moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Żołnierze zatrzymani w sprawie korupcji

Czterech wojskowych i jednego cywila zatrzymali w Poznaniu agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Żandarmeria Wojskowa. Są oni przesłuchiwani i dopiero po ich wyjaśnieniach prokuratura zdecyduje, czy wystąpi o areszt. Sprawa dotyczy korupcji i kradzieży w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.


Dwóch z zatrzymanych żołnierzy służy w Centrum, pozostałych dwóch było kiedyś związanych z tą poznańską jednostką. Piąta z zatrzymanych osób zatrudniona jest w firmie, która współpracuje z armią. Nieoficjalnie mówi się, że z powodu ich działań wojsko mogło stracić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

– Informację o zatrzymaniu dostaliśmy od Żandarmerii Wojskowej. Sprawą zajmuje się Wojskowa Prokuratora Okręgowa w Poznaniu – mówi Jacek Sońta, rzecznik ministra obrony narodowej.

– Osoby te zatrzymano w związku z podejrzeniem kradzieży, przywłaszczenia mienia na szkodę Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu oraz korupcji. Obecnie prokuratura prowadzi czynności z udziałem zatrzymanych, po nich zostaną podjęte decyzje odnośnie zastosowanych środków zapobiegawczych – powiedział PAP ppłk Sławomir Schewe, rzecznik prasowy Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Kpt. Jacek Thomas, rzecznik poznańskiego Centrum, potwierdził, że do zatrzymania w szkole doszło dzisiaj rano. Sprawy komentować nie chce Żandarmeria Wojskowa. Rzecznik prasowy Naczelnego Prokuratora Wojskowego płk Zbigniew Rzepa zapewnił, że szczegółowych informacji na ten temat udzieli dopiero jutro.

MKS

autor zdjęć: mjr Michał Chyłkowski

dodaj komentarz

komentarze


Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Powietrzna defilada
Co zobaczymy na defiladzie w Święto Wojska Polskiego?
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Produkcja Husarzy nie zwalnia tempa
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Od arkusza blachy do gotowego Miecznika
PGZ o koalicji antybalistycznej
Lubawa wyposaży saperów
Kolejny rosyjski samolot przechwycony nad Bałtykiem
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Wsparcie ma znaczenie
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Nocna próba na Wisłostradzie
Szkolenia na pomostówkę
Gorący lipiec PKW Łotwa
Odnaleziono „Roja”
Bataliony przyszłości
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Walka, entuzjazm i nadzieja
MON i MSZ o szczycie NATO
Śmigłowiec przyszłości dla NATO
Generał w niewoli
Jak obronić się przed dronami?
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
Zapraszamy na defiladę
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Młodzi medycy na poligonie
MON informuje o formowaniu 8 DPAK
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
Coraz więcej Alpha Scramble
Nowe wyrzutnie dla polskiego wojska
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Azjatycka szansa
Szachownica na Wisłostradzie
Abordaż z polskim wsparciem
Cyfrowa tarcza F-16
Legion Medyczny na poligonie
„Wicher" wkrótce na wodzie
Kolejna prowokacja nad Bałtykiem
Jak powstają polskie fregaty. Kulisy budowy Miecznika
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
W Sejmie o rosyjskim pocisku
PKW Irak zostaje w Jordanii
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Morska parada 15 sierpnia
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Wieńce dla pomordowanych na warszawskiej Woli
Z prądem i pod prąd
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO