moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Przekazanie dowodzenia u podhalańczyków

Podpułkownik Tomasz Gdak objął obowiązki dowódcy 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Na stanowisku zastąpił podpułkownika Wiesława Lewickiego. Przekazanie dowodzenia odbyło się 26 października w obecności zastępcy dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich płk. Wojciecha Marchwicy.


Tradycyjnie zdający obowiązki dowódca przekazał swojemu następcy przechodnią ciupagę podhalańską będącą symbolem władzy, a także odznakę pamiątkową 1 bsp z numerem 1, przysługującą dowódcy batalionu.

Ppłk Tomasz Gdak jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu. Służbę zawodową rozpoczął na stanowisku dowódcy plutonu w 14 Pułku Zmechanizowanym w Przemyślu. Następnie był dowódcą 1, a później 2 Batalionu Czołgów 14 Brygady Pancernej w Żurawicy. W 2007 roku został wyznaczony na stanowisko szefa sekcji operacyjnej w 21 Brygadzie Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. W czasie służby w 21 BSP wziął udział w VI zmianie polskiego kontyngentu w Afganistanie.

Ppłk Wiesław Lewicki został wyznaczony na wyższe stanowisko służbowe – szefa szkolenia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

1 Batalion Strzelców Podhalańskich jest jedną z największych jednostek 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Główne uzbrojenie batalionu stanowią bojowe wozy piechoty BWP-1. Żołnierze jednostki działają w warunkach szczególnych – w górach, mieście i terenie lesisto-jeziornym, stąd ich przygotowanie i szkolenie jest wielopłaszczyznowe. Obejmuje np. szkolenia specjalistyczne, takie jak narciarskie i wspinaczkowe. Żołnierze 1 bsp wielokrotnie uczestniczyli w misjach pokojowych i stabilizacyjnych.

Źródło: 21 BSP

MP

autor zdjęć: 21 BSP

dodaj komentarz

komentarze


Siły powietrzne na pomoc Polce w potrzebie
Nominacje na nowe stanowiska dowódcze
Studia z obrony granic
Przemysł dla bezpieczeństwa morskiego
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Marsz prawdę ci powie
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Europejski myśliwiec przyszłości w rozsypce
Czerwieńsze będą…
NATO rozkłada lotniczy parasol
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
Hegseth odznaczył polskiego generała
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Polsko-kanadyjska współpraca
Dowódca eskadry F-35 o sile Husarzy
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Natowskie manewry na Bałtyku
Husarze dla mieszkańców Polski
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Wielka gra na ukraińskim froncie
Równanie z „Iksem”
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
Polski wkład w operację „Overlord”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
F-35 zmienia wszystko
DIANA szansą dla polskich innowacji
Koszykarskie widowisko
„LibertyCity 2026”, czyli gotowi do walki
Ślady, których nie widać
Groźny incydent w Libanie
Marokańczyk podejrzany o zabójstwo sierż. Sitka
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Oswoić „latający komputer”
Terytorialsi i gwardziści z USA odpierają atak
Nowa baza US Army w Polsce?
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Zagraniczni kadeci na szkoleniu w Karkonoszach
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Śmierć w sercu Azji
Kosiniak-Kamysz u marynarzy z 8 Flotylli
Wsparcie ma znaczenie
F-35 – nowa jakość, która ciągle się rozwija
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Bez zmian w emeryturach
Bałtyk, wspólna sprawa
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Kraków zaprosił weteranów
Polskie szkolenie na AH-64 trwa
Biało-czerwona na Monte Cassino
Sojusz kontra drony
Lotnisko w zanadrzu
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
U pancerniaków „Wakacje z wojskiem” już się rozpoczęły
K9, ognia!
Generał z cienia
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Saperzy przeprawili się, drony zapewniły wsparcie
Latający dron – broń na okręty podwodne

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO