moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Żołnierz złapał pijanego kierowcę

Chor. Arkadiusz Drężek uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy, który zagrażał bezpieczeństwu na trasie Giżycko – Węgorzewo. Żołnierz najpierw zatrzymał jadący wężykiem samochód, a potem na miejsce wezwał funkcjonariuszy policji.


– Jestem z niego bardzo dumny! Świetna postawa godna żołnierza – chwali swojego podwładnego gen. bryg. Piotr Błazeusz, dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Chor. Arkadiusz Drężek jechał z Giżycka do Węgorzewa, kiedy zauważył, że kierowca przed nim zachowuje się dziwnie, nie panuje nad samochodem, ma problemy z zachowaniem właściwego kierunku i stałej prędkości. Żołnierz wyprzedził podejrzane auto i zatarasował mu drogę. Wtedy okazało się, że za kółkiem siedział nietrzeźwy kierowca. Na miejsce przyjechała policja wezwana przez wojskowego. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyzny i kluczyki do samochodu. – Być może chor. Drężek zapobiegł wypadkowi, być może uratował komuś życie. Tak powinien zachować się każdy – mówi gen. Błazeusz.

Żołnierz dostał nagrodę finansową od swojego dowódcy, uhonorowali go też Komenda Policji w Giżycku i władze samorządowe miasta.

Tylko w ostatnich tygodniach żołnierze kilkakrotnie interweniowali w niebezpiecznych sytuacjach. Na początku września minister Tomasz Siemoniak gratulował kpr. Andrzejowi Zarębie, który udaremnił napad na zakład bukmacherski. Niedawno polska-zbrojna.pl informowała o szer. elewie Katarzynie Bobowskiej. Udzieliła ona pomocy rowerzystom, którzy zderzyli się ze sobą podczas jazdy w poznańskim parku. Zatamowała krwotok u jednego z nich i wezwała pogotowie. Profesjonalni ratownicy medyczni byli pod wrażeniem jej umiejętności. O szczęściu w nieszczęściu może mówić ciężko ranny w wypadku mężczyzna, któremu pomocy na drodze udzielili wojskowi medycy z Balic. Jechali na poligon w Nowej Dębie, aby zapewnić opiekę medyczną ćwiczącym żołnierzom. Po drodze zobaczyli zderzenie busa z samochodem osobowym i pospieszyli z pomocą poszkodowanym.

EK

autor zdjęć: chor. Piotr Rudnicki

dodaj komentarz

komentarze


Nie tylko błękitne berety
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Pytania o „chińczyki” w jednostkach
Tu będą się kształcić specjaliści od „niewidocznego pola walki”
Kosmiczne bezpieczeństwo
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Przyszłość polskich Czarnych Panter
Pasja i fart
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Wypadek w PKW UNIFIL
Zbrodnia i kłamstwo
Krew, która łączy
Syndrom Karbali
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Pamięci ofiar zbrodni katyńskiej
Zginęli, bo pełnili służbę dla Polski
Śmiercionośna Jarzębina
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Marynarz w koreańskim tyglu
W hołdzie ofiarom NKWD
Morska ścieżka kariery
Apache w polskich rękach
Adaptacja i realizm
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Szkoła w mundurze
Wojskowe Targi Służby i Pracy wkrótce w całej Polsce
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Rezerwa na nowo
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Zbrodnia bez kary
Morski lis na polowaniu
Our Only One
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Debata o bezpieczeństwie
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
NATO i USA o Iranie
Widok z kosmosu
Trening w tunelu aerodynamicznym
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Polski sukces w Duńskim Marszu
Zabójczy team nad Anglią
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Fińska armia luzuje rygory
F-16 na straży
Wojskowe roboty prosto z Polski
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Psiakrew, harmata!
Wychodzą z cienia. Terytorialsi świętują Dzień Dumy z Munduru
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Początek wielkiej historii
Strzelecki sprawdzian u mińskich żandarmów
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Zanim pojadą na wojnę

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO