moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Cztery gole Twardego

Trzynasta kolejka nie przyniosła pecha drużynie Twardego. Wojskowi pokonali 4:0 Bazalt Sulików. To siódme zwycięstwo ekipy ze Świętoszowa w rundzie jesiennej.


Kierownik drużyny Twardego mł. chor. Władysław Sadowski przed pojedynkiem z Bazaltem wierzył, że skuteczność strzelecką odzyskają szer. Łukasz Rudyk i szer. Marcin Łojko. Miał dobre przeczucia. Obaj strzelili po dwie bramki. Tradycyjnie jednak wojskowi musieli zmarnować kilka wybornych sytuacji.

Do przerwy na boisku w Osiecznicy drużyna Twardego, mimo dużej przewagi nad jedenastką gości, prowadziła tylko 1:0. Jedynego gola zdobył w 21. min szer. Rudyk. Po zmianie stron, w 46. min, na listę strzelców wpisał się szer. Łojko. – To była najładniejsza bramka w tym meczu. W przerwie Marcin żałował, że w pierwszej połowie zmarnował doskonałą okazję do zdobycia gola. Zamiast podać piłkę do ustawionego na czystej pozycji kolegi chciał przedryblować bramkarza i wybiegł z futbolówką poza końcową linię. Powiedziałem mu, żeby się nie martwił, bo i tak zaraz strzeli gola. I udało mu się skutecznie zakończyć solową akcję – mówi kierownik drużyny Twardego.

W 64. min po raz drugi bramkarza gości pokonał Rudyk, a w 72. min bramkę na 4:0, z asysty Bogumiła Kosiorowskiego, strzelił głową Łojko. Kolejną mógł zdobyć nowo wprowadzony do gry kpt. Leszek Zbąski. Zmiennik Rudyka ostatnio nie miał okazji walczyć o punkty w meczach Twardego. Brak „ogrania” najwyraźniej sprawił, że nie potrafił z kilku metrów wpakować piłki do siatki. Kolejnej okazji do zdobycia gola kapitan już nie miał. Może grający wiceprezes jedenastki ze Świętoszowa otrzyma szansę zrehabilitowania się za zmarnowaną „setkę” w 14. kolejce. 27 października wojskowi grać będą na wyjeździe z ostatnią drużyną w tabeli – Jawą Otok.

Do zakończenia rundy jesiennej pozostały jeszcze dwa mecze. Wojskowi zakończą rozgrywki 3 listopada derbami gminy. Pojedynek z Leśnikiem Osiecznica zapowiada się bardzo ciekawie. Obie drużyny gonią prowadzące w tabeli jedenastki z Bolesławca i Mirska, których formę w dwóch ostatnich kolejkach sprawdzi Lotnik Jeżów Sudecki.

* * * * *
W meczu z Bazaltem drużyna Twardego wystąpiła w składzie: st. szer. Marcin Kozdroń; Bogumił Kosiorowski, plut. Krzysztof Jop (od 25. min Piotr Rudek), st. szer. Sebastian Tylutki, st. szer. Janusz Szkarapat; szer. Łukasz Iwaniak, Dominik Klich, st. szer. Krystian Chruścicki, Marcin Parasiewicz; szer. Łukasz Rudyk (od 70. min kpt. Leszek Zbąski), szer. Marcin Łojko.

szus

autor zdjęć: Archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Battalions of the Future
Z prądem i pod prąd
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Abordaż z polskim wsparciem
Pół eskadry Husarzy już w Polsce
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
„Kryzysowy” Jaśmin
Nowa era polskiego lotnictwa
Tysiące Piorunów dla Polski i sojuszników
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Jakie limity dla przyszłych oficerów?
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Trwa nabór do szkół podoficerskich
Flanka pod strażą
W Sejmie o rosyjskim pocisku
„Wielka ucieczka” okiem historyka
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Patrioty pod Płockiem
Prawie 9 tys. osób wybrało „Wakacje z wojskiem”
Sonda dla Jastrzębia
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej
Walka w dwóch światach
Resort o przyszłości M28, Black Hawków i i MiG-ów 29
Lancaster PA163 nie dotarł do Szczecina
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
F-15 dla Polski?
Pantera przejdzie do historii
Przyszłością wojsk pancernych jest działanie różnych środowisk
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Kolejne Czarne Pantery dotarły do Polski
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Łzy na treningu to cena, jaką warto zapłacić za sukces
MON proponuje zmiany przepisów ubiorczych
Wojsko szuka tłumaczy, psychologów i BHP-owców na misje
Test testu
Dwa marzenia spełnione naraz
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Kolejne F-35 lecą do Polski
Coraz więcej Alpha Scramble
Kolejne nominacje w strukturach armii
Prawie 200 mld zł na zbrojenia w projekcie budżetu
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Premiery Grupy WB na targach zbrojeniowych
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Tarcza i miecz
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Zmarł gen. Mirosław Różański
Gorący lipiec PKW Łotwa
„Mewa” na północnym szlaku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO