moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Złoto ustrzelone w Indiach

Siedem medali, złoty oraz po trzy srebrne i brązowe, wywalczyła reprezentacja Polski w strzelectwie w zawodach o Puchar Świata w New Delhi. Najwięcej krążków zdobyła szer. Aneta Stankiewicz, która walczyła w składzie zwycięskiej drużyny w konkurencji karabin dowolny 3x40. Wraz z nią złoto zdobyły: szer. Aleksandra Szutko i Natalia Kochańska.

Największy sukces Biało-Czerwoni odnieśli w rywalizacji drużynowej kobiet w strzelaniu w trzech postawach z karabinu dowolnego. Polki uzyskały najlepszy wynik w eliminacjach: 1315 punktów. Dwie kolejne ekipy – z USA i Słowenii – nasze reprezentantki wyprzedziły aż o 10 oczek. W drugiej fazie kwalifikacji ośmiu najlepszych drużyn Polki również były najlepsze. Szer. Aneta Stankiewicz, szer. Aleksandra Szutko i Natalia Kochańska zdobyły 872 punkty. Drugie miejsce zajęły reprezentantki Indii (864 pkt.), trzecie – Węgier (857), czwarte – Indonezji (856). W finale Polki pokonały 47:43 reprezentantki gospodarzy, a w meczu o brązowy medal Indonezja wygrała 47:43 z Węgrami. Rozstrzygający o złotym medalu pojedynek lepiej rozpoczęły Hinduski, które prowadziły 14:4. Polki długo goniły rywalki. Wydarły im krążki z najcenniejszego kruszcu w końcowej fazie rywalizacji.

Z kolei Hinduski zrewanżowały się Polkom w dwóch finałach rywalizacji drużynowej kobiet w pistolecie pneumatycznym i sportowym. W meczu o złoty medal w „pneumatyku” reprezentantki gospodarzy pokonały Polki 16:8. Nasze reprezentantki startowały w składzie: mar. Joanna Wawrzonowska, mar. Agnieszka Korejwo i Julita Borek. Te same zawodniczki rywalizowały z gospodyniami zawodów w drużynowym finale strzelania z pistoletu sportowego. W drugim finałowym pojedynku z Hinduskami Polki przegrały 7:17. Należy jednak podkreślić, że w obu konkurencjach drużynowych w pistolecie kobiet obsada była skromna: startowały tylko Hinduski i Polki.

REKLAMA

Trzeci srebrny medal dla reprezentacji Polski wywalczyła w strzelaniu do rzutków – w konkurencji trap – szer. Sandra Bernal. Polka awansowała z szóstym wynikiem do finału, ale za to w najważniejszej fazie zawodów spisywała się znacznie lepiej. Bernal przed ostatnim 50. strzałem wyprzedzała o jedno trafienie Słowaczkę Zuzannę Rehak-Stefeckową. Niestety, Polka w ostatniej próbie nie trafiła do celu. Natomiast jej rywalka strąciła rzutka i doprowadziła do remisu oraz dogrywki. W dodatkowej rozgrywce lepsza okazała się Słowaczka. Mimo przegranej nasza zawodniczka cieszyła się ze zdobycia kwalifikacji olimpijskiej dla reprezentantki Polski w konkurencji trap.

Natomiast brązowe medale w New Delhi wywalczyli: szer. Oskar Miliwek (był trzeci w pistolecie szybkostrzelnym, 2x30 strzałów), szer. Aneta Stankiewicz (karabin dowolny 3x40) i drużyna kobiet (karabin pneumatyczny). Miliwek debiutujący w finale seniorskich zawodów o Puchar Świata przegrał tylko z Estończykiem Peeterem Oleskiem i Hindusem Vijayveerem Sidhu. Z kolei Stankiewicz z wynikiem 1179 pkt. (na 1200 możliwych do zdobycia) triumfowała w eliminacjach. W finale poszło jej jednak trochę gorzej. Po strzelaniu w postawie klęczącej i leżącej była piąta. Brąz zapewniło jej natomiast lepsze strzelanie w „stójce”. Stankiewicz zdobyła również brąz w rywalizacji drużynowej w karabinie pneumatycznym. Wraz z nią strzelały: szer. Aleksandra Szutko i Natalia Kochańska.

Zdobywczyni trzech medali dla Polski była też o krok od podium w rywalizacji karabinowych mikstów. Wraz z szer. Tomaszem Bartnikiem zajęła czwarte miejsce, a w meczu o brąz Polacy przegrali z amerykańską parą Mary Tucker i Lucas Kozeniesky.

Najwięcej medali wywalczyli w Indiach reprezentanci gospodarzy: 15 złotych, 9 srebrnych i sześć brązowych. Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zajęła reprezentacja Stanów Zjednoczonych (4 – 3 – 1), trzecie – Włoch (2 – 0 – 2), czwarte – Danii (2 – 0 – 1), piąte – Polski (1 – 3 – 3).

SZUS

autor zdjęć: DGRSZ

dodaj komentarz

komentarze


Leopardy w natarciu
 
Kpt. Jacek Siewiera – na pierwszej linii walki z pandemią
Rosomaki na okrętach
Podchorążowie medycyny pomagają w szpitalach
„Wolverine Strike” odpiera atak
Przeciwlotnicy i artylerzyści wkrótce w 18 Dywizji
Leki za zero złotych należą się rannym weteranom!
Kurs na dyplomację
Mistrzowskie zagranie przegranych
Większe uprawnienia dla wojskowych ratowników medycznych
Kierunek: certyfikacja
Jak wojsko walczy z pandemią
Na WAT nauczą się kierować Dunajem
Filip Bątkowski – menedżer sportu i… żołnierzy
Niemcy donoszą światu o Katyniu
Rumuński „Scorpion Spring”
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Artylerzyści będą stacjonowali w Nowej Dębie
Jak komuniści z LWP niszczyli tradycje polskiego wojska
Nowy batalion na Lubelszczyźnie
Spadochroniarze gotowi do misji w Kosowie
Łask czeka na myśliwce V generacji
Złoto ustrzelone w Indiach
Ukraiński kurs na Zachód
Sportowy jubileusz
Pamiętamy o katastrofie smoleńskiej
Osłonić konwój, ratować rozbitków
Morskie targi zbrojeniowe, czyli surfowanie po sieci
Nowy zarząd PGZ
Nowy etap w sporcie wojskowym rozpoczęty
IPN zaprasza na festiwal filmów o totalitaryzmie
Pamiętaj o oświadczeniu majątkowym
Polska stawia na fregaty Miecznik
Jedyna taka brygada
Błękitna Armia wyrusza do Polski
Pierwsze kroki na linie
Błękitni po raz trzeci w Libanie
Sto sekund do zagłady
Nowe książeczki wojskowe
Buzdygan Internautów 2020 – zaczynamy głosowanie!
Korekta do igrzysk: dwunasty złoty medal dla Polski
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Wojsko pomoże w organizacji punktów szczepień
Nowy karabin z Tarnowa
Afganistan. Czas wracać do domu
Opiniowanie po nowemu
Budujemy infrastrukturę dla wojsk sojusznika
Siły powietrzne czekają na F-35
Łączenie dwóch światów
Kwalifikacja? Może w czerwcu
Test na flance
Mężny duch dla ratowników
Pierwszy ośrodek wychowania fizycznego armii polskiej
Kolejne Herculesy dla wojska
Michał Szeliga – przywraca pamięć o przodkach ze Wschodu
Specjalsi zakończyli dyżur w Siłach Odpowiedzi NATO
Ćwiczenia, szczepienie i odlot do Afganistanu
Kuźnie oficerskich kadr
Polska obecność w europejskich projektach zbrojeniowych
Nagroda nie tylko od dowódcy
Katyń – symbol bezprzykładnej zbrodni
Bitwa pod Iganiami, czyli stracona szansa
Course on Diplomacy
Ogień z trzech poligonów
Skok na wyższy poziom
Mjr rez. Wojciech „Zachar” Zacharków – nigdy nie chodzi na skróty
Udany weekend żołnierzy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO