moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zmiany w wojskowej prokuraturze

W Prokuraturze Generalnej powstanie pion wojskowy, a zastępcą prokuratora generalnego będzie prokurator wojskowy – to ustalenia ministrów obrony narodowej i sprawiedliwości.

Wczoraj o przyszłości prokuratury wojskowej szef resortu obrony Tomasz Siemoniak rozmawiał z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem. Jak powiedział portalowi polska-zbrojna.pl rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Jacek Sońta, ministrowie ustalili, że zadania prokuratury wojskowej przejmie prokuratura powszechna. W Prokuraturze Generalnej zostanie utworzony pion wojskowy. Będzie nim kierował wojskowy prokurator, który jednocześnie obejmie funkcję zastępcy prokuratora generalnego.

– Ponieważ gospodarzem spotkania jest Ministerstwo Sprawiedliwości, to ono przygotuje projekt rozporządzenia, który przedstawi Radzie Ministrów – dodał Jacek Sońta.

7 maja o zmianach w wojskowej prokuraturze minister Siemoniak rozmawiał również z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem. Przedstawił mu taką samą koncepcję funkcjonowania wojskowej prokuratury. – Jest to rozsądny kompromis pomiędzy potrzebami i oczekiwaniami wojska, które wykraczają poza czas pokoju, a chęcią reformowania prokuratury cywilnej – powiedział Tomasz Siemoniak.

Tematem spotkania szefa resortu obrony z prokuratorem generalnym była również sprawa sprzedaży samolotu Tu-154 o numerze bocznym 102. Ustalono, że nie zostanie on sprzedany do zakończenia śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej. – Samolot pozostanie do dyspozycji prokuratury aż do zakończenia śledztwa – poinformował minister.

Zmiany w wojskowej prokuraturze

W Prokuraturze Generalnej powstanie pion wojskowy, a zastępcą prokuratora generalnego będzie prokurator Wojskowy – to ustalenia ministrów obrony narodowej i sprawiedliwości.

 

Wczoraj o przyszłości prokuratury wojskowej szef resortu obrony Tomasz Siemoniak rozmawiał z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem. Jak powiedział portalowi polska-zbrojna.pl rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Jacek Sońta, ministrowie ustalili, że zadania prokuratury wojskowej przejmie prokuratura powszechna. W Prokuraturze Generalnej zostanie utworzony pion wojskowy. Będzie nim kierował wojskowy prokurator, który jednocześnie obejmie funkcję zastępcy prokuratora generalnego. – Ponieważ gospodarzem spotkania jest Ministerstwo Sprawiedliwości, to ono przygotuje projekt rozporządzenia, który przedstawi Radzie Ministrów – dodał Jacek Sońta.

7 maja o zmianach w wojskowej prokuraturze minister Siemoniak rozmawiał również z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem. Przedstawił mu taką samą koncepcję funkcjonowania wojskowej prokuratury. Jest to rozsądny kompromis pomiędzy potrzebami i oczekiwaniami wojska, które wykraczają poza czas pokoju, a chęcią reformowania prokuratury cywilnej powiedział Tomasz Siemoniak.

Tematem spotkania szefa resortu obrony z prokuratorem generalnym była również sprawa sprzedaży samolotu Tu-154 o numerze bocznym 102 . Ustalono, że nie zostanie on sprzedany do zakończenia śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej. – Samolot pozostanie do dyspozycji prokuratury aż do zakończenia śledztwa poinformował minister. (MP/MON)

(MP/MON)

dodaj komentarz

komentarze


Szukamy następcy Herculesa
 
Rivalry on Closed Sea
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Cienka niebieska linia
Zielonka dla Patriotów
A Torn Subcontinent
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Strzelać nauczyłem się sam
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
Od sojusznika do kata
Kobiety w armii chcą mieć piłkarską reprezentację
Rozpoczynamy nową erę
„Pułaski” wrócił do kraju
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Przysięga śląskich terytorialsów
Zmiany w kształceniu przyszłych kaprali
A Wave of Alliances
Obrady Rady Unii Europejskiej
Najpierw „Sonda”, później promocja
Blitzkrieg na stepach Mongolii
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Przez krew zdobyty Śląsk
Gen. Błazeusz na wysokim stanowisku w NATO
Festyn Komandosa w Dziwnowie już w najbliższy weekend
Łask ponownie z dyżurem bojowym
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Preselekcja u komandosów
Desant z transportowca-giganta
Spełniliśmy swój obowiązek
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Irańskie szachy
Wojna wywiadów
Nowa misja i nowy sprzęt
Najpierw czekanie, potem pośpiech
Wielofunkcyjny scyzoryk
Wozy amunicyjne do Raków
Śladami Pierwszej Pancernej
Czarny odchodzi do cywila
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Świętuj z wojskiem na piknikach!
Wojsko wróciło do Lublina
„Operacja Wuhan”: Spadochroniarstwo
Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
High Confidence Operations
Sprawdzają Brutusa
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Amerykańska przyszłość WZL
Piknik ze smakiem
Brunatno-czerwona zmowa
Jedna misja, jeden zespół
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
„Operacja Wuhan”: Biegi na orientację
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO