moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kolejny terrorysta z top listy został schwytany

Polscy komandosi i afgańscy antyterroryści zatrzymali Mullę Saeeda Rahmana. To kolejny groźny przestępca z listy najbardziej poszukiwanych afgańskich terrorystów. Przypisuje mu się organizowanie zamachów na żołnierzy koalicji i porwania dla okupu.


– Saeed Rahman został zatrzymany w nocy z 10 na 11 stycznia – mówi ppłk Mirosław Ochyra, rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego odpowiedzialnego za misje polskich żołnierzy. – Operację zatrzymania terrorysty przeprowadzili afgańscy policjanci z jednostki antyterrorystycznej z PRC Ghazni oraz żołnierze Zgrupowania Wojsk Specjalnych.

Informacje na temat miejsca pobytu terrorysty przekazał komandosom polski wywiad wojskowy. – Rahman był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu. Został przekazany afgańskim siłom bezpieczeństwa – podkreśla ppłk Ochyra.


Mulla Saeed Rahman od dłuższego czasu był poszukiwany przez żołnierzy wojsk koalicyjnych i policję afgańską. Znajdował się na wysokim miejscu listy najgroźniejszych przestępców poszukiwanych przez wojska koalicji w Afganistanie – JPEL (ang. Joint Prioritized Effects List). Odpowiedzialny był za porwania i przygotowywania zamachów z użyciem min pułapek tzw. IED (Improvised Explosive Device) na wojska koalicyjne i afgańskie siły bezpieczeństwa  w dystryktach Ghazni i Deh Yak.

To kolejny sukces polskich komandosów po spektakularnym zatrzymaniu na początku stycznia przez żołnierzy z JWK w Lublińcu Mully Abdula Kabira. Znajdował się on na samym szczycie listy najgroźniejszych terrorystów we wschodnim Afganistanie. Był poszukiwany m.in. za zamachy na żołnierzy koalicji ISAF, w tym Polaków, rozboje, wymuszenia, porwania dla okupu.

W ubiegłym tygodniu zaś w pobliżu granicy z Pakistanem żołnierze oddziału stacjonującego w Sharanie przechwycili ogromne ilości materiałów wybuchowych. Ukryto je na szlaku przerzutowym terrorystów, którzy tamtędy wchodzą na teren Afganistanu. W Ghazni przejęli kilkadziesiąt skrzynek z amunicją i broń.

Rozmówcy portalu polska-zbrojna.pl podkreślają jednak, że operacje specjalne nie byłyby tak skuteczne bez wsparcia wojsk Zgrupowania Bojowego Polskiego Kontyngentu Wojskowego.


autor zdjęć: PKW Afganistan

dodaj komentarz

komentarze

~Elite
1358319840
Bravo !!! Oby tak dalej. Chylę czoła przed 1 PSK w Lublińcu.
75-C8-8A-73
~kolega rahmana
1358253480
co to jest to ocenzurowane AFS ?
81-53-C0-A1

Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Krajowa produkcja amunicji
Polska, Litwa – wspólna sprawa
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Niebo pod osłoną
Nowe zasady dla kobiet w armii
Militarne Schengen
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
The Darker, the Better
Gdy ucichnie artyleria
Ogień z Leopardów na Łotwie
Borsuki zadomowiły się na poligonie
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Warto być wGotowości
Sukces Polaka w biegu z marines
Marynarze podjęli wyzwanie
Mundurowi z benefitami
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Dzień wart stu lat
Pancerniacy jadą na misję
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Plan na WAM
Nietypowy awans u terytorialsów. Pierwszy taki w kraju
Wojsko na Horyzoncie
Akademia Górniczo-Hutnicza w szeregach Cyber Legionu
Udany start Peruna
Elementy Wisły testowane w USA
Kapral Bartnik mistrzem świata
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Wojskowy bus do szczęścia
Buzdygan dowódcy Żelaznej Dywizji wraca do gry
Debiut #wGotowości, czyli szlaki przetarte
Żołnierze pomagają w akcji na torach
W gotowości, czyli cywile na poligony
„Horyzont” przeciw dywersji
Polski „Wiking” dla Danii
Obywatele chcą być #wGotowości
Pewna inwestycja w niepewnych czasach
Wojsko Polskie stawia na bezzałogowce
Komplet medali wojskowych na ringu
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Bezzałogowy nurek
Razem na ratunek
Pilica w linii
Kontrakt na „Orkę” jeszcze w tym roku?
W krainie Świętego Mikołaja
Bojowe Rosomaki dla podhalańczyków
Brytyjczycy na wschodniej straży
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Cywile zaskoczyli żołnierzy
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO