moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Upominki dla najmłodszych

W dniach 4-5 października 2021 roku żołnierze Zespołu Łącznikowo-Monitorującego (LMT) XLIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR odwiedzili przedszkolaków w gminach Kacanik oraz Hani i Elezit.

Żołnierze polskiego LMT Regionalnego Dowództwa Zachód (RC-W) XLIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, w ramach tworzenia pozytywnej relacji i utrzymania przyjaznego wizerunku sił KFOR pośród obywateli Kosowa, odwiedzili najmłodszych mieszkańców w przedszkolach, którym wręczyli upominki w postaci zabawek i pluszowych maskotek.

Znając potrzeby mieszkańców, w tym dzieci, żołnierze polskiego LMT wiedzą, że te skromne upominki pozwolą umilić czas spędzany w przedszkolu. Uśmiech dzieci, to najwspanialsza nagroda. Przybory szkolne, zabawki oraz pomoce dydaktyczne są bardzo często nieosiągalne wśród rodzin mieszkających w tutejszych miejscowościach, a w szczególności w małych wsiach, gdzie brakuje środków materialnych na podstawowe artykuły życia codziennego.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom z Polski biorącym udział w zbiórce za ten jakże szlachetny dar - powiedział dyrektor edukacji jednej z gmin. Organizacja oraz koordynacja akcji humanitarnej odbyła się pod dowództwem zastępcy dowódcy batalionu niekinetycznego RC-W ppłk. Marcina Komarowskiego, który był dumny z podległego pododdziału za profesjonalizm w rozpoznaniu potrzeb lokalnej społeczności, a przede wszystkim dzieci, które są gwarantem przyszłej stabilności w państwie.

Tekst: mjr Marcin Ożdżyński

red. PZ

autor zdjęć: mjr Marcin Ożdżyński

dodaj komentarz

komentarze


Ministrowie ds. służb: Wnioskujemy o spotkanie z prezydentem
Powrót do przeszłości Westerplatte
Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Warszawie
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
„Pułaski” do remontu
Góral z ORP „Gryf”
ORP „Wicher” – pierwszy polski kontrtorpedowiec
Oskarżony Maduro
Trump zabrał głos po ataku na Wenezuelę
Wielkopolanie powstali przeciw Niemcom
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
Snowboardzistka i pływacy na medal
MilTech trampoliną dla nowoczesnych technologii
USA: chcemy Grenlandii
Pancerniacy jadą na misję
Zdarzyło się w 2025 roku – IV kwartał
Piechota górska w Wojnarowej coraz liczniejsza
Najdłuższa noc
Amerykański szogun
The Era of Polish IFVs
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
Piątka z czwartego wozu
Rumunia buduje drugi filar wsparcia Ukrainy
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
W cieniu dumy floty
Szef NATO ze świąteczną wizytą u żołnierzy
Zdarzyło się w 2025 roku – II kwartał
Koniec bezkarności floty cieni?
Polski oficer na czele zespołu okrętów NATO
Wojsko kontra śnieżyce
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Przyszłość obrony i odstraszania
Bokserzy walczyli o prymat w kraju
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
Żołnierze z Braniewa pomagają walczyć ze śnieżycą
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Co nowego w przepisach?
Szukali zaginionych w skażonej strefie
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Gąsienicowy Baobab dla polskiego wojska
„Koalicja chętnych” o gwarancjach dla Ukrainy
Łotysze mają zaporę na granicy z Rosją
Maduro czeka na zarzuty, głos zabierze ONZ
Sabotaż na dnie Bałtyku
Będą polskie prace badawcze na zachodzie Ukrainy
Europejska kopuła bezpieczeństwa
Przyszłość Peruna i polskiego kosmodromu
Zdarzyło się w 2025 roku – III kwartał
Terapeutyczny kalendarz – cegiełka na pomoc dla weteranów
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Niebo pod osłoną
Skażenie środkiem bojowym jak prawdziwe
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Miliardy na logistykę i łączność
Ferie z WOT – załóż mundur i przejdź szkolenie wojskowe
Stany Zjednoczone zaatakowały Wenezuelę
Odpalili K9 Thunder
Na tronie mistrza bez zmian
Nowe Daglezje na nowy rok
Przyszłość polskich czołgów K2
Silniejsza obrona granic Litwy
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Trump i Zełenski zadowoleni z rozmów na Florydzie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Dyplomatyczna gra o powstanie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO