moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Podhalańczycy zeszli z gór...

Z zachowaniem wszelkich warunków bezpieczeństwa 22 października rozpoczęło się ćwiczenie LAMPART-20. Przez najbliższe kilka dni żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich będą się szkolić na poligonie w Orzyszu.

Żołnierze z 21 BSP na obiektach szkoleniowych OSPWL Orzysz przebywają od końcówki września. Pododdziały wykorzystały czas przed ćwiczeniem na doskonalenie elementów, które znajdą zastosowanie w trakcie LAMPARTA. Na poligonie podhalańczycy doskonalą umiejętności prowadzenia działań taktycznych oraz realizację zadań ogniowych w składzie pododdziału w dzień i w warunkach ograniczonej widoczności.

Umiejętności strzeleckie są bardzo istotne, dlatego każdy środek ogniowy znajdujący się w wyposażeniu brygady przysłowiowo „zagadał”. Strzelcy, mimo że działają z dala od swych rodzimych garnizonów, szybko zaadaptowali się w nowym środowisku. Wykorzystując bogactwo szaty roślinnej oraz naturalne ukrycia terenowe, stali się nierozłącznym elementem tamtejszego krajobrazu.

Obecne szkolenie jest sprawdzianem dla pododdziałów 21 BSP w ramach dyżuru w Siłach Odpowiedzi NATO (SON) do tzw. szpicy NATO. To bardzo pracowity czas dla podhalańczyków, obecnie LAMPART, a już niedługo planowane od wielu miesięcy międzynarodowe ćwiczenia BRILLIANT JUMP-20 i IRON WOLF-20

Tekst: kpt. Tomasz Kwiatkowski

red. PZ

autor zdjęć: ppor. Bartosz Różański, st. szer. Arkadiusz Czernicki

dodaj komentarz

komentarze


Premier powołał nową wiceminister obrony
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Mechanicy poznawali tajniki naprawy K2
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Krok w stronę pokoju
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Minister obrony RFN w Polsce
Lotnicze święto w Lesznie
F-35 Changes Everything
Zełenski traci Order Orła Białego?
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Innowacje dla bezpieczeństwa
Koło zamachowe gospodarki
Mundur, medale i duma
Trening działań połączonych
Polska szykuje się do produkcji Panter
Bezzałogowce zdobyły Paryż
Podróż w ciemność
Śmierć w sercu Azji
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Apetyt Smoka rośnie
Umowa na pociski do Patriotów
Ważne decyzje w Brukseli
Bez zmian w emeryturach
Prezydent z wizytą w Orzyszu
NATO wzmacnia wschodnią flankę
„Strzała weterana” spaja środowisko
Stała baza wojsk USA w Polsce
Wsparcie ma znaczenie
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Na granicy stratosfery
Podchorążowie w dżungli
Kraków zaprosił weteranów
Zbrodnicza farsa
Generał z cienia
Polski wkład w operację „Overlord”
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Obronność, odporność i jeszcze raz pieniądze
Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami
Baza amerykańska w Świętoszowie – pierwsza inwestycja gotowa
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Sportowe jubileusze
Co Polska oferuje na Eurosatorach
Transakcja „MiG-i za technologie” w zawieszeniu
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Równanie z „Iksem”
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Święto DGRSZ
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
AMW oferuje mieszkania
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Bursztynowa Dywizjo, ognia!
Mistrzostwa klas mundurowych bez taryfy ulgowej
Na straży nieba

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO