moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Grad medali w mistrzostwach zapaśników i pływaków

Bardzo dobrze spisali się żołnierze na mistrzostwach Polski w zapasach i pływaniu. Zdobyli w nich w sumie 65 medali, w tym 32 złote. W zapaśniczym czempionacie rywalizowały kobiety oraz mężczyźni specjalizujący się w stylu wolnym. Pływacy z kolei walczyli w konkurencjach klasycznych oraz w ratownictwie wodnym. Najwięcej złotych medali – sześć – zdobył szer. Adam Dubiel.

Zdobywca sześciu złotych medali letnich mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym szer. Adam Dubiel jest reprezentantem Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Na czempionacie, który odbył się na basenie Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, był nie do pokonania w trzech konkurencjach indywidualnych: 200 m z przeszkodami, 100 m – ratowanie kombinowane i 200 m – superratownik. Ponadto wraz z kolegami z 12 Dywizji Zmechanizowanej: szer. Wojciechem Kotowskim i szer. Cezarym Kępą wygrał sztafetę 4 x 50 m z przeszkodami i sztafetę 4 x 25 m z holowaniem manekina. Z Kotowskim, Kępą i st. mat. Mateuszem Szurmiejem z CWZS-u z kolei triumfował w sztafecie 4 x 50 m z pasem.

Pozostałe medale w mistrzostwach ratowników wywalczyli: st. szer. Paula Żukowska z CWZS-u (złoty na 200 m z przeszkodami), szer. Wojciech Kotowski (złoty w konkurencji 50 m z holowaniem manekina i srebrny w ratowaniu kombinowanym na 100 m), st. mat Mateusz Szurmiej (srebrny w ratowaniu manekina w płetwach na 100 m) i mar. Hubert Nakielski (srebrny w holowaniu manekina na 50 m i srebrny w sztafecie 4 x 50 m z przeszkodami).

Pływacy na medal

Więcej okazji do zdobycia medali mieli pływacy na Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w Aqua Lublin. Z czempionatu z medalami wróciło aż 15 reprezentantów Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Pływacy z CWZS-u wywalczyli 11 złotych krążków, 12 srebrnych i osiem brązowych, w tym w sztafetach trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy.

Najwięcej medali – pięć – zdobyła w Lublinie szer. Dominika Sztandera. W rywalizacji indywidualnej triumfowała w finałach na 100 i 200 m stylem klasycznym. Na dystansie 50 m stylem klasycznym natomiast wywalczyła srebro. Ponadto z koleżankami z Międzyszkolnego Klubu Sportowego Juvenia Wrocław wygrała dwie sztafety kobiet: 4 x 100 m stylem dowolnym i 4 x 100 m stylem zmiennym. W tej pierwszej wraz z nią popłynęła po złoto jej koleżanka z CWZS-u szer. Alicja Tchórz.

Poza szer. Dominiką Sztanderą złote medale zdobyli: po dwa – st. szer. Anna Dowgiert (na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym), szer. Paulina Peda (100 m stylem motylkowym i 100 m stylem grzbietowym) i szer. Paulina Piechota (1500 m stylem dowolnym i sztafeta kobiet 4 x 200 m stylem dowolnym) oraz jeden – szer. Aleksandra Polańska (100 m stylem dowolnym).

Na drugim stopniu podium stanęli natomiast: szer. Alicja Tchórz (50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym), st. szer. Anna Dowgiert (100 m stylem dowolnym), szer. Filip Zaborowski (200 i 800 m stylem dowolnym), szer. Jan Kałusowski (100 i 200 m stylem klasycznym), st. szer. Tomasz Polewka (50 m stylem grzbietowym) i st. szer. Michał Poprawa (200 m stylem zmiennym). Ponadto szer. Damian Chrzanowski był drugi w sztafecie mężczyzn 4 x 200 m stylem dowolnym, a st. szer. Jan Hołub zdobył srebro w sztafecie mężczyzn 4 x 100 m stylem dowolnym.

Z kolei brązowe medale w Lublinie wywalczyli: dwa – szer. Paulina Piechota (na 400 i 800 m stylem dowolnym); po jednym – st. szer. Jan Hołub (200 m stylem dowolnym), szer. Mateusz Chowaniec (100 m stylem motylkowym), szer. Jan Kałusowski (200 m stylem zmiennym), szer. Kacper Majchrzak (100 m stylem dowolnym), szer. Damian Chrzanowski (200 m stylem motylkowym) i szer. Radosław Kawęcki (sztafeta mężczyzn 4 x 100 m stylem dowolnym).

Zapaśniczki rozbiły bank

Z Bydgoszczy zaś w dobrych nastrojach wrócili żołnierze walczący na zapaśniczych matach. W 30. Mistrzostwach Polski Kobiet aż dziewięć z dziesięciu możliwych do zdobycia złotych medali wywalczyły reprezentantki Wojska Polskiego. Tylko w kategorii 65 kg złoto zdobyła zawodniczka spoza wojska – Paulina Danisz ze Slavii Ruda Śląska. Ponadto zapaśniczki z WP zdobyły dwa srebrne krążki i jeden brązowy. Natomiast w rozgrywanym po raz 75. czempionacie zapaśników w stylu wolnym żołnierze wywalczyli dziesięć medali: cztery złote oraz po trzy srebrne i brązowe.

Szer. Roksana Zasina.

Na najwyższym stopniu podium w Bydgoszczy stanęli: szer. Roksana Zasina (w kategorii 53 kg), szer. Katarzyna Krawczyk (55 kg), szer. Patrycja Gil (57 kg), szer. Jowita Wrzesień (59 kg), szer. Wiktoria Chołuj (68 kg), szer. Zbigniew Baranowski (97 kg), szer. Robert Baran (125 kg) – wszyscy z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego, szer. Natalia Strzałka z 34 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu (72 kg), szer. rez. Anna Łukasiak (50 kg), szer. rez. Natalia Kubaty (62 kg), szer. rez. Patrycja Sperka (76 kg), szer. Krzysztof Bieńkowski z 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie (70 kg) i szer. Sebastian Jezierzański z Batalionu Dowodzenia Wojsk Lądowych w Białobrzegach (86 kg).

Srebrne medale wywalczyli natomiast: szer. Magdalena Głodek z 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim (57 kg), szer. Kamil Rybicki z CWZS-u (74 kg), szer. rez. Agata Walerzak (50 kg), szer. Krzysztof Sadowik z 6 Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach (86 kg) i szer. rez. Michał Bielawski (97 kg). Z kolei na trzecim stopniu podium stanęli: szer. Weronika Sikora z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (50 kg), szer. Marcin Majka z Batalionu Dowodzenia Wojsk Lądowych w Białobrzegach (74 kg), szer. Kamil Kościółek z 21 Batalionu Dowodzenia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich (125 kg) i szer. rez. Mateusz Kampik (79 kg).

Ze startu żołnierzy w Bydgoszczy bardzo zadowolony był por. Piotr Krajewski, trener reprezentacji Wojska Polskiego w zapasach. – Na świetny start zapaśniczek duży wpływ miało zgrupowanie kadry narodowej w Giżycku, na którym były przed mistrzostwami. Dziewczyny ostro tam trenowały. Poza tym zawodniczkom z CWZS-u powiedziałem przed startem w Bydgoszczy, że jak nie zdobędą złota, to nie mają po co wracać do zespołu – śmieje się oficer. Porucznik za dobry występ na matach w Bydgoszczy pochwalił m.in. szer. Sebastiana Jezierzańskiego. – Ten zawodnik ma teraz jeden cel przed sobą: zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Sebastian ambitnie dąży do tego, aby zrealizować swoje plany – dodaje trener.

SZUS

autor zdjęć: Rafał Oleksiewicz/ PZP, CWZS

dodaj komentarz

komentarze


Transakcja „MiG-i za technologie” w zawieszeniu
Kolejny polski F-35 wykonał pierwszy lot
Apetyt Smoka rośnie
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Na straży nieba
Stała baza wojsk USA w Polsce
Co Polska oferuje na Eurosatorach
Innowacje dla bezpieczeństwa
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Królestwo pojazdów
Orka tuż, tuż
Koło zamachowe gospodarki
Bezzałogowce zdobyły Paryż
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Baza amerykańska w Świętoszowie – pierwsza inwestycja gotowa
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Zbrodnicza farsa
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Święto DGRSZ
Podróż w ciemność
Sportowe jubileusze
Ratunek na polu walki
Sonda dla Jastrzębia
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Śmierć w sercu Azji
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Krok w stronę pokoju
Niebo bez dominacji
Mechanicy poznawali tajniki naprawy K2
Mistrzostwa klas mundurowych bez taryfy ulgowej
Zełenski traci Order Orła Białego?
Polski wkład w operację „Overlord”
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
„Strzała weterana” spaja środowisko
Premier powołał nową wiceminister obrony
AMW oferuje mieszkania
Kraków zaprosił weteranów
Departament Funduszy Zagranicznych MON na nowo
Ważne decyzje w Brukseli
Trening działań połączonych
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Szermierze i pięściarki na podium
Bursztynowa Dywizjo, ognia!
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Pancerny Poznań
Generał z cienia
F-35 Changes Everything
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Minister obrony RFN w Polsce
Mundur, medale i duma
Podchorążowie w dżungli
Polska szykuje się do produkcji Panter
Prezydent z wizytą w Orzyszu
Umowa na pociski do Patriotów
Bez zmian w emeryturach
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Wsparcie ma znaczenie
Marsz gąsienicowych kolumn
Równanie z „Iksem”
„Ognista burza ’26”, czyli kompleksowy sprawdzian zdolności operacyjnych
Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO