcy batalionu była także okazją do wręczenia Gwiazd Afganistanu oraz wyróżnienia najlepszych żołnierzy. Ci ostatni za swój wysiłek, wkład i zaangażowanie w ciągu całego 2012 roku otrzymali nagrody rzeczowe.

* * *

Mjr Jarosław Kasperczak w 1991 roku ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Pancernych w Poznaniu. W latach 1991–1995 dowodził plutonami czołgów, najpierw w 18, a następnie w 17 Pułku Zmechanizowanym. Od 1995 roku jest związany z 17 Wielkopolską Brygadą Zmechanizowaną, gdzie do 2006 roku dowodził kompaniami, m.in. szkolną, remontową, zabezpieczenia. W swojej karierze zajmował także stanowiska sztabowe: oficera sekcji szkolenia, szefa sztabu batalionu, szefa sekcji operacyjnej batalionu. Uczestniczył w II zmianie PKW Irak oraz IX zmianie PKW Afganistan. Został wyznaczony na stanowisko zastępcy dowódcy batalionu – szefa Sztabu batalionu.

Źródło: por. Martyna Fedro-Samojedny/ 17 BZ

PZ

autor zdjęć: st. szer. Łukasz Kermel

dodaj komentarz

komentarze


MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Pomnik nieznanych bohaterów
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Inwestycja w bezpieczeństwo
Bataliony Chłopskie – bojowe szeregi polskiej wsi
Tomahawki dla Ukrainy? Pentagon mówi „tak”, Trump mówi „nie”
Ukraina to największy zagraniczny klient polskiej zbrojeniówki
Kircholm 1605
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Rusza program „wGotowości”
Wellington „Zosia” znad Bremy
Grób Nieznanego Żołnierza – drogowskaz i zwierciadło
Awanse generalskie na Święto Niepodległości
W Brukseli o bezpieczeństwie wschodniej flanki i Bałtyku
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Szkolenia obronne tuż-tuż. Instruktorzy uczą się przekazywać wiedzę
Pancerniacy na „Lamparcie ‘25”
Nowe sanitarki dla wojskowych medyków
Komisja Obrony za Bezpiecznym Bałtykiem
Sportowcy na poligonie
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
„Road Runner” w Libanie
MiG-i-29 znów przechwyciły rosyjski samolot
Starcie pancerniaków
Ustawa schronowa – nowe obowiązki dla deweloperów
Terytorialsi najlepsi na trasach crossu
Koniec dzieciństwa
Szansa na nowe życie
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Kaman – domknięcie historii
Polski „Wiking” dla Danii
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Nieznana strona Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie
Lojalny skrzydłowy bez pilota
Niespokojny poranek pilotów
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Marynarze mają nowe motorówki
Brytyjczycy na wschodniej straży
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Standardy NATO w Siedlcach
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce
Mity i manipulacje
Marynarze podjęli wyzwanie
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Sto lat Grobu Nieznanego Żołnierza
Nie daj się zhakować
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Męska sprawa: profilaktyka
Były szef MON-u bez poświadczenia bezpieczeństwa
Zasiać strach w szeregach wroga
Odznaczenia za wzorową służbę
Abolicja dla ochotników
Pięściarska uczta w Suwałkach
Poszukiwania szczątków rosyjskich dronów wstrzymane
Kolejny kontrakt Dezametu
Mundurowi z benefitami
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Sukces Polaka w biegu z marines
Nowe zasady dla kobiet w armii
Arteterapia dla weteranów
Prof. Ilnicki – lekarz żołnierskich dusz
Redakcja „Polski Zbrojnej” w szkole przetrwania

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO