moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze z Elbląga górą w radioorientacji

Reprezentanci 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej wygrali III Memoriał kpt. Daniela Ambrozińskiego w Radioorientacji Sportowej. W zawodach w Nowym Glinniku koło Tomaszowa Mazowieckiego wystartowało 51 żołnierzy i 4 oficerów z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Imprezę zorganizowano dla uczczenia pamięci oficera, który zginął w Afganistanie.


Radioorientaliści z elbląskiej dywizji za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej otrzymali dwa puchary: przechodni – ufundowany przez szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego – oraz od szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Drugie miejsce wywalczyli reprezentanci Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, a trzecie zawodnicy z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Strażacy otrzymali puchar prezesa Wojskowej Federacji Sportu, a kawalerzyści puchar prezesa Polskiego Związku Radioorientacji Sportowej.

W rywalizacji indywidualnej wśród kobiet (w kategorii K-21) triumfowała Milena Musiał z 16 PDZ przed Agatą Wiktorowską z 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina i Marzeną Grzybowską z KG PSP. Panowie walczyli w dwóch kategoriach: M-21 i M-36. W tej pierwszej zwyciężył Szymon Ławecki z KG PSP przed Rafałem Serafinem z 25 BKPow, a trzeci był Mariusz Pecio z KG PSP. Wśród starszych zawodników triumfował Waldemar Karuś z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich przed Tomaszem Rekowskim i Markiem Szredelem (obaj z 16 PDZ).

REKLAMA

Prezes PZRS kpt. w st. spocz. Zdzisław Strzemieczny był bardzo zadowolony z poziomu organizacyjnego i sportowego imprezy. – Cieszę się, że tegoroczne zawody udało się zorganizować w centrum Polski i w brygadzie, w której służył kapitan Ambroziński. Gospodarze przyjęli nas bardzo życzliwie. To z czym spotkaliśmy się w 25 Brygadzie przekracza moje najśmielsze oczekiwania – mówi pomysłodawca imprezy upamiętniającej kpt. Daniela Ambrozińskiego. – Kapitan Ambroziński był związany z radioorientacją sportową, kiedy pełnił służbę w Zamościu. Współpracował z Uczniowskim Klubem Sportowym „Azymut” Siedliska. Tymi zawodami chcemy utrwalać pamięć o nim – dodaje prezes.


* * * * *

Kpt. Daniel Ambroziński zginął 10 sierpnia 2009 roku w zasadzce zastawionej przez talibów w Usman Khel w Afganistanie. Przed wyjazdem na misję służył w 1 Batalionie Kawalerii Powietrznej – był szefem sekcji rozpoznania.

Pierwszy Memoriał kpt. Daniela Ambrozińskiego odbył się we wrześniu 2010 roku w Skierniewicach, a jego triumfatorem została drużyna z KG PSP. Gospodarzem drugiej edycji imprezy była 16 PDZ. W Elblągu pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyli żołnierze z elbląskiej dywizji. – Memoriał jest bardzo ważną imprezą w kalendarzu PZRS. Celem tych zawodów jest również popularyzacja sportowej nawigacji satelitarnej w środowisku wojskowym i innych służb mundurowych – mówi prezes PZRS kpt. w st. spocz. Zdzisław Strzemieczny. – Prawdopodobnie przez najbliższe trzy lata zawody będą rozgrywane w podtomaszowskich lasach. Chęć goszczenia nas wyraził podczas uroczystości otwarcia tegorocznych zawodów dowódca 25 BKPow gen. bryg. Marek Sokołowski. Dla nas lokalizacja zawodów w samym centrum kraju jest wręcz wymarzona – twierdzi sternik krajowej radioorientacji.

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: 25 Brygada Kawalerii Powietrznej

dodaj komentarz

komentarze

~LOTUS
1347169380
10 wrzesnia 2009 podobny los spoTkal naszego kolege z 16 bpd MARCINKIEWICZA czesc jego pamieci i wszystkim poleglym w tej wojnie,PAMIETAMY!!!
DE-04-E2-51

Ukraiński kurs na Zachód
 
Malutka na poligonie
Niebawem ruszą szczepienia żołnierzy
Krotony w akcji
Dołącz do zawodowców
Dama odeszła do historii
Kutno w sieci LogHubs
Kolebka biathlonu w rozbudowie
Telefon dla seniora
155 mm dla US Army
Symulator Orlika w Dęblinie
Amerykanie odmładzają F-16
Komisje sejmowe o umowie z USA
VIII zmiana PKW gotowa na misję
Daglezje na większe przeprawy
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
Kwalifikacja odbędzie się …
Trudny rok na misjach
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Agenci wywiadu na bobslejach
Jakie zmiany w mundurówce?
Pustynna burza wokół Husajna
Będą zmiany w „Regulaminie ogólnym”
Kuźnie oficerskich kadr
Co musi umieć kierowca czołgu
Na rozgrzewkę – zapasy
Pancerniacy ćwiczyli z niemiecką armią
Treningi z gwiazdami zakończone, ale ćwiczcie dalej sami!
Kierunek: Litwa
Laserowa artyleria US Army
Zmiana w unijnej misji we Włoszech
Jest Warszawa
Lotnicy z pomocą humanitarną dla Libanu
Armia Fight Night znów w akcji
18 Dywizja z Wielonarodową Brygadą
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Żołnierze na froncie walk z COVID-19
Żydzi od Andersa
Dowództwo 6 Mazowieckiej BOT jest w Radomiu
Żołnierze testują nauczycieli
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Wojsko – plan na życie
Trudny egzamin przed misją
Polak w służbie Jej Królewskiej Mości
(Nie)olimpijski sezon udany dla żołnierzy
Pandemię pokonamy szczepieniami
Ferie z gwiazdami sportu
Obrady ministrów obrony NATO
Na straży niebieskiej linii
Nurkowie w głębinach
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
Komandosi znad Garigliano
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
Kombatanci mogą liczyć na terytorialsów
We Never Stop
WBH upublicznia swoje archiwa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO