moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Mazowieccy terytorialsi podsumowali marcową akcję SpoKREWnieni Służbą

1 marca minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zainaugurował 4. edycję akcji honorowego krwiodawstwa SpoKREWnieni Służbą. Od 3 lat akcja ta rozpoczyna się w Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej szczególnie licznie w niej uczestniczą by w ten sposób oddać hołd Żołnierzom Niezłomnym, którzy zostali patronami wielu brygad OT.

Terytorialsi 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej również po raz kolejny wzięli udział w akcji. W brygadzie służy ponad 1200 dawców krwi, którzy systematycznie odpowiadają na apele Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na bieżąco uzupełniając stale topniejące zasoby banków krwi. Przy batalionach 5 MBOT powstały klubu HDK zrzeszające honorowych krwiodawców, którzy regularnie oddają krew zarówno podczas akcji zorganizowanych jak i indywidualnie. W ciągu miesięcznej akcji SpoKREWnieni Służbą, mazowieckim terytorialsom udało się wykonać 154 donacje co przekłada się na ponad 69 litrów żołnierskiej krwi wtłoczonej do krajowego systemu krwiodawstwa.

Żołnierze oraz pracownicy cywilni wojska w ramach akcji SPoKREWnieni Służbą, mogli oddawać krew od 01 do 31 marca 2021 roku w punktach poboru na terenie całego kraju. Zebrana krew trafi do potrzebujących i chorych w całej Polsce. Pierwsza edycja akcji miała miejsce w 2018 roku, wtedy to żołnierze oraz pracownicy WOT oddali ponad 105 litrów krwi, poprzez 234 donacje. Rok później, czyli w 2019 dzięki akcji do systemu wtłoczono już ponad 200 litrów, natomiast w zeszłym roku było to ponad 790 litrów żołnierskiej krwi.

Tekst: Aneta Szczepaniak/ rzecznik prasowy 5 Mazowieckiej BOT

red. PZ

autor zdjęć: 5 MBOT

dodaj komentarz

komentarze


Barakudy z Polski
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Nowy dowódca Czarnej Dywizji
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Pilny apel o rakiety do Patriotów
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Ważne decyzje w Brukseli
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
NATO liczy wydatki przed szczytem
Śmierć w sercu Azji
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Poznański gen wolności
Szefowie MON i MSZ o priorytetach na szczyt Sojuszu
Przełomowe zdolności artylerzystów
Sojusznicza medycyna pola walki
Polski wkład w operację „Overlord”
Airbus A330 MRTT
Zatrzymać drona
Dowództwo RSZ celebrowało swoje święto
Niebo bez dominacji
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Terytorialsi ćwiczyli z Gwardią Narodową z USA
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
„Iks” nasz powszedni
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
Miliardy na obronność
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
PKW Irak zostaje w Jordanii
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Królowa wspinaczki kończy karierę
Zbrodnicza farsa
Na straży odporności Polski
Szkolenia załogi okrętu podwodnego – już w sierpniu
Wojsko przeszkoliło dzieci w całej Polsce
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Rutte: NATO jak drużyna piłkarska
Od dronów po lufy armatnie
Westerplatte zmieni się nie do poznania
Priorytety na szczyt NATO
Podróż w ciemność
Powrót Iksa
Orka dobiła do brzegu
SKON o budżecie MON-u
Promocja oficerska na WAT
Szermierze i pięściarki na podium
Zmiana na szczytach US Army w Europie
Bez zmian w emeryturach
Uzbrojenie za 16,5 mld zł przekazane Ukrainie
Kosmiczna współpraca Polski i Stanów Zjednoczonych
Ramię w ramię z Amerykanami
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Sportowe jubileusze
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Apetyt Smoka rośnie
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
Wsparcie ma znaczenie
Równanie z „Iksem”
Gdzie w tym roku powstaną nowe strzelnice?
Anglicy znów uciekną z obozu
US Army zaprasza do świętowania
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Rotacja wojsk USA do Polski będzie wznowiona

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO