moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Ekspresowe tempo na IV Biegu Ognia i Wody na Torze Poznań!

To była prawdziwa #wyścigowadycha! Wyścigowy Tor Poznań sprzyja szybkiemu bieganiu. W tym roku aż 100 biegaczek i biegaczy "złamało" 40 minut! Zwyciężył Krzysztof Tschirch z Jeleniej Góry w czasie 30:29, a wśród kobiet triumfowała Magdalena Patas z Wrocławia w znakomitym czasie 36:38.

Padł też rekord frekwencji. Na listach startowych znalazło się prawie 450 osób, w tym prawie stu żołnierzy US Army i polskiej żandarmerii wojskowej stacjonujących w Powidzu. To było wydarzenie bez precedensu w Europie Środkowej na taką skalę i odbywało się pod auspicjami Ministerstwa Obrony Narodowej.

Start w Biegu Ognia i Wody przyciąga biegaczy z całej Polski. Szybka trasa to szansa na ustanowienie "życiówek". Podczas tegorocznej edycji 33 biegaczy złamało barierę 35 minut. Słoneczna i rześka pogoda sprzyjała szybkiemu ściganiu się.

REKLAMA

Podczas organizowanych przez nas zawodów na Torze Poznań dbamy, by samochód pilotujący stawkę biegaczy nie przeszkadzał im wydmuchując spaliny. W tym roku naszym Partnerem Motoryzacyjnym jest renomowana firma BMW Smorawiński, która użyczyła elektryczne BMW iX3.

Od początku wyścigu mocne tempo narzucił ubiegłoroczny zwycięzca olimpijczyk Łukasz Nowak, który szybko rozciągnął stawkę biegaczy. Na ostatnim okrążeniu toru na prowadzenie wyszedł Krzysztof Tschirch, który zwyciężył w czasie 30:29, a na drugim miejscu uplasował się Łukasz Nowak ze Skoków (30:45). Trzecie miejsce na podium zajął Marcin Kęsy z Poznania (31:34).

Wśród kobiet dużą przewagę wypracowała na trasie Magdalena Patas i pewnie zwyciężyła (36:38). Na drugim miejscu finiszowała Kinga Gomołysek (37:36) z Głuchołazów, a na trzecim Karolina Klupczyńska z Poznania (37:47).

Puchary za pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej ufundował Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, a puchary za drugie i trzecie miejsce - dr Jacek Biernacki, prezes Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali także vouchery w wysokości tysiąca złotych, których fundatorem był organizator Tor Poznań Track Day - Dariusz Krupa.

Strefę mety zabezpieczali kadeci klas o profilu policyjnym (I,II,III) z Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu pod kierownictwem Artura Błaszaka.

Nagrody wręczali wiceprezes Automobilklubu Wielkopolski Krzysztof Pospieszny, prezes Maciej Piłat i zastępca prezesa Przemysław Praczyk z firmy Iskra , prezes Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki dr Jacek Biernacki, podinsp. Tomasz Winiarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, prezes Polskiego Towarzystwa Ekspertów Dochodzeń Popożarowych Tomasz Wiśniewski. Wśród gości był również kapitan Przemysław Kąkolewicz, który wsparł organizacyjnie zawody.

- Wyścigowy tor sprzyja bardzo dobrym wynikom, co w tym roku zaowocowało bardzo dobrymi wynikami. Przypomnę, że aż sto biegaczek i biegaczy złamało magiczne 40 minut - podkreśla główny organizator i dyrektor zawodów Przemysław Walewski - To prawdziwa #wyścigowadycha ­. Cieszymy się, że wspólnie z Automobilklubem Wielkopolski, z prezesem Bartoszem Bielińskim, możemy organizować wspólnie nie tylko Bieg Ognia i Wody na 10 km, ale także - w przyszłym roku już po raz ósmy - Trigar Duathlon Tor Poznań 23 km i Bieg Formuła 1 na atestowanej trasie 5 km.

Wyłoniono też zwycięzców III Pucharu Wielkopolski Służb Mundurowych. Zwyciężył Łukasz Marcjanek (33:24), wyprzedzając Krzysztofa Terleckiego (34:06) i Tomasza Musiała (34:11). Wśród kobiet triumfowała Martyna Zielińska (39:18), druga finiszowała Iwona Maciąg (39:53), a trzecia była Magdalena Mazurkiewicz (44:32). Puchary za pierwsze miejsca ufundował Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Najszybszym reprezentantem US Army był SPC DiFusco z 108th, który uzyskał czas (43:23)

W obecności biegaczy i gości dyrektor zawodów Przemysław Walewski uroczyście wręczył przedstawicielowi US Army 1Lt Bogle rogatywkę pułkownika legendarnego 15. Pułku Ułanów Poznańskich, którą specjalnie na tę okazję ufundował Krzysztof Kłoskowski, a wykonała firma HERO COLLECION - Fabryka Umundurowania Braci Kłoskowskich w Poznaniu.

O Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Piotra Mąki walczyli funkcjonariusze w ramach w IV Mistrzostw Wielkopolski Policji w biegu na 10 km. Zdobywcami pucharów zostali Łukasz Marcjanek i Sandra Budziszewska.

Strażacy ochotnicy rywalizowali w II Mistrzostw Wielkopolski Strażaków OSP o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego Eugeniusza Grzeszczaka. Zwyciężył Tomasz Musiał (34:11), wyprzedzając Jakuba Grzeszczyka (35:25) i Arona Przybyła (38:11). Wśród kobiet najszybsza była Martyna Zielińska (39:18), wyprzedzając Magdalenę Mazurkiewicz (44:32).

W ramach biegu odbywała się również rywalizacja strażaków PSP i OSP w ramach II Międzynarodowego Pucharu Strażaków (IFC). Tutaj kolejność była taka sama jak w klasyfikacji II Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków OSP. W klasyfikacji Wielkopolskiej Gwardii Honorowej zwyciężył Tomasz Wiśniewski (57:04).

- Organizowane przez nas zawody mają na celu promowanie aktywnego spędzania czasu i integrację różnych środowisk społecznych oraz zawodowych. Naszym celem też jest promocja Wielkopolski, jako regionu, który poprzez aktywność sportową zachęca do poznawania jej historii i walorów krajoznawczych - podsumował tegoroczne zawody Przemysław Walewski - Dzięki naszym gościom z USA nasz bieg i Wielkopolska stały się bardzie rozpoznawalne także za oceanem!

Biegaczki i biegacze po zawodach mogli zadbać o profesjonalne nawodnienie dzięki zestawom witamin marki Plusssz, które znalazły się w pakietach startowych razem z produktami fabryki czekolady Millano.

Gospodarz zawodów: Automobilklub Wielkopolski. Organizator: WSZYSTKOOBIEGANIU.PL

Patronat Honorowy: Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka, Prezes Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki dr Jacek Biernacki, Prezes Automobilklubu Wielkopolski Bartosz Bieliński, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego Eugeniusz Grzeszczak, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekspertów Dochodzeń Popożarowych Tomasz Wiśniewski.

Główny Partner: Tel – Poż – System ISKRA. Partner Motoryzacyjny: BMW Smorawiński

Partnerzy: PROMAT, WARBUD S.A., Plusssz , Tor Poznań Track Day, Carrera Cars Teams, Wielkopolska Gwardia Honorowa, HERO COLLECTION, Akademia Młodych Olimpijczyków, TRIGAR.pl, OSP Plewiska, Duathlon Tor Poznań, MILLANO, Centrum Medyczne DYNASPLINT.

Współpraca: Placówka Żandarmerii Wojskowej w Powidzu, kadeci klas o profilu policyjnym (I,II,III) z Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu pod kierownictwem Artura Błaszaka.

Tekst: Przemysław Walewski / dyrektor zawodów

red. PZ

autor zdjęć: Andrzej Szczot, Maciej Kopiński, Andrzej Skubiszak

dodaj komentarz

komentarze


Żądajcie „Polski Zbrojnej”
 
Emerytura wypłacana w … karmie
Ogień na alpejskich szczytach
77 lat temu powstańcy zakończyli bój o Warszawę
Sto lat „Polski Zbrojnej” - serwis specjalny
Współpraca i wspólna pamięć
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Polacy na czele zespołu przeciwminowego NATO
Sukcesy żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Koncern Boeing dostarczył kolejny samolot dla VIP-ów
Na granicy stratosfery
KFOR: wyższy stopień gotowości
Kraby dla podhalańczyków
Legia Akademicka po raz piąty
Prawda o Katyniu zawarta w teczce nr 1
Zakaz noszenia mundurów podczas protestów
Żołnierze bez testów z WF-u
Advantages of Efficient Organization
„Ramstein Alloy” nad Litwą
Wilk na poligonie
Uzbrojenie dla „Kormoranów”
Sztandar dla krakowskich żandarmów
Posłuchaj historii bohaterów. To ich testament
Od 25 lat biegacze walczą o nóż komandosa
Gala Buzdyganów w stulecie „Polski Zbrojnej”
Polsko-tureckie obrady
Polityka nie znosi próżni
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
JWK to test siły i motywacji
Armia Fight Night – bitwa o niepodległość
Sto lat „Polski Zbrojnej” za nami
Course on Diplomacy
Marynarz pierwszy na mecie ćwierćmaratonu
Polskie skrzydła nad Morzem Śródziemnym
Polscy żandarmi wspierają Gruzinów
Szczyt NATO o zagrożeniach dla bezpieczeństwa
„Ryś ‘21”, czyli przerzut wojsk
Ostatnie dni kampanii 1939
Afganistan. Czas wracać do domu
Szef MON odwiedził USA
Szef MON-u w Forcie Sill
Duch Invictus jest, czas na formę
Rezerwista ochotnik też musi się starać
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Ciemne strony Facebooka
Włoski minister obrony z wizytą w Polsce
Czy mur powstrzyma falę uchodźców?
Polacy w Wilnie czyli „bunt” Żeligowskiego
Marynarskie fatum, czyli ostatnia droga Naczelnego Wodza
Przeprawa przez Narew
W jedynym słusznym kierunku
„Akcja rekrutacja” – ostatnia szansa dla sportowców
Ilu rezerwistów dostanie powołania?
Dron z LAW-u
Test mobilności 12 Dywizji
Wybierz się na wojskowe studia
Eto, pies na misje
Polskie Jastrzębie nad Atlantykiem
Time for Miecznik

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO