moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
13 medali żołnierzy na ringu

Dziewięć złotych medali oraz po dwa srebrne i brązowe wywalczyli reprezentanci Wojska Polskiego na mistrzostwach Polski w boksie. Tytuły mistrzowskie zdobyli: szer. Sandra Drabik, szer. Agata Kaczmarska, szer. Sandra Kruk, szer. Jakub Słomiński, szer. rez. Daniel Adamiec, szer. rez. Damian Durkacz, szer. rez. Bartosz Gołębiewski i szer. rez. Jarosław Iwanow.

Szer. Agata Kaczmarska, mistrzyni Polski w boksie w kat. 75 kg

Już po raz 91. seniorzy walczyli o medale mistrzostw kraju w boksie. Natomiast seniorki rywalizowały o tytuły mistrzowskie po raz 20. Gospodarzem obu czempionatów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałczu. O medale walczyło na ringu 104 zawodników i 34 zawodniczki. Wśród nich było kilkanaścioro żołnierzy, z których większość reprezentowała Wojsko Polskie na zeszłorocznych VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Chinach.

– Mistrzostwa w Wałczu podsumowały miesiące przygotowań do najważniejszego dla większości zawodników startu w tym sezonie. Cieszę się, że żołnierze, zdobywając 13 medali, potwierdzili wysoką formę i gotowość do walki w przyszłorocznych wojskowych mistrzostwach świata, które zaplanowano na przełomie września i października w Moskwie – mówi mł. chor. Sławomir Ślusarczyk, trener-koordynator reprezentacji Wojska Polskiego w boksie.

REKLAMA

Dla najlepszych w Polsce pięściarzy mistrzostwa kraju były również sprawdzianem przed kwalifikacjami europejskimi do igrzysk olimpijskich w Tokio, które z powodu pandemii COVID-19 zostały przerwane w marcu. Walka o paszporty olimpijskie ma być wznowiona po rocznej przerwie. – Z żołnierzy największe szanse na start na igrzyskach w Tokio ma szer. Sandra Drabik, która w Wałczu wywalczyła po raz piąty tytuł mistrzyni kraju. Szczególnie mogła się podobać jej walka w drugiej rundzie finałowego pojedynku z Natalią Rok. Sandra potwierdziła ponownie, że w Polsce nie ma sobie równych w swojej kategorii wagowej – przyznaje chorąży.

Szer. Sandra Drabik, reprezentująca kielecki klub Kick Boxing, wywalczyła tytuł mistrzyni kraju w kategorii 51 kg, a w finale pokonała 5:0 szer. rez. Natalię Rok z Pomorzanina Toruń. Pozostałe medale w rywalizacji pań wywalczyły żołnierki: złote – szer. Sandra Kruk (niestowarzyszona) w kategorii 57 kg, szer. rez. Aneta Rygielska (Pomorzanin Toruń) w kategorii 57 kg, szer. Agata Kaczmarska (Radomiak Radom) w kategorii 75 kg i srebrny – szer. rez. Elżbieta Wójcik (Klub Bokserski Karlino) w kategorii 75 kg.

W rywalizacji mężczyzn z żołnierzy na najwyższym stopniu podium stanęli: szer. Jakub Słomiński (Wda Świecie) w kategorii 52 kg, szer. rez. Jarosław Iwanow (Wisła Kraków) w kategorii 57 kg, szer. rez. Damian Durkacz (Concordia Knurów) w kategorii 63 kg, szer. rez. Bartosz Gołębiewski (Rushh Kielce) w kategorii 75 kg i szer. rez. Daniel Adamiec (Rushh Kielce) w kategorii 81 kg. Natomiast brązowe medale wywalczyli: szer. Mateusz Polski (KB Karlino) w kategorii 63 kg i szer. rez. Adam Kulik (Stara Szkoła Boksu Lublin) w kategorii +91 kg.

Co ciekawe, w pojedynkach kobiet doszło w Wałczu aż do trzech finałów, w których naprzeciwko siebie stanęły reprezentantki Wojska Polskiego. Wśród mężczyzn taka sytuacja się nie zdarzyła. Najbliżej do wewnątrzwojskowego finału było w kategorii 69 kg, w której spodziewano się pojedynku między Damianem Durkaczem i Mateuszem Polskim. Niestety, temu drugiemu drogę do walki o złoto zamknęła kontuzja. – Mateusz złamał rękę i musiał zakończyć rywalizację po zwycięskiej walce w ćwierćfinale. Szkoda, bo miał szansę powalczyć w finale – mówi chorąży Ślusarczyk. W finale kategorii 69 kg szer. rez. Damian Durkacz spotkał się natomiast z innym Mateuszem – Wojtasińskim z klubu Adrenalina Wrocław. Rezerwista pokonał rywala 5:0 i po raz trzeci z rzędu wywalczył tytuł mistrzowski.

SZUS

autor zdjęć: arch. prywatne Agaty Kaczmarskiej

dodaj komentarz

komentarze


Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
 
Wojsko – plan na życie
18 Dywizja z Wielonarodową Brygadą
Kuźnie oficerskich kadr
We Never Stop
Malutka na poligonie
Zmiana w unijnej misji we Włoszech
Będą zmiany w „Regulaminie ogólnym”
Obrady ministrów obrony NATO
Symulator Orlika w Dęblinie
VIII zmiana PKW gotowa na misję
Kombatanci mogą liczyć na terytorialsów
Dowództwo 6 Mazowieckiej BOT jest w Radomiu
Kwalifikacja odbędzie się …
Telefon dla seniora
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
Kolebka biathlonu w rozbudowie
Co musi umieć kierowca czołgu
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Komandosi znad Garigliano
Agenci wywiadu na bobslejach
155 mm dla US Army
Ukraiński kurs na Zachód
Żydzi od Andersa
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Żołnierze na froncie walk z COVID-19
Kierunek: Litwa
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Trudny rok na misjach
Na rozgrzewkę – zapasy
Jakie zmiany w mundurówce?
Szpital tymczasowy na Okęciu jest już gotowy
Treningi z gwiazdami zakończone, ale ćwiczcie dalej sami!
Ferie z gwiazdami sportu
Nurkowie w głębinach
Pandemię pokonamy szczepieniami
(Nie)olimpijski sezon udany dla żołnierzy
Dołącz do zawodowców
Niebawem ruszą szczepienia żołnierzy
Pustynna burza wokół Husajna
Lotnicy z pomocą humanitarną dla Libanu
Daglezje na większe przeprawy
Pancerniacy ćwiczyli z niemiecką armią
Amerykanie odmładzają F-16
Na straży niebieskiej linii
Polak w służbie Jej Królewskiej Mości
Komisje sejmowe o umowie z USA
Armia Fight Night znów w akcji
Dama odeszła do historii
Żołnierze testują nauczycieli
WBH upublicznia swoje archiwa
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Laserowa artyleria US Army
Trudny egzamin przed misją
Jest Warszawa
Kutno w sieci LogHubs

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO