moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Morskie targi zbrojeniowe, czyli surfowanie po sieci

Eksperci od techniki morskiej oraz sprzętu i uzbrojenia przeznaczonego dla morskich komandosów po raz 16. spotkają się na targach zbrojeniowych Balt Military Expo. Impreza zaplanowana na 20–22 kwietnia będzie wyjątkowa, bo prowadzona wyłącznie online. Podczas targów odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna NATCON, organizowana przez OBR CTM SA i AMW.

Torpedy, rakiety, armaty. Skonstruowane z myślą o środowisku morskim radary i sonary. Systemy dowodzenia i łączności. Urządzenia do zwalczania okrętów podwodnych. Rozwiązania przeznaczone do walki minowej. Morskie samoloty, śmigłowce i drony. I wreszcie wszelkiego rodzaju uzbrojenie oraz sprzęt dla nurków i komandosów. Od 1998 roku w Trójmieście odbywają się bałtyckie targi zbrojeniowe Balt Military Expo. W tym roku zaplanowana na 20–22 kwietnia impreza będzie wyjątkowa, gdyż z powodu pandemii w pełni online. – Musimy dostosować się do sytuacji – tłumaczy Paweł Orłowski, wiceprezes Międzynarodowych Targów Gdańskich SA, organizatora Balt Military Expo. – Wykorzystujemy wszystkie możliwości, m.in. rozwiązania cyfrowe, aby podtrzymywać i zacieśniać relacje z partnerami handlowymi. Chodzi o to, by gospodarka mogła dalej działać – dodaje.


Film: amberexpo.pl

Zdaniem Orłowskiego, nawet po zakończeniu epidemii organizatorzy imprez targowych będą sięgać po możliwości, które daje cyfryzacja. – Jestem przekonany, że nasza przyszłość to rozwiązania hybrydowe. A więc z jednej strony, spotkanie będzie możliwe dzięki narzędziom cyfrowym, a drugiej strony, odbędzie się ono także na żywo – komentował.

Podczas tegorocznego Balt Military Expo każdy z wystawców będzie miał wirtualne stoisko na portalu targowym, na którym zaprezentuje swoje rozwiązania i produkty. Formę cyfrowych webinariów przyjmą również imprezy tradycyjnie towarzyszące targom, czyli przede wszystkim IX Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna NATCON „Technologie morskie dla obronności i bezpieczeństwa”. Organizatorami konferencji są Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej SA, Akademia Marynarki Wojennej oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.

W targach Balt Military Expo 2021 weźmie udział również Wojskowy Instytut Wydawniczy, który jest patronem medialnym imprezy. Na cyfrowym stoisku WIW-u będzie można znaleźć najnowsze elektroniczne wydania „Polski Zbrojnej” i „Przeglądu Sił Zbrojnych”, a w sklepie zamówić ich papierowe wersje oraz książki wydawane przez WIW.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: amberexpo.pl

dodaj komentarz

komentarze


Pierwszy raz! Polskie Apache’e otwierają ogień
Drugi dom efów
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Sojusz kontra drony
Wojskowy ratunek dla cywilnego szpitala
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Saperzy rozglądają się za systemami bezzałogowymi
Krok w stronę pokoju
Wsparcie ma znaczenie
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
SGWP: jest plan zakupu kolejnych F-35
Polski wkład w operację „Overlord”
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Jak hartują się przyszli specjalsi OSŻW
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pierwsze ćwiczenia Husarzy jeszcze w tym roku
DOL(a) pilota
Od eksperymentu do elity NATO
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Podróż w ciemność
Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Czerwieńsze będą…
Strzeleckie pożegnanie z Goździkami
Koszykarskie widowisko
Zmienił się dowódca, misja DORSZ pozostaje ta sama
Wielka gra na ukraińskim froncie
Wyjątkowy przelot polskich F-35
Żandarmi wojskowi świętowali w Lublinie
ASzWoj – uczelnia wielu pokoleń
Fińska misja Jastrzębi i Bielików
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Litwini z polskimi Gromami
Generał z cienia
Kraków zaprosił weteranów
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Bez zmian w emeryturach
Łączą nas wspólne cele
Śmierć w sercu Azji
MON o priorytetach rozbudowy Wojska Polskiego
Ruszyły największe targi obronne
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Powitanie F-35 z Polską
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Bezpłatna komunikacja miejska w stolicy dla weteranów
Marsz prawdę ci powie
Nowy Grot zatwierdzony
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Uniforms Are Worn by Real People
Jego ofiara – nasza pamięć
Groźny incydent w Libanie
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Najzdrowsi z najtwardszych
Równanie z „Iksem”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO