moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Tusk na „Anakondzie”: Gawron zostanie dokończony

Wojsko kupi 70 śmigłowców zamiast planowanych wcześniej 26. Dokończona też zostanie budowa korwety Gawron – zapowiedział Donald Tusk, który na poligonie w Drawsku Pomorskim odwiedził żołnierzy biorących udział w tegorocznych ćwiczeniach „Anakonda-12”.

Według szefa rządu, manewry pokazują wysoki poziom wyszkolenia żołnierzy. – To daje poczucie, że Polska jest bezpieczna – mówił Donald Tusk.

Przypomniał, że Polska jest jednym z niewielu krajów, które nie obcięły wydatków na armię. – Mamy świadomość, ile mamy jeszcze zaległości do nadrobienia, jeśli chodzi o modernizację armii – podkreślał premier.Donald Tusk powiedział także, że rząd zdecydował się na modyfikację projektu związanego z korwetą Gawron. Jej budowa po 10 latach została przerwana w lutym tego roku. Zgodnie z zapowiedzią, okręt ma zostać dokończony, lecz jako patrolowiec. Premier mówił też, że zostanie wyremontowana jedna z dwóch posiadanych przez Marynarkę Wojenną fregat. Według Tuska wymaga to konsolidacji dwóch stoczni – Marynarki Wojennej i „Nauty”.

Szef rządu zapowiedział też zmiany w programie zakupu śmigłowców dla wojska. W marcu MON ogłosił przetarg na 26 maszyn. – Chcemy przyspieszyć program śmigłowcowy tak, by od razu zdecydować o zakupie 70 śmigłowców dla polskiej armii – powiedział premier.

Dodał, że rząd chce szybko rozstrzygnąć kwestię ich kupna. Premier spodziewa się, że pierwsze dostawy śmigłowców trafią do wojska już w 2014 r. – Firmy, które myślą o skutecznym wystartowaniu w przetargu, muszą zagwarantować, że produkcja tych śmigłowców będzie w Polsce. To także oznacza wsparcie dla gospodarki, dla polskiego rynku pracy – zastrzegł szef rządu.

Bogusław Politowski

autor zdjęć: Bogusław Politowski

dodaj komentarz

komentarze

~RYDZYK
1351801980
TAK NAPRAWDE TO TO CO MAMY W WOJSKU POLSKIM TO ZAKUPY JESZCZE GENERAŁA JARUZELSKIEGO I CAŁE SZCZĘSCIE BO TERAZ GDYBY NIE ON TO NA TRATWACH BYSMY PŁYWALI. NIECH WKONCY COS KUPOĄ!!!!!!
D2-67-60-C7
~GJ
1348749180
Dziś już nikt nie zapyta o przetarg na 26 śmigłowców tylko o 70 a to wymaga unieważnienia poprzedniego przetargu, rozpisania nowego itd.itp. a czas i kasa leci cieple posadki i wygodne stołki zostają pod d... bo przecież robimy coś większego i bardziej skomplikowanego a za 2 lata wszystko trafi do kosza jak było z Homarami,Langustami,Krabami i co tam jeszcze pływa w morzu; a programem Gawrona, Goryla i wreszcie Tarczą Polski dopiszcie jeśli o czymś zapomniałem
CB-14-BC-61
~Irek
1348739880
czytając komentarze , mam dziwne złudzenie , jakby pisała to jedna i ta sama osoba
D9-71-51-7D
~noto
1348703100
Bedzie Polska bezpieczna gdy: Tusk , Komorowski , Michnik , Walesa , Sikorski , Arabski , Kopacz , Miller trafia przed Trybunal Stanu, Wyjasnimy zbrodnie smolenska, zrobimy dekomunizacje jak pozostale demoludy, zwiekszymy wydatki na obrone , armie urzednikow zmniejszymy , a zwiekszymy Polska Armie.
6B-24-58-02
~sorbi
1348694520
Zwiększyli zamówienie na śmigłowce ,bo chcą wziąć więcej pod stołem!! Pętla na szyi rządu się zaciska i nie wiadomo ,czy nie będzie wcześniejszych wyborów! PO co te hocki-klocki i pseudo-przetarg? wiadomo,zę wygra Black-Hawk ! Lobbysta Izraela i USA R. SIkorski już dawno to załatwił i dlatego kupili PZL MIelec!!
8D-C5-33-7E
~jojo
1348681260
70 heikopterow najlepiej transportowych wrazie ataku zabiora nas sprawnie daleko od od strzelajacch donas napasnikow i wten sposub uratujemy elity i najwarzniejsze osby w kraju.dobra decyzja
A0-D9-AE-BF
~niunias
1348679580
O znowy płemieł Pinokio von Tusk obiecuje gruszki na wierzbie !!!
C9-56-0B-0C
~Wacho
1348677120
~bibi jesteś idiotą? czy rodzina oszołoma Maciarewicza? Odnośnie obietnic Donaldinia to hmmmm .... oby się spełniły. 70 wiatraków dla chłopaków to już coś, a i Gawronik pomógł by naszej MW. Ehhhhh zobaczymy.
1F-83-40-FE
~bibi
1348673040
Zamordowano dwoch polskich prezydentow, cale dowodztwo armii , elite polskiego spoleczenstwa ,dokonano zamachu stanu, a ryzy mowi , ze Polska jest bezpieczna!
6B-24-58-02
~GJ
1348672680
Kiedy kupi? Tusk myśli że ktoś mu jeszcze wierzy. Od 20 lat obiecują złote jaja a tak naprawdę rozwalają kraj i armię, prócz słabieńkich Rosomaków nie kupili niczego w konkretnych ilościach tylko planują,obiecują,ogłaszają przetargi i już witają się z gąską a tu nagle coś nie tak i wszystko idzie na śmietnik kasa na przedpłaty się rozchodzi i tak w koło Wojtuś
1B-B0-B5-86

Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
 
„Operacja Wuhan”: Spadochroniarstwo
Najpierw „Sonda”, później promocja
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Desant z transportowca-giganta
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Najkrwawsze starcie Powstania Warszawskiego
Spełniliśmy swój obowiązek
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Rozdarty subkontynent
Świętuj z wojskiem na piknikach!
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Kobiety w armii chcą mieć piłkarską reprezentację
Jedna misja, jeden zespół
Łask ponownie z dyżurem bojowym
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Gen. Błazeusz na wysokim stanowisku w NATO
Irańskie szachy
Rozpoczynamy nową erę
A Wave of Alliances
Morska Bryza w pobliżu Krymu
Warszawa walczy, wracamy
Piknik ze smakiem
„Pułaski” wrócił do kraju
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Rivalry on Closed Sea
Obrady Rady Unii Europejskiej
Śląskie obchody wojskowego święta
„Legia Akademicka” w cyberprzestrzeni
Wozy amunicyjne do Raków
Wojna wywiadów
High Confidence Operations
Cienka niebieska linia
F-35 wylądowały w Powidzu
Święto Wojska Polskiego – relacja na żywo
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Przysięga śląskich terytorialsów
Wielofunkcyjny scyzoryk
XV Bieg Katorżnika – najbardziej błotnista edycja
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Sprawdzają Brutusa
Czarny odchodzi do cywila
Kolejne NUR-y do modernizacji
Nominacje generalskie w Święto Wojska Polskiego
Śladami Pierwszej Pancernej
Przez krew zdobyty Śląsk
„Operacja Wuhan”: Biegi na orientację
Amerykańska przyszłość WZL
Zielonka dla Patriotów
A Torn Subcontinent

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO