moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zmiany w wojskowej prokuraturze

W Prokuraturze Generalnej powstanie pion wojskowy, a zastępcą prokuratora generalnego będzie prokurator wojskowy – to ustalenia ministrów obrony narodowej i sprawiedliwości.

Wczoraj o przyszłości prokuratury wojskowej szef resortu obrony Tomasz Siemoniak rozmawiał z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem. Jak powiedział portalowi polska-zbrojna.pl rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Jacek Sońta, ministrowie ustalili, że zadania prokuratury wojskowej przejmie prokuratura powszechna. W Prokuraturze Generalnej zostanie utworzony pion wojskowy. Będzie nim kierował wojskowy prokurator, który jednocześnie obejmie funkcję zastępcy prokuratora generalnego.

– Ponieważ gospodarzem spotkania jest Ministerstwo Sprawiedliwości, to ono przygotuje projekt rozporządzenia, który przedstawi Radzie Ministrów – dodał Jacek Sońta.

7 maja o zmianach w wojskowej prokuraturze minister Siemoniak rozmawiał również z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem. Przedstawił mu taką samą koncepcję funkcjonowania wojskowej prokuratury. – Jest to rozsądny kompromis pomiędzy potrzebami i oczekiwaniami wojska, które wykraczają poza czas pokoju, a chęcią reformowania prokuratury cywilnej – powiedział Tomasz Siemoniak.

Tematem spotkania szefa resortu obrony z prokuratorem generalnym była również sprawa sprzedaży samolotu Tu-154 o numerze bocznym 102. Ustalono, że nie zostanie on sprzedany do zakończenia śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej. – Samolot pozostanie do dyspozycji prokuratury aż do zakończenia śledztwa – poinformował minister.

Zmiany w wojskowej prokuraturze

W Prokuraturze Generalnej powstanie pion wojskowy, a zastępcą prokuratora generalnego będzie prokurator Wojskowy – to ustalenia ministrów obrony narodowej i sprawiedliwości.

 

Wczoraj o przyszłości prokuratury wojskowej szef resortu obrony Tomasz Siemoniak rozmawiał z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem. Jak powiedział portalowi polska-zbrojna.pl rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Jacek Sońta, ministrowie ustalili, że zadania prokuratury wojskowej przejmie prokuratura powszechna. W Prokuraturze Generalnej zostanie utworzony pion wojskowy. Będzie nim kierował wojskowy prokurator, który jednocześnie obejmie funkcję zastępcy prokuratora generalnego. – Ponieważ gospodarzem spotkania jest Ministerstwo Sprawiedliwości, to ono przygotuje projekt rozporządzenia, który przedstawi Radzie Ministrów – dodał Jacek Sońta.

7 maja o zmianach w wojskowej prokuraturze minister Siemoniak rozmawiał również z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem. Przedstawił mu taką samą koncepcję funkcjonowania wojskowej prokuratury. Jest to rozsądny kompromis pomiędzy potrzebami i oczekiwaniami wojska, które wykraczają poza czas pokoju, a chęcią reformowania prokuratury cywilnej powiedział Tomasz Siemoniak.

Tematem spotkania szefa resortu obrony z prokuratorem generalnym była również sprawa sprzedaży samolotu Tu-154 o numerze bocznym 102 . Ustalono, że nie zostanie on sprzedany do zakończenia śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej. – Samolot pozostanie do dyspozycji prokuratury aż do zakończenia śledztwa poinformował minister. (MP/MON)

(MP/MON)

dodaj komentarz

komentarze


Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
 
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
„Brilliant Jump” – gotowi na sygnał
Ściana zachodnia też ma już swoich terytorialsów
USA nie zacznie wojny z Iranem
We Are All Darfur
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
O Patriotach na WAT
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Jałta była zdradą naszych sojuszników
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
Iran uderza w USA
Darłowo czeka na śmigłowce
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
They Train Together, They Fight Together
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
Klasy wojskowe po nowemu
Podziemna potęga
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Laureat Buzdygana znów najlepszy!
Szturmani na Lipie
Ważka bliżej
Iskra – dama polskiego lotnictwa
Polska świętuje powrót nad Bałtyk
Chciałem walczyć z Niemcami
Własne interesy Europy
Nauka zimowego pływania
Centrum dla Viperów w Łodzi?
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Obradowała Rada Gabinetowa
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
„Leonidas”, czyli szkolenie dowódców WOT
Double Eagle po nowemu
Krwawe walki o Monte Cassino
Lotnicy pomagają chorej dziewczynce
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Chcę zadbać o sprawy wszystkich żołnierzy
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
Nowy wiceminister w MON
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Arsenał Iranu
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Defense Without Politics
Czerwoni w odwrocie
F-35 – polska Harpia
Umowa na Harpie podpisana!
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Żyj zdrowiej
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Gen. Kukuła: jesteśmy w połowie drogi
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO